مشکل در شرط گذاشته شده در یکی از جملات شرطی...

سلام به همگی..

یه سوال : این شرطی که الان اینجا گذاشته توی if  من نمیفهمم!!! این lastms نسبت به چی شرط گذاری شده؟قاطی کردم...اینم لینکش:

http://www.w3schools.com/jquery/tryit.asp?filename=tryjquery_event_timestamp2

با تشکر.

پاسخ ها

sokanacademy forum
کاربر سکان آکادمی 8 سال پیش

متغیر lastms زمان آخرین کلیک روی button رو در خودش ذخیره می کنه پس چون دفه ی اول مقدار دهی نشده، شرط if نتیجش روی lastms مقدار دهی نشده برابر false میشه پس قسمت else اجرا میشه ولی برای دفعات بعد چون lastms مقدار دهی میشه به یک عدد مثبت ، نتیجه if برابر true میشه در نتیجه دیگه هرگز قسمت else اجرا نخواهد شد!! 

sokanacademy forum
کاربر سکان آکادمی 8 سال پیش

پس این یه قانونه  که اگه شرط داخل if مقداردهی نشه مقدارش برابر false هستش..همینو قاطی کرده بودم.

خیلی ممنون بابت پاسختون.

sokanacademy forum
کاربر سکان آکادمی 6 سال پیش
در زبان‌های C-Like وقتی درون یک بلاک شرطی، فقط یک گزاره قرار داره، میشه اون علائم Curly Braces رو نگذاشت. اما به عنوان یک Best Practice گفته میشه که سعی کنید همیشه محدوده‌ی بلاک‌ها رو مشخص کنید. این کار علاوه بر بالا بردن خوانایی، جلوی بروز برخی از مشکلات بعدی رو هم میگیره. مثل اینکه اگه گزاره‌ی جدیدی به بلاک اضافه بشه،‌ بدون در نظر گرفتن شرط، در هر صورت اجرا میشه چون داخل بلاک قرار نداره.
sokanacademy forum
کاربر سکان آکادمی 6 سال پیش

سلام وقت بخیر

متغیر ها و توابعی که مقدار بازگشتی صحیح یا غلط دارند مستقیما و بدون هیچ مقایسه ای متونید به عنوان شرط قرار بگیرند و به این صورت خونده میشن

if (bool)  ==>  if(bool == true)
online-support-icon