مقایسه بازار کار برنامه نویسی اندروید و برنامه نویسی وب

سلام خدمت شما. ببخشید بنده یه سوال داشتم خدمتتون، اینکه بازار کار برنامه نویسی اندروید در حال حاضر بهتره یا برنامه نویسی وب... چون من به هردوتاش علاقه دارم اما هرکدومو در سطح ابتدایی بلدم ... میخوام رو یکیش تمرکز کنم که بتونم علاوه بر افزایش تخصصم ازش کسب درامد کنم ... ممنون میشم راهنماییم کنین... باتشکر
پاسخ ها

sokanacademy forum
کاربر سکان آکادمی 6 سال پیش
با سلام بازار کار جفتشون خوبه بنظرم ببین علاقت کدوم سمته . اگه پروژه ای کار کنی تقریبا به جفتش احتیاج داری چون معمولا واسه هر سایت یه نسخه وب اپلیکیشنم نیاز میشه . میتونید جاوااسکریپک و فریموورک هاش رو کار کنی که هم تو وب کاربرد داره هم بتونی اپلیکیشن های هیبردی برای آندروید و آی او اس بنویسی موفق باشید
sokanacademy forum
سلام آندروید فک نکنم زیاد صحیح باشه چون تلفظش یه جوری میشه (آندو روید) من تلفظ ها رو چند بار شنیدم بشتر به اَندروید میخورد American English phonetic: ˈænˈdrɔɪd British English phonetic: ˈændrɔɪd البته امیدوارم باعث ناراحتی شما نشم چون فقط یه موضوع تایپی و شاید نیاز به بحث نداشته باشه
sokanacademy forum
من پیشنهاد می کنم جاوا یادبگیرید تا بتونید در هر دو زمینه اپلیکیشن های اندرویدی و وب نتیجه بیگرید همینطور یادگیری React, python, javascript هم هر کدوم می تونن باعث بشن تا پروژه های خوبی رو بتونید انجام بدید در ادامه هم برای اینکه فضا به صورت منطقی براتون شفاف تر بشه، پیشنهاد می کنم مطالب زیر رو مطالعه کنید اگر به دنبال کسب درآمد بیشتر هستید، این زبان های برنامه نویسی را یاد بگیرید https://sokanacademy.com/blog/1009/post محاسبهٔ درآمد دولوپرها با استفاده از ابزار محاسبه‌گر Stack Overflow https://sokanacademy.com/blog/4765/post پردرآمدترین زبان های برنامه‌نویسی در سال 2017 https://sokanacademy.com/blog/1751/post پردرآمد‌ترین زبان‌های برنامه‌نویسی سال 2016 کدامند؟ https://sokanacademy.com/blog/899/post میانگین درآمد برنامه نویسان اندروید در سال ۲۰۱۵ https://sokanacademy.com/blog/190/post
sokanacademy forum
چند سال هست که بازارکار پلتفرم‌های وب و موبایل، بسیار خوب و صعودی هست. اما از نظر سرعت پیشرفت، وب در جایگاه بالاتری قرار داره. این که میفرمایید میخواید روی یک مورد تمرکز کنید، نکته‌ی مثبتیه. واقعیت اینه که نمیشه مطلقا گفت وب بهتره یا موبایل. شما در هر زمینه که متخصص باشید، به وفور کار براتون موجوده. لذا ۲ تا پیشنهاد میدم: - ببینید کدوم حوزه رو بیشتر از دیگری دوست دارید و روی اون تمرکز بکنید. - با تکنولوژی‌هایی مثل Cordova و React Native میتونید پلی ایجاد کنید بین وب و موبایل و در هر دو زمینه فعالیت کنید.
sokanacademy forum
سلام اول علاقه! دوم علاقه! سوم هم علاقه! شما در هر زمینه ای تخصص داشته باشید بقدر کافی بازار کار و پروژه وجود داره. مهم تخصص داشتن هست ولاغیر! تفاوتی آنچنانی ندارند ولی مسلما اندروید به تدریج درحال همه گیر شدن هست. وب هم که همیشه جایگاه خاص خودش رو داشته و خواهد داشت
sokanacademy forum
سلام حوزه هایی که مد نظرتون بسیار مناسبه درآمد تو هر کاری هست و مهم تخصصتون تو اون حوزست الان هر کسب کاری هم نیاز به سایت داره و هم نیاز به اپلیکیشن ! ببینین با کدوم زبان راحت ترین و گذر زمان کمتر حس میشه.. و اگه مثل من علاقتون به هر دو زبانه، به نوعی این دو زبان به هم مرتبطه شما اگه اندروید کار کنین به یک زبان سمت سرور هم نیاز پیدا میکنین، هر چند سمت سرور رو برنامه نویس دیگه ای مینویسه، شما هم در حدی نیازمندین به دونستنش یا انجام پروژه های شخصیتون. امیدوارم موفق باشین.
sokanacademy forum
سلام اینکه به هر دو علاقه دارید حالا یکم ریز تر بشید شاید یکی از دیگری یه بایت بیشتر علاقه داشتید!!حالا نمیخوام در مورد علاقه بگم چون دوستان به اندازه کافی گفتند، بهتره از این دید نگاه کنید که 5 یا 10 سال دیگه دوست دارید چه پوزیشن شغلی داشته باشید به نظرتون چه خفن تره اونو انتخاب کنید. اندروید همینطور که میدونید همه یه گوشیشو دارن و اگه یه ایده خوب داشته باشی میتونی درامد برسی و اگر هم کار کنی و مهارت بالای بدست بیاری این شانسو داری در یه شرکت خوب یا استارتاپ موفق شروع به فعالیت کنی من الان یکمی وزنه رو به سمت اندروید سنگین تر میبینم، چون واقعا برنامه خوب کم داریم، وجاشون خالیه، این نظر منه شاید دوستانی که حوضه وب کار میکنند بر اساس علاقشون وب رو بهتر بدونن. بلاتکلیفی خیلی بده سعی کن از این وضعیت سریع تر خلاص بشی موفق باشی.
sokanacademy forum

