infoinfo

تیم تولید محتوای سکان آکادمی

اکانت رسمی تیم تولید محتوای سکان آکادمی

0 دنبال شونده

9 دنبال کننده

درباره تیم تولید محتوای سکان آکادمی

وبلاگ

115

قسمت آموزشی

72

بلاگ ها

آموزش شروع کار با کرالر پایتون با مثال عملی

امروزه برای جمع آوری داده و کمک به تصمیم گیری بهتر، کراول کردن یک صفحه ی وب و استخراج اطلاعات مورد نیاز بسیار مورد توجه قرار گرفته. در این مقاله یک کراولر ساده توسط Scrapy یکی از پکیج های معروف پایتون را به صورت عملی پیاده سازی می کنیم.

۵ روز پیش

برنامه‌نویسی

53

4
راهنمای سریعی برای درک RabbitMQ

هنگام کار با microservice ها، با مسئله ی ارتباط بین سرویس های مختلف مواجه می شویم؛ چرا که چگونگی ارتباط بین سرویس ها و انتقال پیام بین آن ها، همیشه یک تصمیم مهم در طراحی معماری microservice بوده است. یکی از راه حل های زیبا برای انتقال پیام بین سرویس ها، message broker (کارگزار پیام) است. RabbitMQ محصولی بسیار کامل و مفید برای ارتباط بین سرویس های مختلف در معماری microservice است. این مقاله مقدمه ای برای RabbitMQ است و ما مفاهیم را در این مقاله ساده بیان می کنیم

۲ ماه پیش

برنامه‌نویسی

158

7
5 کتاب پیشنهادی بیل گیتس برای تابستان 1400

بیل گیتس: این کتاب ها چیزی برای اندیشیدن به من دادند، امیدوارم برای شما هم همین کار را بکنند.

۳ ماه پیش

گوناگون

227

8
electronj js چیست؟ ساختار برنامه های تولید شده با استفاده از الکترون

یک برنامه ساخته شده با استفاده از الکترون دارای دو جزء اصلی است، Main Process و Renderer Process.

۳ ماه پیش

برنامه‌نویسی

119

3
electronj js چیست؟ آموزش نصب کامل

اگر با شیوه‌ی کارکرد npm آشنایی داشته باشید، می دانید که برخی پکیج های npm، به همراه خود دستورهایی را به پروژه اضافه می کنند که می توانید از آنها در خط فرمان استفاده کنید. پکیج electron نیز به این شیوه عمل می کند. با نصب این پکیج در پروژه، می توانید از دستور electron در خط فرمان استفاده کنید.

۳ ماه پیش

برنامه‌نویسی

190

5
پروتکل XMPP چیست؟ بخش اول معماری

یکی از مهم ترین نیازمندی هایی که در بستر اینترنت برای آن راه حل ارائه شده، پیام رسانی است. در دهه 90 تکنولوژی پیام رسانی آنی IM راه اندازی شد و پروتکل های مختلفی برای آن مثل IRC ایجاد شد. در این بخش پروتکل متن باز XMPP و نرم افزارهای مربوط به آن را بررسی می کنیم.

۴ ماه پیش

برنامه‌نویسی

293

5
Xdebug: آموزش راه اندازی قابلیت Debugging در PHP

در این مقاله به اضافه کردن قابلیت debugging به php توسط Xdebug می پردازیم و نحوه ی نصب و راه اندازی آن بر روی سرور و همچنین نصب افزونه های PHPStorm و chrome را به صورت کاربردی آموزش خواهیم داد.

۴ ماه پیش

برنامه‌نویسی

343

5
تفاوت روش های eventual consistency و strong consistency

در برخی از معماری ها لازم است که دیتا در بین پایگاه داده های مختلف به اشتراک گذاشته شود و یا اینکه از دیتای موجود، پشتیبانی نیز داشته باشیم. برای این کار، بایستی یک استراتژی وجود داشته باشد که بعد از نوشته شدن این اطلاعات در یک نسخه، در تمامی نسخه های دیگر هم این اطلاعات را به روز شوند. این استراتژی ها به دو نوع تقسیم می شوند که در این مقاله به معرفی و مقایسه ی آنها می پردازیم.

۴ ماه پیش

نرم‌افزار

198

6
فیل زرد یا جرقه؟ معرفی و مقایسه ی هدوپ و اسپارک

در این مقاله به معرفی Hadoop و Spark به عنوان دو فریم ورک برتر و تاثیر گزار در پردازش داده و Big Data می پردازیم ، تاریخچه ی آنها را بررسی کرده و تکنولوژی هایی که در آنها استفاده شده اند را معرفی میکنیم . سپس به مقایسه این دو می پردازیم.

۵ ماه پیش

نرم‌افزار

241

7
چه طور با selenium یک قهرمان تست خودکار باشیم؟

با استفاده از ابزار selenium می توانید هر سایتی را که بخواهید به صورت خودکار کند و اطلاعات مورد نیاز خود را از آن استخراج کنید. همچنین اگربرنامه نویس یا طراح وب هستید می توانید محصول های خود را به صورت اتوماتیک تست کنند.

۶ ماه پیش

برنامه‌نویسی

1321

6
اگر login نکردی برامون ایمیلت رو بنویس: