برای برنامه نویس شدن از کجا شروع کنم ؟

سلام من می خوام برنامه نویسی یاد بگیرم برای انجام کار غیر حضوری چند تا سوال دارم

1-از کجا بفهمم در این کار موفق میشم یا نه یعنی چطور بفهمم استعداد دارم ادامه بدم یا نه

2-چطوری کار کنم تا زودتر به یه زبان مسلط بشم

3-وارد کدوم بخش بشم که کار غیر حضوریش بیشتر باشه و بازار کار بهتری داشته باشه

4-به ترتیب کدوم زبان های برنامه نویسی رو یاد بگیرم

شاید سوالام نامتناسب یا حتی اشتباه باشن اما چون تازه می خوام وارد این کار بشم خیلی سردر گم هستم و نمی دونم از کجا شروع کنم یا اصلا می تونم موفق بشم یا نه ممنون میشم راهنماییم کنید

پاسخ ها

sokanacademy forum
کاربر سکان آکادمی 4 سال پیش

سلام

1- نظر شخصی بنده اینه که در این کار علاقه بیشتر از استعداد خودشو نشون میده. یکم هوش خودتونو بسنجید. اگر تمرین مداوم داشته باشید با تکرار و تمرین میتونید هر زبانی رو به راحتی یاد بگیرید. برای شروع این آموزش خوبه : https://sokanacademy.com/courses/coding/%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%86%D9%88%DB%8C%D8%B3%DB%8C

2- همون طور که عرض کردم هرروز باید تکرار و تمرین کنید و مهمتر اینکه ذهنیت حل مسائل رو داشته باشید.

3- با این روند بازار بنظر من هوش مصنوعی و واقعیت و مجازی روند مثبتی رو داشته باشه. اما تا چندین سال دیگه هنوز هم وب و موبایل حرف اول رو میزنه. برنامه نویس خیلی هست. اما برنامه نویس خوب چی؟! بنظرم این کمه...

4- برای وب

html<css<javascript<php<oop in php<laravel

یا جاوااسکریپت هم میتونید تموم کنید و برید سراغ ویوجی اس یا انگولار جی اس و بعدش برای سمت سرور برید سراغ node js

من سعی کردم چیزی که بلد بودم رو خومتتون عرض کنم. و خیلی هاش نظر شخصی و تجربه ده ساله ام بود. شاید دوستان دیگه هم نظرات بهتری داشته باشن... به هرحال موفق باشید

sokanacademy forum

سلام داداش یه سوال داشتم اونم اینکه می خواستم لب تاب بخریم و برنامه نویسی رو شروع کنم شما با توجه به تجربه تون لب تاب یه برنامه نویس باید چه سخت افزاری داشته باشه

ممنون می شم راهنمایی کنین

sokanacademy forum

با سلام

درمورد کانفیگ لب تاپ نمیتونم نظر بدم که دقیقا چی باشه. اما فقط تجربه شخصی مو میتونم خدمتتون ارائه بدم. من حدودا 6 سال لب تاپی استفاده می کردم که سال 91 بهترین کانفیگ بازار در نوع خودش بود. اما در سال ششم نرم افزارهایی مثل پی اچ پی استروم و اتم و هرچیز دیگه رو به زور باز میکرد :))

منظور من اینه که ببینید بازدهی یه لب تاپ برای شما چقدر است. الان اینقدر سیستم داغونی شده که من دیگه ویندوز روش نصب نمیکنم و لینوکس بهتر روش جواب میده...

پاسخ اجمالی سوال شما هم اینه که قطعا الان اگر می خواهید خرج کنید بهترین کانفیگ رو بگیرید و خیال تون راحت باشه. چندروز دیگه برنامه ها ارتقا پیدا کنن لب تاپ تون کم نیاره درواقع.

ببخشید اگر سلیس صحبت نکردم.

و دوستان عزیز : توضیحات بالا صرفا نظر شخصی است و به مجموعه برنامه نویسان تعمیم نمی کند!

sokanacademy forum

ممنون از راهنماییتون

sokanacademy forum

تا سالها نمیتونی پولی از این راه دراری پس برای پول نیا

بنظرمن برای شروع یه کلاس برنامه نویسی برو و کم کم ببین با روحیت سازگاری داره اگه خوشت اومد ادامه بده

یکم که مسلط شدی شرکتی کار کن و از بقیه یاد بگیر

الان کار برای اندروید و ios خوبه
برای اندروید زبان جاوا یاد بگیر

نباید چنتا یاد بگیری بلکه باید مفهوم رو یاد بگیری
تجربه بهم ثابت کرده یک زبان رو تا اخر برو و بهترین باش توی اون زبان

online-support-icon