در خواست راهنمایی برای انجام یک پروژه با زبان های مختلف برنامه نویسی

سلام و عرض ادب .

دوستان من یک ایده به سرم زده میخوام اجراییش کنم اما نمیدونم با چه زبان و امکاناتی میتونم بهترین بازدهی برسم در هزینه سرور هم صرفه جویی کنم  . 

برای اینکار سرور مجازی تهیه میکنم .

همین اول هم بین دوراهی گیر کردم که ابری بگیرم یا vps nvme .

اول سایتم رو میخوام بالا بیارم امکاناتش هم از این قبیل هست .

یک قسمت پروفایل برای کاربر ها داره میتونن فقط عکس بزارن و بیوگرافی بنویسن .

هشتگ و یک چیزی مثل ری توییت هم داشته باشه مرتبط هارو یکجا نشون بده .

توسط گوگل مپ یا یک نقشه مثل اسنپ هر کدوم نزدیک هم بودن نشون داده بشه .

امکانات دیگه ای فعلا در نظر ندارم . اما برنامه اندرویدیش رو هم میخوام تولید کنم .

۱. زبان برنامه نویسی راست - فریمورک راکت و yew :

(بک اند - فرانت اند - وب اسمبلی - اندروید - آی او اس - سختی زبان - استفاده بهینه و سرعت بالا)

۲. زبان برنامه نویسی پایتون - فریمورک دیجنگو - جاوا اسکریپت و ریکت نیتیو .

(بک اند - فرانت اند - اندروید - آی او اس - سختی کار روی دوزبان و دو فریمورک مختلف - استفاده زیاد از منابع سرور)

نمیدونم از کدوم استفاده کنم .

مثلا اگر این پروژه یا یک سایت عادی با پایتون نوشته بشه سروری به مشخصات زیر چه تعداد کاربر همزمان میتونه جوابگو باشه و افت سرعت نداشته باشه و اینکه چطوری میتونم بنچ مارک بگیرم  .

ss 30 gig nvme

cpu 6 GHZ

ram 2 gig ddr4 .

اگر تبدیل به پروژه استارتاپی موفق شد بنظرتون بهتره سرمایه گذار پیدا کنم یا با شریک شدن پروژه با نیروی متخصص اعم از برنامه نویس - سیستم ادمین یک تیم تشکیل بدم .

اگر شما زبان و فریمورک بهتری میشناسید معرفی کنید و راهنمایی کنید بهتره در کجا از کدوم استفاده بشه تشکر .

ببخشید خیلی طولانی و در هم برهم شد  .

هر دوستی که تخصص استارتا\ داره لطفا از تجربیاتش بنویسه و یا من رو راهنمایی کنه خیلی ممنون.

پاسخ ها

sokanacademy forum
کاربر سکان آکادمی 6 سال پیش

درود ،

با عرض معذرت سوال شما بسیار گنگ هست و راهنمایی دقیقی نمیشه کرد چون نه حجم درخواست ها به سرور مشخصه نه نوع ارتباط و تایم کانکشن و خیلی عوامل دیگر.

در هر حال باید ویژگی های زبان ها و پلتفرم ها رو در نظر داشته باشید تا بهترین خروجی بدست بیاد.

بصورت خلاصه خدمتتون عرض کنم که معمولا زبان های نیتیو هر سیستم بهترین پرفورمنس رو دارند و زبان سرور بسته به کاربر شما داره ، پایتون و پی اچ پی محبوب هستن ، روبی هم برای سرور جالب هست. کاری که شما قرار هست انجام بدین مثل اینکه زیاد سنگین نیست و تفاوت آنچنانی نمیکنه در زبان مهم پیاده سازی اصولی الگوریتم هاست.

sokanacademy forum
کاربر سکان آکادمی 6 سال پیش

سلام ممنون من در سایتی خونده بودم اگر  یک سرور با مشخصاتی که نوشتم داشته باشیم و یک سایت معمولی با پایتون راه بندازیم 40 - 50 نفر بیشتر ساپورت نمیکنه و سرعت هم افت میکنه . نمیدونم البته چقدر میتونه درست گفته باشه .

چون کاربر ها با هم تعامل دارند زیاد درسایت باقی میمونن . در اوایل کار  ورودی زیاد نیست اما مثلا یکی دوماه بعد از راه اندازی پیش بینی شده اگر به موفقیت برسیم تعداد کاربرا و بازدید به مراتب خیلی میره بالا .

ما بین دوراهی موندیم از پایتون و دی جنگو استفاده کنیم بعدا مثل فیسبوک زبان برنامه نویسی رو تغیر بدیم و یا از همین ابتدا با زبان های سخت (rust - golang)با امنیت بالا و تکنولوژی های جدید بریم جلو که البته هنوز درست حسابی مشکلاتشون برطرف نشده.

online-support-icon