cms چیست؟ چگونه باید یک cms بسازیم؟

سلام.با اینکه سوال به نظر ساده و واضح میاد ولی من با اینکه تو گوگل سرچ کردم نتیجه ی دلخواه رو نگرفتم.یعنی اینکه cms دقیقا چی هست . برای درست کردنش چه زبانی احتیاج داریم؟ مثلا اچ تی ام ال یا پی اچ پی یا چه چیز دیگری؟مرسی از جواب هاتون.

پاسخ ها

sokanacademy forum
کاربر سکان آکادمی 5 سال پیش

cms یا سیستم مدیریت محتوا همونطور که از اسمش پیداست میتونه مطالب و محتوای سایت مارو مدیریت کنه.فرض کنید شما قراره یک سایت خبری داشته باشید.برای اینکه اخبار رو داخل سایتتون قرار بدید یا خبر های مهم رو به صورت اسلاید رو سایت بذارید راه های مختلفی هست.اما سیستم مدیریت محتوا این کار هارو برای ما اسون میکنه به این صورت که حتی با دانش کمتر برنامه نویسی میتونیم تغییرات زیادی رو در سایتمون اعمال کنیم.اصولا cms ها برای راحت تر کردن مدیریت یک وبسایت و بالا بردن امنیت و کارایی اون ها به وجود اومدن.cms ها با زبان های مختلفی ساخته میشن که محبوب ترینشون php وasp هست.مثلا وردپرس یک سیستم مدیریت محتواست که با php نوشته شده.برگردیم به مثال قبلی.برای ساخت یک سایت خبری اگر بخواید خودتون دست به کد بشید و از اول بسازید ممکنه به نظرتون سخت باشه.یک راه ساده تر اینه از وردپرس یا یک cms دیگه مثل جوملا استفاده کنید.وردپرس براتون کارها رو راحت میکنه.به جای اینکه برای هر فیچر یا ماژول شما کلی کد بنویسید کافیه یک سری پلاگین رو دانلود یا نصب کنید.یا برای طراحی ui سایت خبریتون یک قالب اماده دانلود کنید و خودتون به راحتی تغییرش بدید که وجود این امکانات در cms ها باعث میشه تا هزینه ها کمتر بشه(چه مالی و چه زمانی) و انعطاف پذیری سایتتون بیشتر بشه

sokanacademy forum

مرسی از جواب خوب و کاملتون.

sokanacademy forum

سلام.با تشکر.معذرت میخوام که این مقالات رو قبلا با دقت نخونده بودم و حالا این سوال رو پرسیدم.

online-support-icon