عمل نکردن تغییرات در کد ها در خروجی نمایش داده شده

سلام 

دارم یک صفحه با استفاده از زبان های css& html & php میسازم 

مشکل من از این قراره که تغییراتی که در فایل ها ایجاد میکنم و کد رو تغییر میدم و سیو میکنم ولی با رفرش کردن مرورگر این تغییرات ظاهر نمیشن

البته این فقط برای بعضی از کد ها(به طور رندوم) صدق میکنه و کار نمیکنه و بقیه کد ها معمولا کار میکنن

به عنوان مثال من یک باکس با بوردر قرمز رنگ میسازم که درست عمل میکنه ولی حالا اگه رنگ رو تغییر بدم و سیو کنم باز هم این تغییرات در خروجی ظاهر نمیشه و همون رنگ قرمز قبلی باقی میمونه و هر کاری میکنم درست نمیشه

ممنون میشم سریع جواب بدید در ضمن از نرم افزار NotePad++ استفاده میکنم قبلا هم از برکتس استفاده میکردم هر دو این مشکل رو داشتند 

نرم افزار مورد استفاده ام هم Xampp هستش.

پاسخ ها

sokanacademy forum
کاربر سکان آکادمی 7 سال پیش

سلام 

این مشکل زمانی به وجود میاد که مرورگرتون همه چیو cached کرده باشه. cached data مرورگرتونو پاک کنید بعد رفرش کنید همه چی حله! اگرم درست نشد که محاله :) تو یه مرورگر دیگه فایلتونو باز کنید.

موفق باشد.

sokanacademy forum
کاربر سکان آکادمی 7 سال پیش

مشکل مشابهی برای خودم تو طراحی وبسابت پیش اومده بود و همونطور که دوستمون گفتتن با پاک کردن کش براوزر مشکل برطرف شد

sokanacademy forum
کاربر سکان آکادمی 6 سال پیش
علاوه بر پاک کردن کش مرورگر دو راهکار ساده دیگه هم وجود داره: - استفاده از Ctrl + F5 برای عدم استفاده‌ی مرورگر از cache و اعمال تغییرات داده شده روی فایل های اچ‌تی‌ام‌ال و سی‌اس‌اس - ادغام کدهای سی‌اس‌اس در فایل های پی‌اچ‌پی برای پردازش توسط وب سرور و تولید خروجی جدید
online-support-icon