باید از چه محیطی برای برنامه نویسی اندروید استفاده کنم؟

با سلام خدمت اعضا و اساتید محترم سکان آکادمی.

من یک برنامه نویس نه مبتدی و نه حرفه ای هستم قبلا با پایتون کار کردم. الان هم آموزش جاوای آقای مرادی رو از همین سایت خوندم و یاد گرفتم. میخوام برنامه نویسی اندروید رو شروع کنم. در ابتدای آموزش جاوا گفته شده بود که از محیط اکلیپس برای جاوا استفاده کنین که بعدا برای اندروید مشکلی نداشته باشین. ولی الان با توجه به تحقیقی که داشتم و بعضی تاپیک های این سایت رو خوندم گویا گوگل از اندروید استودیو پشتیبانی میکنه.همچنین تعریف زیادی از koltin شده ممنون میشم اطلاعاتی در موردش بدین. الان واقعا سردرگم هستم و اینکه منبع و سایت خوبی برای آموزش اندروید اگه میشناسین لطفا معرفی کنین. من قبلا خوندم که همین سایت آموزش اندروید هم داشته ولی من پیدا نکردم از مسیولین و اعضای سایت ممنون میشم که منو راهنمایی کنن در این موضوعات. واقعا ضروریه.ممنون

پاسخ ها

sokanacademy forum
کاربر سکان آکادمی 6 سال پیش

سلام دوست عزیز

حتما از اندروید استودیو استفاده کن، چون بر اساس IDE فوق العاده عالی intellijIDEA است که برنامه نویسی رو بسیار لذت بخش تر و راحت تر میکنه و چیزیه که گوگل ازش پشتیبانی میکنه.

برای انتخاب بین جاوا و کاتلین هم پیشنهاد میکنم این لینک رو مطالعه کنید:

https://sokanacademy.com/forum/7532/آیا-موافق-زبان-برنامه-نویسی-کاتلین-که-گوگل-بشدت-ازش-پشتیبانی-میکنه،-هستین؟#post-7539

برای آموزش هم سایت udacity یسری دوره های فوق العاده داره که پیشنهاد میکنم از دوره ی مقدماتی اندرویدش شروع کنی. دوره هاش یه ترکیبی از آموزش ویدیویی و تکمیل تمرینهای نیمه آماده و ... است. بهترین دوره ایه که من دیدم. هرچند ممکنه روشهای دیگه ای مثل استفاده از یوتیوب رو ترجیح بدی که بستگی به خودت داره. آقای آقاجانی هم تو سایت uncox.com یه دوره اندروید داره که ویدیوی آموزشی فارسی هستن و از اون هم میتونی استفاده کنی.

sokanacademy forum

خیلی ممنونم ازتون

sokanacademy forum

درود 

چند سالی هست که گوگل از اکلییپس پشتیبانی نمیکنه و به IDE محبوب شرکت Jetbrains مهاجرت کرده و امکانات خیلی بهتری نسبت به اکلیپس داره.

در خصوص زبان کاتلین هم باید خدمتتون عرض کنم که توسط همین شرکت Jetbrains معرفی شد و بصورت کامل پشتیبانی میشه توسط گوگل.

سینتکس کاتلین شبیه سوپفت هست و کار سوپیچ بین دو سیستم عامل رو ساده تر میکنه. از ماشین مجازی جاوا برای ترجمه کد هاش استفاده میکنه این یعنی به صورت کامل با جاوا همگام هست و یکسری امکانات بیشتری به برنامه نویس میده از جمله نال پوینتر ها ( : و کد نویسی رو هم نسبت به جاوا کمتر میکنه.

داکیومنت های خود سایت کاتلین بهترین رفرنس هستند ولی فیلم های سایت یودمی هم عالی هست

sokanacademy forum

اصلا به چیزی جز اندروید استودیو فکر نکنید که وقتتون تلف میشه

sokanacademy forum

از اندرويد استوديو (android studio) استفاده كنيد چون خود گوگل هم همين رو  توصيه و پشتيبانى ميكنه  خطاهاى به مراتب كم تر از اكليپس داره محيط كاربرى خوبى هم داره در سطح وب هم آموزش هاى خوبى براش هست كه با يه سرچ ساده ميشه پيدا كرد

online-support-icon