لطفا راهنمایی کنید در زمینه تهیه سیستم برای برنامه نویسی

سلام دستان من خیلی خیلی تازه کار هستم میخوام یه لپ تاب جدید بگیرم و برنامه نویسی رو به صورت جدید شروع کنم لپ تاب فعلیم i3 رم 2 هست که خیلی ساله دارمش.برای برنامه نویسی به چه کانفیگی نیاز دارم؟ایا مک بوک پرو 13 2015 گزینه خوبی هست؟

پاسخ ها

sokanacademy forum
کاربر سکان آکادمی 8 سال پیش

بنظرتون مک بوک 12 اینچی چطور هست؟برای من قابلیت جابه جایی مهم هست

sokanacademy forum
کاربر سکان آکادمی 8 سال پیش

سلام،مک بوک ها لب تاپ های خوبی هستند،اینکه چند اینچی باشه سلیقه است من شخصا مانیتور های بزرگ را ترحیح می دهم.مبارکتون باشه

sokanacademy forum
کاربر سکان آکادمی 6 سال پیش
بستگی داره برنامه نویسی رو در چه زمینه ای ادامه بدید! الان برنامه نویسی سرور داریم برنامه نویسی سمت کلاینت داریم(نرم افزار های موبایلی و دسکتاپ و غیره) برنامه نویسی سمت وب داریم! *گزینه های مشترک بین همه لبتاب ها: ۱-مانیتور هستش که نباید به چشم شما در دراز مدت اسیب برسونه--ویژگی هایی که باید مد نظر قرار دهید تراکم پیکسلی٬ مات بودن صفحه مانیتور و نوع تکنولوژی اون(ترجیحا ips)--(بهترین نوعش رو من تا به حال در سری جدید مک بوک پرو دیدم که از زینک اکساید در تولید مانیتور استفاده کرده که هم کیفیت تصویر بالاتره و هم انرژی کمتری مصرف میکنه و نور آبی کمتری هم از خودش ساتع میکنه!) ۲-کیبورد خوب و تاچ پد خوب هستش که در مدت طولانی به مفاصل دست اسیب نزنه(نظر شخصی: عمق کیبرد کم باشه تا هم دست کمتر خسته بشه هم سرعت تایپ بالاتر بره! و همچنین تاچ پد بزرگی داشته باشه--در صورتی که از تاچ پد استفاده زیادی مکنید--) ۳-باتری: به نظر خود من یکی از مهم ترین موارد مشترک بین لبتاب ها هستش که هر چه بیشتر باشه تجربه کاری با لبتاب بهتر خواهد بود و اما به صورت تخصصی: * در صورتی که که به سمت برنامه نویسی کلاینت و هوش مصنوعی و اونایی که به قدرت پردازشی بالایی دارن پیشنهادم یه لبتاب رده بالا هستش که تا مدت ها پشتیبانیتون کنه *برنامه نویسی سمت سرور و وب نیاز چندانی به قدرت پردازشی بالایی نداره و حتی یه لبتاب core i5 با ۴ گیگ و یا ۸ گیگ رم براتون کافی خواهد بود! و در این مورد مهم ترین گزینه ها مانیتور و باتری خواهدبود! اما پیشنهادات روز من: برای برنامه نویسی موبایلی پیشنهاد من مک بوک پروهای اپل هستن که برخلاف ویندوز علاوه بر اندروید ای‌او‌اس(در ویندوز نمیشه به صورت نیتیو ای او اس کار کرد) هم کار کنید! برای برنامه نویسی ویندوز هم پیشنهادم یه سیستم با ۱۶ گیگ رم و سیپیو core i7هستش که پیشنهادم یکی از لبتاب های ایسوس هستش برای برنامه نویسی سمت سرور و وب هم دوپیشنهاد هستش یکی مک بوک های اپل(از هر سری و نوع) و زن‌بوک های ایسوس هستش
online-support-icon