فرق بین برنامه نویسی اندروید و جاوا

سلام

بعد تحقیق زیاد انتخاب بین برنامه نویسی سی شارپ و جاوا تصمیم گرفتم برم دنبال جاوا به خاطر بازار کار بیشتر 

من می خوام برنامه نویسی جاوا رو شروع کنم در سایت فرادرس ولی با یک اموزش دیگه هم برخورد کردم 

که اموزش برنامه نویسی اندروید هست حالا فرق برنامه نویسی اندروید با جاوا در چیست مگه هر دو برای ساخت اپ استفاده نمیشن؟؟؟؟

و اینکه اول کدوم رو یاد بگیرم؟؟

اندروید :https://faradars.org/courses/fvand9406-basic-android-programming 

جاوا :https://faradars.org/courses/fvrj101-java-programming 

این دو اموزش هست 

ممنون

پاسخ ها

sokanacademy forum
کاربر سکان آکادمی 5 سال پیش

سلام

خیر این دو دوره کاملا متفاوت هستن. جاوا یک زبان برنامه نویسی هست و برای کاربردهای متنوعی مورد استفاده قرار میگیره. مسلما هر زبانی توی یه بخشی کاربرد بیشتری پیدا میکنه اما برای سایر بخش ها هم قابل استفاده هست. برای مثال همین زبان جاوا بیشتر برای نرم افزارهای سمت سرور که نیاز به ساختار قوی و قابل اعتماد دارن مورد استفاده قرار میگیره اما با اون میشه برنامه های قابل اجرا روی ویندوز و یا الگوریتم های هوش مصنوعی رو هم نوشت. 

برنامه نویسی اندروید در حقیقت برنامه نویسی به کمک فریم ورک و ابزارهایی هست که شرکت گوگل برای توسعه android‌در نظر گرفته. اوایل این توسعه اکثرا با کمک جاوا انجام می شد اما به تازگی برنامه نویسی اندروید به کمک زبان kotlin هم اضافه شده. اما هنوز درصد زیادی از برنامه های اندرویدی رو با جاوا مینویسن.

بنابراین جاوا یک زبان برنامه نویسی هست و اندروید یک فریم ورک و ابزار برای تولید اپلیکیشن (که با جاوا عمدتا کدنویسی صورت میگیره)

sokanacademy forum

سلام

برای اینکه بتونی از برنامه نویس اندروید بشی باید اول جاوا یاد بگیری زبان اندروید جاوا هستش

پس اول جاوا یاد بگیر بعدش میتونی بری سراغ اندروید استودیو و برنامه موبایل بنویسی

اما پیشنهاد من اینکه که کلا میتونی بیخیال جاوا بشی و بری کوتلین کار کنی که به نظر من برای افراد مبتدی بهتره بعد از کوتلین بری سمت اندروید

در کل میشه گفت اگه یه راست بخوای بری اندروید راه خیلی سختی انتخاب کردی

sokanacademy forum

به نظر من فیلم های جاوا کاپ عالیه

و در ضمن اگه میخواید برنامه نویسی اندروید کنید ازهمین ابتدا کاتلین یاد بگیرید

sokanacademy forum

سلام دوست عزیز شما برای شروع برنامه نویسی اندروید باید اول به جاوا مسلط باشید چون اگر دقت کرده باشید در شروع هر آموزش برنامه نویسی اندروید میبینید که اولین پیش نیاز جاواست و برنامه نویسی اندروید زیرمجموعه جاواست.

و به نظر من شما بهتره اول به سراغ جاوا برید و تازه برنامه نویسی جاوا سرعت و پیشرفت شما رو هم بیشتر میکنه.

online-support-icon