سلام.به نظر من وقتی شما به یک کاری علاقه دارید و توی اون خبره هستید بازار کار بی معنیه.بهترین بودن یا جزو بهترین ها بودن تو هر شغلی شما رو ثروتمند میکنه.کسی رو میشناسم که تو تهران گوجه سبز با گاریش میفروشه زیر دستش چند نفر کار میکنن و تقریبا ماهی بیست میلیون درآمد داره.

sokanacademy forum

خب توی اولین نظر گفتم به هر کدوم علاقه داری ولی یه چیز دیگه میخوام اضافه کنم که یه لحظه وقتی داشتم این پست رو میخوندم یادم افتاد به نظر من الان بازار اندروید بهتره چون تو این دوران تقریبا همه مردم گوشی و تلفن همراه دارن و به شخصه کم تر کسی با گوشی به اینترنت و گوگل میره تا چیزی جستجو کنه جستجو کردن با گوشی یه حس تنگ شدن وسعت دیدی میده نمیدونم شاید برای شما نده ولی برای من میده الان بیشتر افراد عمده تشکیل دهنده و استفاده کننده از وب رو افراد دارای کامپیوتر و لپ تاپ تشکیل میدن الان منم وقتی دستم گوشی باشه نمیرم از گوگل استفاده کنم ولی همیشه اینجوری نیست که بعضی موقع ها باید بری گوگل یه چیزی بخوام میرم کافه بازار جستجو میکنم و اپلیکیشنو میگیرم الان بازار وب انچنان نیست به نظر من پس بهتره برنامه نویسی اندروید رو پیش بگیری توی ایران که به نظر من فضا اینجوری ولی فک کنم خارج از کشور متفاوت باشه

sokanacademy forum

ببخشید من این مطلب رو دوباره میفرستم چون توی نمایشگر من پاسخم ثبت نشده ولی خب کار از محکم کاری عیب نمیکنه  خب توی اولین نظر گفتم به هر کدوم علاقه داری ولی یه چیز دیگه میخوام اضافه کنم که یه لحظه وقتی داشتم این پست رو میخوندم یادم افتاد به نظر من الان بازار اندروید بهتره چون تو این دوران تقریبا همه مردم گوشی و تلفن همراه دارن و به شخصه کم تر کسی با گوشی به اینترنت و گوگل میره تا چیزی جستجو کنه جستجو کردن با گوشی یه حس تنگ شدن وسعت دیدی میده نمیدونم شاید برای شما نده ولی برای من میده الان بیشتر افراد عمده تشکیل دهنده و استفاده کننده از وب رو افراد دارای کامپیوتر و لپ تاپ تشکیل میدن الان منم وقتی دستم گوشی باشه نمیرم از گوگل استفاده کنم ولی همیشه اینجوری نیست که بعضی موقع ها باید بری گوگل یه چیزی بخوام میرم کافه بازار جستجو میکنم و اپلیکیشنو میگیرم الان بازار وب انچنان نیست به نظر من پس بهتره برنامه نویسی اندروید رو پیش بگیری توی ایران که به نظر من فضا اینجوری ولی فک کنم خارج از کشور متفاوت باشه

sokanacademy forum
کاربر سکان آکادمی 5 سال پیش

اگر از نظر کیفیت می پرسی وب بهتر است ولی اگر از نظر درآمد اندروید در حال حاضر بهتر است

online-support-icon