برای ساخت برنامه برای ویندوز و لینوکس باید کدام زبان را یاد بگیرم؟

سلام بر استادان و دوستان گرامی

من مونده ام که چه زبانی را یاد بگیرم

میخوام برای ویندوز و لینوکس اپلیکیشن نویسی کنم

اپلیکیشنی که قابلیت اتصال به سرور و دریافت اطلاعات هم داشته باشه.

میخواستم ببینم برای نوشتن چنین برنامه ای چه زبانی رو باید بلد باشم

پایتون بنظرتون جامع و کاربردی میاد یا یه زبان دیگه یاد بگیرم؟

پیشاپیش از جواب هاتون ممنون

پاسخ ها

sokanacademy forum
کاربر سکان آکادمی 7 سال پیش

سلام

برای ویندوز سی شارپ و لینوکس هم سی و سی پلاس پلاس می تونه مفید باشه

sokanacademy forum

برای نوشتن برنامه برای اینها از هیچ زبان دیگه ای نمیشه استفاده کرد

مثل پایتون و یا جاوا

sokanacademy forum

سلام

چرا میشه مثلا از جاوا هم می توان استفاده کرد ولی مثلا در ویندوز، عرف استفاده از زبان تخصصی خود مایکروسافت است.

sokanacademy forum

شما  با  پایتون  و جاوا  و حتی c#

می تونی برای ویندوز و لینوکس ( به  صورت  یکسان )‌ برنامه  بسازی !

که  بیشتر  من پیشنهاد می کنم  سراغ  پایتون  بری چون  هم  خیلی  راحت تره  و هم سمت  سرور داره  هم کلاینت !

موفق باشی :)

ولی انرژیت رو  رویه  یه  زبون برنامه  نویسی نزار تمام تکنولوژی ها رو  به  مرور یاد بگیر و باهاشون کار کن !

sokanacademy forum

شما اگر با جاوا کدنویسی کنی و برنامه تولید کنی مهم نیست تو کدوم سیستم عامل اجراش کنی روی همه سیستم عامل ها اجرا میشه

پیشنهاد من یادگیری جاوا هست شک نکن

sokanacademy forum
کاربر سکان آکادمی 6 سال پیش
یکی از تفاوت‌هایی که بین زبان‌هایی مثل جاوا، سی‌شارپ و پایتون با برخی زبان‌های دیگه وجود داره اینه که این زبان‌ها ماشین مجازی یا Virtual Machine خودشون رو دارن. به این معنا که برنامه‌ای که شما نوشتید به شرط اینکه اون ماشین در کامپیوتر نصب شده باشه، در Runtime Environment اجرا خواهد شد و در اینصورت دیگه به سایر عوامل وابستگی زیادی نخواهدی داشت. البته خب در مورد سی‌شارپ یکم قضیه متفاوته. چون مایکروسافت و دات‌نت محدودیت‌هایی رو داره. اگه قصد دارید فقط با یک زبان کار بکنید و خروجی های مختلف بگیرید، ترجیح بر جاوا یا پایتونه. حالا بر اساس سایر عوامل مثل تسلط، علاقه، کارایی باید انتخاب خودتون رو انجام بدید.
sokanacademy forum
کاربر سکان آکادمی 6 سال پیش
یک تعریفی در برنامه ها و اپلیکیشن ها هست به اسم "platform independent" یعنی نتیجه کار شما فارغ از هر محیطی می تونه اجرا بشه مثلا HTML5 زبانی هست که نتایجش این ویژگی رو دارن، چون در مرورگر اجرا میشن یک زبان برنامه نویسی فوق العاده قدرتمند که ویژگی platform independent هم داره Java هست، این ویژگی هم به این دلیل هست که کدها جاوا در ماشین مجازی مربوط به این زبان یا Java Virtual Machine (jvm) اجرا میشن برای همین مشکلی در محیط اجرا برای کدها نخواهید داشت
online-support-icon