دوربین های پلاک خوان

دوربین های پلاک خوان

دوربین های پلاک خوان نوعی از دوربین های مداربسته می‌باشند که به منظورهای خاص، تولید و مورد استفاده قرار می‌گیرند. این دوربین‌ها برای کنترل و نظارت بر رفت و آمد خودروها و بررسی ترافیک جاده‌ها طراحی و تولید شده‌اند که در نهایت باعث افزایش امنیت و جمع‌آوری یک بانک اطلاعاتی جامع می‌شود.

دوربین‌هایی که در جاده‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند با سایر دوربین های پلاک خوان تفاوت‌هایی دارند. این نوع دوربین‌ها از تکنولوژی‌های خاصی برخوردارند و از لحاظ سخت‌افزاری و نرم‌افزاری با سایر دوربین های پلاک خوان بسیار متفاوت هستند. در این مقاله به دوربین‌هایی که در پارکینگ‌های ادارات و مراکز فروش مورد استفاده قرار می‌گیرند، می‌پردازیم. همچنین از آن‌ها در عوارضی شهری، ورودی برخی شهرک‌های اداری و مسکونی استفاده می‌شود.دوربین های پلاک خوان پس از شناسایی وسایل نقلیه، به طور اتوماتیک اقدام به عکس‌برداری از آن‌ها می‌نمایند. به طور معمول هر بار که این کار انجام می‌شود 10 عکس از خودرو گرفته شده و عکس واضح‌تر جهت شناسایی پلاک مورد استفاده قرار می‌گیرد. در ادامه به کمک الگوریتم‌های هوشمند، شماره‌ی خودروها شناسایی شده و اعداد و حروف به دست آمده به بانک اطلاعاتی ارسال می‌شود. این کار می‌بایست با دقت بالایی انجام گیرد تا از ثبت اطلاعات غلط جلوگیری شده و از مشکلات بعدی کاسته شود. برای این کار نرم‌افزارهای ویژه‌ای طراحی شده است که امکانات گسترده‌ای را در اختیار کاربران قرار می‌دهند.

یکی از بهترین راه های تامین امنیت در مکان های مختلف اعم از منازل ، ادارات و مکان های تجاری ، استفاده از دوربین مدار بسته است . انتخاب نوع دوربین ، برند مناسب و نصب صحیح آن از مهم‌ترین مواردی است که می‌باید در استفاده دوربین مدار بسته رعایت شود . همچنین در نصب این دستگاه نیاز به تجهیزاتی مانند کابل شبکه یا کواکسیال ، دستگاه ذخیره ساز DVR ، NVR و XVR و در برخی مواقع سوئیچ شبکه و رادیو وایرلس می‌باشد که در ادامه به بررسی این موضوع می‌پردازیم . دوربین ها از لحاظ نوع تکنولوژی در دو دسته ی آنالوگ (HD) و دیجیتال (IP) قرار دارند . دوربین های آنالوگ داده‌ها را به صورت آنالوگ و به کمک کابل کواکسیال به دستگاه ذخیره ساز ارسال می‌کنند اما دوربین های دیجیتال داده‌ها را به صورت دیجیتال و در بستر شبکه منتقل می‌کنند . در صورتی که در هنگام نصب دوربین مدار بسته از دوربین های تحت شبکه استفاده شود ، می‌باید ابتدا دوربین تحت شبکه به سوئیچ شبکه متصل شده و انتقال تصویر به دستگاه NVR توسط سوئیچ شبکه انجام می‌شود . هر چند می‌توان دوربین را به آداپتور دوربین مداربسته متصل نمود و از سوئیچ شبکه POE استفاده نکرد . با توجه به کیفیت تصویر ارائه شده توسط دوربین های دیجیتال ، استفاده از این نوع دوربین ها بیشتر از دوربین های آنالوگ است . همچنین در صورتی که از دوربین های آنالوگ استفاده شود ،این دوربین ها به کمک کابل کواکسیال به دستگاه ذخیره ساز DVR یا XVR متصل می‌شوند و برق مورد نیاز خود را به کمک کابل برق تامین می یکنند برای خرید داهوا می‌توانید به فروشگاه های معتبر مراجعه کنید

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon