راهنمایی در مورد یه مشکل دست و پاگیر در برنامه نویسی

سلام واقعا کلافه شدم دارم php و java script یاد میگیرم اما همش اسم توابع و نحوه کارشون رو فراموش میکنم بعضی هاشون رو یادمه اما بیشترشون رو فراموش میکنم مثلا میدونم فلان تابعی وجود داره اما اسمش و نحوه کارش کاملا یادم میره و مدام مجبورم سرچ کنم و داکیومنت هارو بخونم مثلا تاحالا چندین بار dom رو در js خوندم و کار هم باهاشون کردم اما بازم نصف توابعش رو یادم نیست !!! نمیدونم باید چیکار کنم 2 تا دیگه از دوستام هم دقیقا همین مشکل رو دارن واقعا باید چیکار کنم ایا حافظه من ضعیفه ؟ این موضوع برای کارکردنم در یک شرکت برنامه نویسی چقدر مشکل ایجاد میکنه ؟ ندیدم کسی تا به حال به این مشکل اشاره کنه حتی تو stackoverflow هم نبود لطفا هرکسی راه حلی یا نظری داره یا تجربه ای داره کمک کنه مرسی از همه کسه دیگه ای هست این مشکل رو داشته باشه ؟
پاسخ ها

sokanacademy forum
کاربر سکان آکادمی 6 سال پیش
به نظر من به دو دلیل لازم نیست کل توابع یک زبانو یاد بگیری اول اینکه شاید بعضی از توابع هیچ وقت به کارت نیاد دوم اینکه مهم حفظ کردن توابع نیست فقط کافیه با توابع مهم یک زبان کار کرده باشی و بدونی با اون زبان چه کارهایی میشه کرد اینجوری هر موقع بخوای ی برنامه بنویسی کافیه بری سراغ زبان مورد نظرت و توابعی که یادت رفته ولی میدونی وجود دارن با توضیحات کامل تو اینترنت هست.
sokanacademy forum
پس لازم نیست توابع رو حفظ کنم و این که یادم میره برام مشکل ایجاد نمیکنه ؟
sokanacademy forum
به نظر من اصلا اینکار شدنی نیست که بخوای تمام توابع یک زبانو حفظ کنی حتی اگر شدنی هم باشه کار درستی نیست چون بعد از ی مدت توابعی که باهاشون کمتر کار کردی فراموش میکنی اینکه اسم تابع رو یادت میره مهم نیست مهم اینکه بدونی داخل یک زبان برنامه نویسی برای انجام یک کار تابع وجود داره یا نه اما اینکه اون تابع اسمش چیه و چه جوری کار میکنه کافیه تو اینترنت ی سرچ بزنی و به مرور زمان میتونی کار با تمام توابع رو یاد بگیری حداقل توابع مهم رو باهاشون کار کن(حفظ نکن فقط ازشون استفاده کن) و تو ذهنت بمونه که مثلا جاوا اسکریپت تابع های زمانو داره امیدوارم پاسخم مفید بوده باشه برای شما
sokanacademy forum
بله عالی بود دقیقا متوجه شدم منظورتون چیه مثلا بدونم که یه تابعی هست توی bom که میتونم باهاش url رو بگیرم اما اینکه اسمش یادم نیست اشکالی نداره باید برم یه مراجعه کنم و این هم عیب نیست مرسی مرسی مرسی
sokanacademy forum
بله درسته ی نکته دیگه هم یادم رفت بگم وقتی توابع یک زبانو حفظ میکنی ممکن اون تابع منسوخ بشه و شما مطلع نشی که تابعی که داری تو پروژه استفاده میکنی منسوخ شده (برای جلوگیری از این مشکل باید تحقیق کنی و به روز بمونی) اینجوری فقط توابع کاربردی و مهمو یاد میگیری و ذهنت الکی شلوغ نمیشه از کلی تابع به درد نخور موفق باشی
sokanacademy forum
ایمان عزیز سلام اول اینکه زیاد سخت نگیر، جستجو باید باشه و قرار نیست تمام توابع رو حفظ کنی. دوم هم مطمئن باش بعد از یه مدت کد نویسی، اون مهم هاش ملکه ذهنت می‌شه، هم می دونی اسمش چیه و هم اینکه چطور کار می‌کنه. موفق باشی
sokanacademy forum
مرسی از وقتی که گذاشتید
sokanacademy forum
شما از چه سیستم عاملی برای برنامه نویسی استفاده می کنید؟
sokanacademy forum
مگه مهمه ؟ قبلا لینوکس داشتم اما الان ویندوز
sokanacademy forum
به هر حال سرچ کردن و دنبال جواب گشتن چیزیه اکثر برنامه نویسا باهاش درگیرن ، ولی شما بعد ازیه مدت کدنویسی زیاد و پیاده سازی پروژه های مختلف دستتون روان میشه و یه سری چیزا ملکه ذهنتون میشن و دیگه نمیرید اون ها رو سرچ کنید ، البته با این همه آشغال هایی که جاوااسکریپت هرروز میده بیرون گاهی وقتاحفظ کردنشون سخت میشه ، webpack یه مدل کانفیگ میشه ، گالپ یه مدل دیگه ، webpack رو نصب میکنید کدهاتون رو بیلد میکنید ، وسط کارمیخایید image optimization انجام بدید ، میبینید که دوباره باید یه متابخونه جدید واسش نصب کنید و یه کانفیگ دوباره ، میخایید کدهاتون رو uglify کنید بازهم دوباره همین داستان تکرار میشه
sokanacademy forum
داداش دل پری از جاوا اسکریپت داریا !
sokanacademy forum
داداش دل پری از جاوا اسکریپت داریا !
sokanacademy forum
ازش خوشم میاد ولی گاهی وقتا واقعا اذیت میکنه :) :)
sokanacademy forum
با سلام دوست عزیز یه روشی که خودم استفاده میکنم اینه که به جای اینکه سعی کنی توابع و ماژول های مختلفو حفظ کنی یا بخوای تو نت مدام سرچ کنی سعی کن با یه دسته بندی نسبی اونارو تو برنامه های مختلفی بکار ببری هروقت که فراموش کردی به سورس کدی که نوشتی مراجعه کنی درواقع حافظه ی تصویریت از روی نوشته های خودت باشه نه از منابع مختلف سه تا چیزیم هست که خیلی جدی رو سلامت ذهن تاثیر مستقیم داره خواب خوب غذای خوب ورزش موفق باشی
sokanacademy forum
درود ، مسلما حفظ بودن تمامی توابع از نظر منطقی هم عقلانی نیست! اما شما با تمرین به توابع پر کاربرد مسلط میشید و نیازی به سرچ مجدد نیست. شما سعی کنید مفهوم هر تابع رو درک کنید و با تقویت زبان انگلیسیتون ، بدون سرچ زدن با نوشتن حروف اول تابع و راهنمایی IDE میتونید توابعی رو هم که فراموش کردین رو بخاطر بیارید.
online-support-icon