علت وصل نشدن اینترنت با کابل شبکه ی مودم

سلام ممکنه بهم بگید چرا وقتی کابل شبکه مودم رو به لپ تاپ وصل میکنم به اینترنت وصل نمیشه قبلا یعنی یک روز قبل وقتی کابل رو زده بودم به اینترنت وصل میشید ولی الان نمیشه و فقط از طریق وای فای وصل میشه چطوری میتونم این مشکل رو برطرف کنم عکسش رو در لینک زیر قرار میدم  اینم بدونید اینترنت وصل و ترفیک یا حجم تموم نشده وقتی وای فای روشنه وصل میشم ولی وقتی وای فای رو خاموش میکنم و از طریق کابل میخوام وصل بشم وصل نمیشه در صورتی که قبلا وصل میشید

http://uupload.ir/files/5jv9_2569.png

پاسخ ها

sokanacademy forum
کاربر سکان آکادمی 5 سال پیش

با سلام و احترام

اول از سلامت کابل اطمینان حاصل کنید

از troubleshoot خود ویندوز استفاده کنید

اگر خروجی کابل شبکه بیشتر از یکی هست اونا رو هم چک کنید

از گزینه reset setting از توی internet option میشه برای مشکلاتی که برای IP ها پیش میاد استفاده کرد

اگر بعد از تنظیمات ذکر شده برای ویندوز مشکل حل نشد با یه مودم دیگه سیستم خودتون رو چک کنید که از سلامت کارت شبکه اطمینان حاصل کنید

sokanacademy forum

سلام ممنونم ممکنه به عکس این مواردی را که گفتید را بهم نشون بدهید چون متاسفانه نمیدونم باید دقیقا چیکار کنم مثلا troubleshoot  رو باید از کجا پیدا کنم و چطوری باید تنظیم کنم وغیره 

از یه کابل شبکه دبگه استفاده کردم متاسفانه بازم وصل نشد 

sokanacademy forum

داداش احیانا تنظیمات lan رو تغییر ندادی حالا برای گیمینگ یا هر کاری ؟؟! اگر ن و کابل هم مشکل نداشت احتمالا مشکل سخت افزاری قطعته

sokanacademy forum

سلام 

در اولین مرحله وای فای رو خاموش کن بعد امتحان کن، اگه نشد به ادرس ControlPanel>Network and Internet>Network and Sharing Center>Change adapter settings

((برای باز کردن این پنجره میتونی با کلید ترکیبی win+R و تایپ ncpa.cpl به این قسمت وارد بشی))
از اینجا بررسی کن که Local Area Connection موقع اتصال کابل فعال بشه و تغییر وضعیت بده (یکبار دیزیبل کن بعد دوباره اینیبل کن)

با cmdهم دستور ping 192.168.1.1  رو بده، یا اینکه  همین ادرس 192.168.1.1 با مروگر بازکن ببین اصلا به مودم متصل هست

حتما به صورت جدا مودم رو با سیستم دیگه تست کن

sokanacademy forum

سلام لطفا کمکم کنید برای من اصلا گزینه Local Area Connection نیست ..لطفا کمکم کنید   

sokanacademy forum

سلام درایور براش نصب کردید 

چه ویندوزی استفاده می‌کنید

این مشکل از اول نصب ویندوز بوده ؟ 

sokanacademy forum

سلام من كاربر جديد سايتم من از وقتي ويندوز جديد نصب كردم وصل نميشه به وايفاي با كابل شبكه من كارت شبكه ندارم كه واير لس نصب شه اما ميخوام بگيرم ايا وصل ميشه به اينترنت بگيرم ؟؟ويندوزمم از هفت كردم ده

sokanacademy forum

غیر ممکنه کارت شبکه نداشته باشید مگه اینکه سیستمتون خیلی قدیمی باشه، لپ تاپ دارید یا سیستم رو میزی؟

sokanacademy forum
کاربر سکان آکادمی 4 سال پیش

سلام من کامپیتورم خاموش شد و دوباره که روشنش کردم کابل شبکه وصله و حتی چراغاشم روشنه ولی ضربدر کنار علامته ش هست میشه کمکم کنید هر کاری کردم ری استارت کردم هم مودم هم کامپیوتر ی اداپتور ستینگم نیست چیزی . میشه میدونید چیکار کنم؟

sokanacademy forum
کاربر سکان آکادمی 3 سال پیش

سلام من قبلا وصل کرده بودم با لن و مشکلی نداشت اما دیروز تنظیماتشو عوض کردم تا بتونم با لن از یه کامپیوتر دیگ فایل شیر کنم . الان وصل میکنم میاد که با لن یه سیستمی وصل عهامو بهش کانکت نمیشه کانکتش هنوز بیسیمه . رو ایکن لن هم کلیک میکنم میره تو همین صفحه ی اینترنت شیر . میتونین کمک کنین بدونم کدوم تنظیماتشو برگردونم

sokanacademy forum

سلام

Driver_Network لپتاب خود را از اول نصب کنید و پس از نصب لپتاب خود را ریستارت کرده سپس از طریق کنترل پنل به قسمت Network and sharing center رفته و قسمت Changing Adapter Setting را چک کنید.

sokanacademy forum

با سلام خدمت شما منم این مشکل رو دارم یه بار وصل کردم نشد روز بعدی وصل نشد و لیمیت میخوره .

