علی رحیم پور

۶- ده نکته از پادکست مصاحبه با محمد رضا محسنی، بنیانگذار پیک برتر

علی رحیم پور جونیور دولوپر هستم علاقه مند به وب

این محتوا بدون نظارت تیم سکان آکادمی تولید شده و صرفاً نظرات شخصی علی رحیم پور می‌باشد.

هدف از ارائه این مقاله جمع اوری مهمترین مطالب عمومی گفته شده در پادکست های رادیو فول استک هست و در اخر قراره جمع بندی بشه و بهترین نتیجه به صورت اماری رو به صورت لیست وار و در مقاله ای مجزا قرار بدیم.

1. اگه بتونین کاری کنین که کارتون بشه تفریحتون، استراحتتون پایه های موفقیت رو بنا میکنین و ادامه بدین حتما موفق میشین.

2. در حوزه وب فارسی تا وقتی تولید محتوا میکنن اگه تحریم ها هم برداشته بشه فرقی نخواهد کرد و در این قسمت دچار چالش نخواهیم شد.

3. برای همه به اندازه کافی کار هست به شرط اینکه متفاوت باشین و خلاقیت داشته باشین، یه سری اصول روز دنیارو بفهمین نیاز هارو بفهمین کلا معتقدم هر کسی در هر حوزه ای خوب کار کنه و حرفه ای باشه براش کار هست درواقع هرکسی بتونه کار بیشتر رو با دقت بیشتری انجام بده این یه آدم حرفه‌ای هست و در همه جای دنیا براش کار هست.

4. شروع کنین و پله پله برین بالا برای اینکه بخواین بیزینس تونو شروع کنین دنبال وام نرین شرکای خوب پیدا کنین نه اینکه دیمی انتخاب کنین بلکه شریکی انتخاب کنین که فقط پولش مطرح نباشه ببینین چه پتانسیل دیگه ای داره.

5. اگه ایده ای دارین ایده تونو جلو ببرین توسعه بدین حتما موفق میشین.

6. وقتی شما محاسبه دقیق میکنین میشه ریسک، وقتی تخمین میزنین میشه قمار، بیشتر افراد قمار میکنن تا ریسک، ریسک یعنی من یه شناختی از خودم، توانایی هام، نقطه قوت هام و نقطه ضعف هام دارم، تهدیدها و فرصت هارو میشناسم و براساس اینا محاسبه میکنم و درنهایت ریسک انجام میدم.

7. هیچکسی رو هیچکسی نمیتونه تغییر بده جز خودش.

8. آدم ها یا پولدارن یا حق با اوناست آدم ها یا موفق ان یا حق با اوناست خیلی از افراد جامعه انتخاب کردن حق با اونا باشه.

9. یکی از شاخه هایی که افراد باید خوب آموزش ببینن برنامه نویسیه که آینده خوبی داره و بنظرم نیاز به تحصیل آکادمیک هم نداره.

10. حرف اخر: اگر کسی بخواد در برنامه نویسی موفق بشه دوتا نکته رو باید رعایت کنه اولی کار زیاد و دومی دقت زیاد، ترکیب اینا موفقیت میاره.

👈 لینک صوتی پادکست مصاحبه با محمد رضا محسنی

👈 7- ده نکته از پادکست مصاحبه با مهران اخوان خالقی، مدیر فنی کافه بازار

ایدهٔ خود را در سکان‌پلاس بنویسید!

لیست نظرات
کاربر میهمان
دیدگاه شما چیست؟
کاربر میهمان
بهزاد مرادی
بهزاد مرادی مدرس، کپی‌رایتر و دولوپر
۱۳۹۷/۰۹/۰۱
سلام
ممنون از جمع‌آوری این نکات.
وقتی داشتم برای ضبط این پادکست می‌رفتم دفتر آقای محسنی، در ترافیک عجیبی گیر کردم و تقریباً یاد ندارم که در عمرم جلسه‌ای گذاشته باشم و دیر رسیده باشم و بعدش هم بگم «شرمنده» که نهایتاً با کلی نذر با یک دقیقه تأخیر رسیدم که خدا رو شکر ایشون جلسهٔ قبلی‌شون تموم نشده بود و اصلاً هم معلوم نشد که دیر کرده‌ام.
آقای محسنی یک جوری هست که آدم دوست داره توی صورتش دائم نگاه کنه گویی به ‌آدم آرامش می‌ده. جالبه که پس از مصاحبه یک گپ نیمچه بیزینسی هم با هم زدیم اما به توافق نرسیدیم 🙂
یک چیز جالب که در مورد ایشون هست اینکه ایشون اهل یکی از روستاهای ملایر هست و دوران کودکی سختی رو گذروندن اما اصلاً از بیان این موضوع ابایی ندارن و حتی افتخار هم می‌کنن 👏👏👏
جالب اینجاست که چند سال پیش رفته‌ بودم دفتر ایشون برای یک همکاری بیزینسی دیگر که باز هم اونجا به توافق نرسیدیم 😂 و ایشان روی میزش به جای شکلات برند merci، کَشک روی میزشون بود و به من هم تعارف کردن و گفتن که من عادت از گذشته دارم که کشک بخورم.
یک خاطره دیگه اینکه حدوداً ده سال پیش برای پیک‌برتر رزومه فرستادم به عنوان دیزاینر فتوشاپ، اما اصلاً زنگ هم نزدن و همون بهتر که زنگ نزدن چون شاید الان یک گرافیست شده بودم!
سپاس