در هنگام واترمارک زدن تصاویر کدام راه منطقی تر میباشد؟

سلام. ما تعداد زیادی لوگو (با فرمت jpg) داریم که قراره بصورت دایره ای روی یکسری تصاویر بچسبونیم‌شون. خب سوال من اینکه کدام راه منطقی تره؟

1- همون موقع که داریم لوگوها روآپلود میکنیم بصورت دایره ای (با فرمت png) ذخیره کنیم و موقع واترمارک ازشون استفاده کنیم؟

2- هنگام عملیات واترمارک بیاییم هم دایره‌شون کنیم و هم واترمارکشون کنیم؟

پاسخ ها

sokanacademy forum
کاربر سکان آکادمی 6 سال پیش

سلام.به نظر من راه اول رو انجام بدید.چون شما یکبار لوگو هارو به شکل دایره ای درمیارید و بعدش دیگه لازم نیست هر بار اون هارو به شکل دایره دربیارید. اما در روش دوم شما باید هر بار اونها رو اول به شکل دایره دربیارید که کارتون سخت میشه.

sokanacademy forum

مشکل راه حل اول اینکه اگر همون موقع لوگو ها رو گرد کنیم باید با فرمت png ذخیره بشن و میدونید که php میونه خوبی با فرمت png نداره و حجم فایل ها بالا میره و برای اینکه مشکل php با png برطرف بشه باید کتابخانه هایی روی سرور نصب کنیم و کمی کانفیگ و... این راه حل درصورتی خوبه که مشکل حجم فایل های png رو نداشته باشیم

sokanacademy forum

درود ، راه های زیادی هست 

اگه نمیخواید درگیر کتابخانه های اضافی بشید میتونید از همین روش دوم استفاده کنید و یا از سرویس هایی که بصورت رایگان این کار رو با Api خودشون انجام میدن استفاده کنید.

sokanacademy forum

این سرویس هایی که فرمودید جهت راه حل اول هستند. درسته؟

اگر یکی از ممکنه بهترین سرویس ها در این زمینه رو معرفی کنید

sokanacademy forum

میتونید فایل هاتون رو بصورت jpg آپلود کنید و با استفاده از api سرویس های زیر تبدیل ها رو انجام بدین

آموزش استفاده برای تبدیل

https://blog.filestack.com/api/an-api-to-convert-png-to-jpg-and-vice-versa/

و یا

https://www.accusoft.com/demos/conversion-api-demo/

sokanacademy forum

متاسفانه هردو سرویس بعد از تبدیل به png حجم فایل رو بالا میبرن دقیقا مثل php

ممنونم از تلاش شما اما سرویس دوم جالب بود

فعلا از راه حل دوم استفاده میکنیم تا فرصت بشه سرور رو کانفیگ کنیم یا اینکه راه حل بهتری پیدا بشه

sokanacademy forum

در نهایت میتونید فایل بدست اومده رو کمپرس کنید

خواهش میکنم انشالله که مشکلتون رفع بشه

sokanacademy forum

سلام به نظر من شما بهتره فایل واتر مارک یا همون فایل png تون رو جدا کنین و به ربات واتر مارک های زیادی که در تلگرام هست بدید با فرستادن عکس ها به ربات اون ربات براتون واتر مارک میکنه به نظر من سریع تر و اسونترین راه همین باشه من ادرس ربات ها رو هم بهتون میدم امید وارم کارتون اسونتر بشه

@assistChannel_bot توی این ربات یه کانال الکی برای خودتون درست کنین و راهنماش توی خودش هست به نظرم بهترین ربات برای واتر مارکه قابلیت های دیگه ای هم داره ولی فایل png رو بدید بعد عکس ها رو بفرستید

online-support-icon