در واقع وقتی الان با کابل وصل میکنم به سیستم برای چند ثانیه نت میاد و بدون مشکل .

بعد قطع میشه و لیمیت میاد جایی که گفتید و رفتم متوجه شدم اون اتصال خاموش شده هرچی فعال زدن و میزنم جواب نمی ده میگه فعال شد اما خاموشه و زیر اسمش هم میزنه خاموش یا همون disabled به نظز شما مشکل کجا است ؟

مودم من ایرانسل هست جیبی

البته بگم گوشی رو هم وصل کردم همین مشکل رو داشت !

به نظرتون میتونید کمک کنید ویندوز 8.1 64بیت

sokanacademy forum

سلام ، ممکنه مشکل از درایو کارت شبکه باشه تو Device Manager کارت شبکه رو پیدا کنید کلیک راست و بعد Properties بعد از پنجره باز شده برید تب Details از اونجا از لیست باز شو گرینه Hardware IDs رو انتخاب کنید

در بخش پایین یه سری کد و نوشته میاد که اونا رو جستجو کنی میتونی به جدیدترین نسخه درایو کارت شبکه پیدا کنی.

sokanacademy forum

سلام.خسته نباشید .من قبلاً وقتی تبلتمو از طریق کابل USBبه کامپیوتر متصل میکردم یه پیغامی نیومد و با زدن دکمه تایید می‌تونستم فایل هام رو انتقال بدم و به اینترنت تبلت هم وصل شم .اما الان که گوشی رو وصل میکنم به کامپیوتر .هیچ پیغامی یا واکنشی نشون نمیده و گوشی به حالت شارژ شدن در میاد .خیلی از روش هارو امتحان کردم ولی نتیجه نگرفتم .ممنون میشم به مشکل من رسیدگی کنید

sokanacademy forum

با سلام 

دوستان بنده همین مشکل دوستمون دارم 

من از وی پی ان زیاد استفاده میکنم و تغییر ای پی می دهم مشکل میتون واسه این مورد باشه؟ اگر هست اون راهکار برداشتن پروکسی هم توی مرورگر و خوده سیستم را هم چک کردم و مشکلی نداشته ....

Local Area Connection هم موقع اتصال کابل وصل میشه و خوده کابل و بقیه تجهیزات هم سالم است .حتی توی بخشproperties , Local Area Connection واسه ی ورژن 4 هم آی پی دستی دادم ولی جواب نداده🙁

کسی میدونه باید چیکار کنم ؟

با تشکر

sokanacademy forum

منم همینتور پوریا خخخخخخخخ مشکلت از جابود منم این کشکل برام پیش اومده و بگم که کنم گنگستر همون علی Gangester303

sokanacademy forum

سلام خسته نباشید سیم لن ب کامپیوتر وصله علامت اینترنت نشون میده ک وصل شده ولی میرم گوگل مینویسه no internet میشه کمک کنید درست کنم

sokanacademy forum

سلام ممکنه بهم بگید چرا وقتی کابل شبکه مودم رو به لپ تاپ وصل میکنم به اینترنت وصل نمیشه قبلا یعنی یک روز قبل وقتی کابل رو زده بودم به اینترنت وصل میشید ولی الان نمیشه و فقط از طریق وای فای وصل میشه چطوری میتونم این مشکل رو برطرف کنم عکسش رو در لینک زیر قرار میدم اینم بدونید اینترنت وصل و ترفیک یا حجم تموم نشده وقتی وای فای روشنه وصل میشم ولی وقتی وای فای رو خاموش میکنم و از طریق کابل میخوام وصل بشم وصل نمیشه در صورتی که قبلا وصل میشید

sokanacademy forum

سلام خسته نباشید من وقتی به اینترنت وصل میشه اول علامت وصل اینترنت رو نمیاره دوم مایکروسافت استوری یا بازی های اینترنتی که در مایکروسافت استوری دانلود کردم میگه به اینترنت وصل نشدی ولی وقتی در گوگل سرچ میکنم اینترنت کار میکنه با کابل و وایرلس هم این امتحان کردم ولی بازم این مشکل رو داره.

کامپیوتر ویندوز10

online-support-icon