خوندن رشته کامپیوتر از ریاضی یا فنی؟

سلام
من یازدهم تجربیم معدله سال دهمم حدود هجده و هفتاد بود تقریبا ولی هم پارسال هم امسال تو آزمونهای کانون تراز خیلی خیلی بدی داشتم و اصلا تا الآن نتونستم به صورت جدی درس بخونم تا الآن که به فکر تغییر رشته افتادم
به برنامه‌نویسی علاقه دارم و البته هدفم بعد تحصیل تو ایران مهاجرت به خارجه. و نمی‌دونم کامپیوتر از رشته ریاضی برم یا از رشته فنی چون تو دروس مشترک ریاضی و تجربی هم مشکل دارم و خیلی علاقه ندارم به خوندنشون یعنی در واقع نمی‌دونم علاقه دارم یا نه ولی از خوندنشون لذت نمیبرم
بعضی وقتا جو میگیرم با علاقه میخونم ولی نمیتونم پیوسته بخونم الان موندم که تغییر رشته کنم یا نه؟ و اگه بخوام از ریاضی برم کامپیوتر، یا فنی؟ یا اصن دانشگاه نرم؟
لطفا کمکم کنید.

پاسخ ها

sokanacademy forum
کاربر سکان آکادمی 3 سال پیش

در ریاضی شما بسته به انتخاب چیز های متفاوتی می خوانید , اما در فنی فقط کار با ویندوز 7 را یاد می گیرید که برای خارج که لینوکسی می خواهند خوب نیست اما اگر می خواهید بروید خارج باید هوش مصنوعی و از این چیز ها بخوانید این صفحه را ببینید . کار در گوگل

sokanacademy forum
کاربر سکان آکادمی 3 سال پیش

با سلام و عرض ادب

بستگی داره به توانایی های خودت ، اگه توانایی تحصیل در رشته ریاضی رو داری که برو ریاضی چون به واسطه این رشته و کنکور و تلاش خودت میتونی دانشگاه های برتر کشور قبول بشی و اگر هم نشد میتونی با پایه قوی در دروس نظری وارد شاخه های کامپیوتر در داشناه ازاد بشی.

ولی در فنی . به عنوان کسی که دیپلم فنی کامپیوتر دارم ، کتابا بسیار بازمان گذشته فرق کرده و مطالب به روزتری داخلش داره ، ویندوز 10 ، سی شارپ ، اس کیو ال ، پی اچ پی .... ، و در اخر هم میتونی با کنکوری که رشته های فنی دارن وارد دانشکده های فنی بشه

در آخر بگم نباید به دانشگاه و هنرستان و دبیرستان به عنوان یه منبع کامل نگاه کنی و خارج از منبع باید یادگیری داشته باشی ، حتی در فنی هم بیشتر تمرکز روی کار های عملیه (منظورم با کتب سه سال هنرستانه) تمرکز کامل روی یه موضوع نداره و از هر چیزی یه مقدارشو توضیح داده

در کل هیجان زده تصمیم گیری نکن و با یه مشاور مشورت کن چون الان سال دومی اگر رشتتو عوض کنی باید بیای از سال اول بخونی که علنا عقب میوفتی

موفق باشی

online-support-icon