آیا اتصال php به sql server برای سایت کار درستی است؟

درود،من منابع مختلفی رو برای اتصال php به sql server برسی کردم،برخی گفتن که این کار چندان مناسب نیست و گزینه ای بهتر همون maria db و mysql هستش،می خواستم بدونم استفاده از php روی ویندوز سرور با دیتابیس sql server مایکروسافت،کار عاقلانه ای هست،و این که این دیدگاه که sql server از mysql و mariadb سریع تره صحت داره؟
پاسخ ها

sokanacademy forum
کاربر سکان آکادمی 6 سال پیش
سلام ، چون معمولا در سرور های لینوکسی از php استفاده میشه طبعا دیتابیسی که برای این محیط معرفی میشه mysql هست ، چون هر دو نرم افزار آزاد هستند و از این نظر به یکدیگر نزدیکند. درخصوص استفاده شما از دیتابیس sql server در سیستم عامل ویندوز با زبان php باید خدمتتون عرض کنم که تفاوت آنچنانی با mysql از نظر کارایی و دستورات ندارند و هردو برای این کار مناسب هستند
sokanacademy forum
ممنون از پاسختون
sokanacademy forum
البته تفاوت هایی هم دارند که توی مسائل ریز بشید متوجه میشید یا وقتی بخواید از خطوط تعیین شده عبور کنید . مثلا یکیشون این هست که توی اس کیو ال سرور تقریبا 1000 تا ستون بیشتر نمیشه توی هر دیتابیس داشت ولی مال اس کیو ال تا 4000 ستون رو پشتیبانی میکنه یک سری دستورات هم توی دو دیتابیس متفاوت هست که البته دقیق نمیدونم باعث برتری یکی نسبت به دیگری میشه یا نه . ولی در کل MariaDB و PostgreSQL رو دیدم خیلی دوستانی که اس کیو ال کار میکنند پیشنهاد میکنند و به نظرم منطقی تر هم هست . و بین nosql ها هم که من خودم کار کردم به نظرم mongodb خوبه توی کار لنگمون نگذاشت و ار با دیتامون هم خیلی خیلی سنگین بود ولی راحت تونستیم شکر خدا هندل کنم
sokanacademy forum
PostgreSQL بهتر از mysql است. خب همینطور mysql برای کار با php بهینه تر و منابع بیشتر نسبت به دیتابیس مایکروسافت
sokanacademy forum
سلام من تجربه کار با دو تا دیتا بیس رو داشتم البته نه حرفه ای فقط در چند تا پروژه کوچیک، ولی موردی پیش نیومده که لزوم پیدا کنه php رو به MS SQLServerمتصل کنم معمولا برای php از MySQL و برای #C هم از MS SQLServer استفاده کردم حالا شاید بحث هزینه هم باشه جدا از اینکه ما نرم افزار ها رو نمیخریم هزینه و نگهداری ابزار های مایکروسافتی کلا گرون از آب در میاد. ولی در حالت ایده آل برای php از MySQLاستفاده میکنن تا MS SQLServer، من خودم موردی ندیدم، یه موضوع دیگه هست که کلا کار با MySQL راحت تره یعنی اگه زیاد هم دانش توی این زمینه نداشته باشید به سادگی میتونید کار خودتونو راه بندازید و البته اینا همه ابزارن و بستگی به کار و پروژه ای که انجام میدید داره، اگه phpکار میکیند نظر من اینه MySQL استفاده کنید(اگه پروژه خاصی ندارید منظور مجبور به استفاده ازMS SQLServer نیستید) لینک هم شاید به کارتون بیاد http://yon.ir/8EnPC موفق باشید.
online-support-icon