دوستان باراز کار وب (منظورم back end هس ) بهتره یا موبایل؟

سلام دوستان امیدوارم اوضاع و احوالتون ok باشه D: اقا یه سوال من زیاد ادم اجتماعی نیسم واسه همین ترجیح میدم یه شاخه ای از برنامه نویسی برم ک خودم کار خودمو پیش ببرم بنا بر این به نظرم برنامه نویسی اندروید بهتر باشه واسم. از یه طرف دیگ هم الان بحث cross platform ها اومده وسط بنا بر این ب نظرم خیلی به صرفه نیس ادم بره مثلا فقط رو اندروید یا ios تمرکز کنه چون الان خیلی زبونای برنامه نویسی دارن این قابلیت cross platform رو میارن . درسته ک به اون زبان native نمیرسه قدرتش ولی نمیشه ساده ازش گذشت. الان من پایتونو یاد گرفتم . موندم برم سمت بک اند (django) بعدا هم در کنارش flutter یا شایدم react native یاد بگیرم یا این ک نه برم همین flutter رو تکی از همین الان شروع کنم یا شایدم برم سراغ java, kotlin . و سوال بعد این ک اینده بک اند بهتره یا موبایل؟ در امد کدوم بهتره؟ و این ک یاد گیری بک اند سخت تره یا موبایل؟.اینم اضافه کنم چون شهرستان زندگی میکنم . به اون صورت کار برای مثلا django کار نیس ( حد اقل الان نیس)

پاسخ ها

sokanacademy forum
کاربر سکان آکادمی 5 سال پیش

با سلام دوست عزیز

چند مورد رو بهتون میگم که امیدوارم کمکتون کنه. اول اینکه اشاره کردید آدم اجتماعی نیستید و دوس دارید تنها کار کنید. برنامه نویسی اصولا کار گروهیه و اساسش رو تعامل با بقیه دولوپر هاست شما حتی اگه فریلنس هم کار کنید یه گروه کوچیکتر دارید که باهاش تعامل کنید چون همه کار رو خودتون نمیتونید انجام بدید ( حداقل حالا که اولای کار هستید نمیتونید ) پس بهترین گزینه واسه جونیور ها اینه که برن یه شرکت خوب و کارآموزی کنن و از تعامل با بقیه کسب تجربه کنند. در مورد میزان حقوق یه بک-اند دولوپر و موبایل دولوپر باید بگم که متغییره ولی در کل کسی که بک-اند خالص کار میکنه میزان حقوق کمتری نسبت به توسعه دهنده اپ های آندروید و ios میگیره ( که معمولا بک-اند کار ها دستی هم تو فرانت-اند دارن که این کمبود حقوق رو جبران کنن ). و در اخر اینکه شما یجورایی جواب خودتون رو دادید اگه در شهر خودتون میخواید کار کنید و برای جنگو درخواستی وجود نداره ناچارید برید سمت کاری که براش درخواست وجود داره ( این مساله در مورد تهران صادق نیست )

نظر من اینه که خودتون رو به زبان محدود نکنید اگه موقعیت خوبی پیش اومد همون زبون رو ادامه بدید مثلا اگه بک-اند علاقه دارید و واسه جنگو تو شهرتون کار نیست برید دنبال زبونای دیگه مثل PHP

online-support-icon