ایا میتواند با زبان جاوا یک برنامه بوتیبل نوشت ؟

سلام ببخشید میخواستم بدونم میشه با جاوا برنامه ای نوشت که با اجرا سیستم اجرا شود یعنی بوتیبل باشد

پاسخ ها

sokanacademy forum
کاربر سکان آکادمی 6 سال پیش

سلام، خیر همچین چیزی امکان پذیر نیست چون جاوا برای اجرا به Environment داره و باید تحت سیستم عامل اجرا بشه. شما با C++ هم احتمالا بتونید این کار رو کنید ولی فکر نمیکنم کار درستی باشه. منطقی ترین راهش اینه که باید با assembly کار کنید که نیاز به دانش سخت افزار و خیلی چیزای دیگه برای load کردن سیستم داره.

پ.ن: این چیزی که در بالا گفتم برنامه بوتیبل بود ولی اگه منظور شما برنامه ای هست که وقتی سیستم کامل بالا اومد اجرا بشه دیگه به اون Bootable نمیگن و اصطلاحا Startup Application میگن که با همه زبون ها میشه همچین برنامه ای نوشت.

sokanacademy forum

نه میخواستم یک برنامه ساده رو اجرا کنم به عنوان سیستم عامل هدف اصلی من ساخت یک برنامه شبیه اندروید است که زبان های c c++ asembly لازمه

sokanacademy forum

این چیزی که شما مد نظرتون دقیقا یک سیستم عامل هست که باید متناسب با سخت افزاری که دارید براش driver بنویسید و یا بوت سیستم رو کنترل کنید یا از بوت منیجر های اماده و اوپن سورس مثل grub استفاده کنید تا بتونید یه چیز خیلی ساده رو روش اجرا کنید و همونطور که خودتون هم اشاره کردید نیاز به دانش assembly  و c++ هست و کار خیلی خیلی سختی هم هست. 

sokanacademy forum

میخوایم یک چیز ساده بر پایه کرنل لینوکس بسازم برای استفاده روی گوشی هوشمند

sokanacademy forum

اگر بر پایه لینوکس بخواید بنویسید پس نیازی نیست بوت منیجر رو خودتون بنویسید اما به طور کلی چیزی که شما میخواید هر چقدر هم ساده باشه نیاز به دانش برنامه نویسی سیستم داره و چون کرنلتون لینوکسه صد در صد باید درک از کارکرد کلی سیستم عامل لینوکس و زبان C داشته باشید.

sokanacademy forum

ممنون 

online-support-icon