مرجع ، منبع ، دوره ، کتاب برای اموزش روان طراحی الگوریتم و ساختمان داده

سلام من تازه وارد دنیای وب شدم . قصد دارم طراحی الگوریتم و ساختمان داده ها رو بصورت عمومی یاد بگیرم. چون که خیلی مقاله خوندم توی سکان مبنی بر این که خیلی بدرد میخوره برای به دولوپر باعث میشه قدرت حل مسئله اش بره بالا . منم میخام شروع کنم ولی خیلی سخته نامفهوم البته من ریاضیم صفره هرچی x,m,n,j,i بیاد جلوم همه رو قاطی میکنم. کتاب مقدمه ای بر الکوریتم ها از توماس کورمن هم دارم میخونم خیلی تعریفشو شنیدم میگن خیلی عالیه ولی من هیچی ازش متوجه نمیشم . بنظرتون منبع خوب کلاس خوب پیدا میشه منو یکم راه بندازه ؟؟؟
پاسخ ها

sokanacademy forum
کاربر سکان آکادمی 6 سال پیش
سلام فک کنم برای شروع کمی خشک باشه و شاید زده بشی، کتابی هست که یکی از منابع درسی هست که مربوط به ساختمان داده کاردانی نرم افزار البته من این کتاب رو مطالعه نکردم ولی شنیدم در موردش، معرفی میکنم شاید مفید واقع بشه اصول ساختمان داده ها، سیمور لیپ شوتز، الیس هورویتز
sokanacademy forum
اره واقعا خیلی مبحث خشکی هست . و هرکی یاد بگیره قطعا دولوپر باهوش و قدرتمندی میشه .مرسی از پیشنهادت
sokanacademy forum
از ویدیو ها و کتاب ها به زبان اصلی حتما استفاده کن
sokanacademy forum
اگه با کسی مثل خودت توی این حوزه علاقمنده شروع کنی به یادگیری به نظرم این تلخی از بین میره خیلی هم لذت بخشه میتونید حتی منابع اصلی رو با هم بخونید و هرکس درک خودشو از مطلب بیان کنه وقتی موضوعی رو که یادگرفتی بتونی برای فرد دیگری توضیح بدی معلومه خیلی خوب توی ذهنت جا افتاده
sokanacademy forum
اگه با این دیدگاه بخوای ادامه بدی سریع خسته میشی و میزاریش کنار یا نمیتونی خیلی از مسائل رو عمیق یاد بگیری ، اتفاقا مباحث الگوریتمیک خیلی شرین هستن خصوصا وقتی واسش کدنویسی میکنی .
sokanacademy forum
سلام به نظر من برای شروع و یادگیری مباحث تئوری کتاب «ساختمان داده‌ها- حمیدرضا مقسمی» رو مطالعه کنید. البته در نظر داشته باشید که این کتاب، کتابی برای کنکور کارشناسی ارشد هستش ولی شما می‌تونید تست‌هارو فاکتور بگیرید و مباحث توضیحی رو مطالعه کنید. از نظر من بسیار عالی، روان، ساده و غیر خشک توضیح دادن مطالب رو. من خودم با این کتاب متوجه شدم ساختمان داده‌ها چی هست و طوری بیان کردن مطالب رو که به قولی مطالب به تن شما می‌نشینه!
sokanacademy forum
سلام ، اگر ریاضی شما ضعیف هست ، صدرصد در یادگیری ساختمان داده و الگوریتم به مشکل بر میخورید ، حداقل هایی از ریاضیات گسسته و موارد دیگر مانند لگاریتم ، حد و پیوستگی و.. برای یادگیری ساختمان داده و الگوریتم نیاز هست که در صورت عدم دانش در اونها در یادگیری مباحثی مثل درختها ، توابع بازگشتی ، رشد توابع ، درختها و.... دچار مشکل میشید، البته همزمان با یادگیری الگوریتم اونها رو باید یاد بگیرید ، مثلا اگر قراره قسمتی رو یادبگیرید که نیاز به لگاریتم دارید ، اول لگاریتم رو یاد بگیرید ، زبان اصلی اگر جاوا بلد هستید کتاب "algorithm design manual" یکی از بهترین کتابهای حوضه الگوریتم هست ، کتاب "SICP" هم یکی از بزرگترین کتابها هستش که با functional programming با استفاده از کلوژر و جاوا پیچیده ترین الگوریتم ها رو در چند خط پیاده سازی کرده ، البته به نظرم واسه خوندن این 2 تا کتاب حداقل های رو از الگوریتمها باید بلد بود ، خصوصا کتاب "algorithm design manual" مرجع اصلی خیلی از شرکتهای بزرگ مثل گوگل و... برای مصاحبه های استخدامی هستش.
online-support-icon