علی رحیم پور

۵- ده نکته از پادکست مصاحبه با امیر میرمیرانی (جادی) ، گیک قدیمی و فعال جامعه اپن‌سورس

علی رحیم پور جونیور دولوپر هستم علاقه مند به وب

این محتوا بدون نظارت تیم سکان آکادمی تولید شده و صرفاً نظرات شخصی علی رحیم پور می‌باشد.

هدف از ارائه این مقاله جمع اوری مهمترین مطالب عمومی گفته شده در پادکست های رادیو فول استک هست و در اخر قراره جمع بندی بشه و بهترین نتیجه به صورت اماری رو به صورت لیست وار و در مقاله ای مجزا قرار بدیم (یکی از سخت ترین ها از نظر نکته برداری).

1. نه باید رنج خاصی بکشین، نه باید تلاش آنچنانی کنین در کل خودتونو نکشین خوش بگذرونین به این معنی که از کارتون و از لحظه هاتون لذت ببرین و ادامه بدین کارتونو تا اخر.

2. نرم افزار یه صنعت پیچیده ای هستش با اجزای بسیار که ما اونارو نداریم برای همین خیلی سخته برامون مدیریت شرکت های استارتاپی و نرم افزاری.

3. زبان c یه زبان پایداری هستش که کنترل بیشتری در برنامه نویسی بهتون میده ولی باید بلد باشین و الان بازار کارش خیلی خوب نیست، جاوا بازارش خوبه به شرط اینکه واقعا بلد باشین، روبی زبان خیلی اینده داری نیست و مثل پایتون که برای تخصص خاصی هستش و مخاطب های خاص خودشو داره ولی روبی هنوز مخاطبا رو پیدا نکرده.

4. پایتون خیلی زبان خوبیه و اینده خوبی داره و زبان خوبی برای استارتاپ هاست چون library های زیادی داره.

5. مهمترین چیز اینه که در برنامه نویسی هرچی انتخاب میکنین توش خوب باشین این براتون بهترین Solution هستدر و کلا هیچ چیزی نیست هرکی بلد باشه همه بخوانش.

6. برنامه نویس ها خودشونو با تلاش و پشتکارشون نشون میدن.

7. آسانسور پیشرفت اختراع نشده پس پله پله پیشرفت کنید.

8. دانشگاه یکی از مهمترین چیزهاست حتما برین، مستمر کار کنید و پشیمون نشید و در کل برای خودتون کار کنید نه مخاطب.

9. اگر از زبان انگلیسی نترسین اوکیه میتونین یاد بگیرین.

10. لذت ببرین از کاری که دارین انجام میدین اگه از کاری که انجام میدین لذت نمیبرین پس دارین اشتباه میرین.

👈 لینک صوتی پادکست مصاحبه با امیرمیرمیرانی (جادی)

👈 6- ده نکته از پادکست مصاحبه با محمدرضا محسنی، بنیانگذار پیک برتر

ایدهٔ خود را در سکان‌پلاس بنویسید!

لیست نظرات
کاربر میهمان
دیدگاه شما چیست؟
کاربر میهمان
محمد جواد فرخی
محمد جواد فرخیدانشجوی نرم افزار و گیک
۱۳۹۷/۰۹/۰۱
یکی از افراد مورد علاقه من جادی هست! ابتدا مطلبای کانالش رو دنبال میکردم و توی کانال دوره پایتونش توی gotoclass رو معرفی کرد که رایگان بود و بعد از اون دوره پایتون، باهاش آشنا شدم و دیدم چقد آدم جالب و خاکی و مهربون و دانایی هست! بعد از اون توی توییتر دنبالش کردم و بیشتر با نظراتش و سبک فکرش آشنا شدم و بعد با پادکست های خودش با عنوان رادیو گیک که تازگیا گوش میدم آشناییم بیشتر شد و مصاحبش با پادکست فول استک سکان آکادمی و پادکست رادیو دال رو خیلی زیاد دوست دارم و هم از لحاظ علمی مفید هستن هم دید دیگه‌ای درباره زندگی و مسائل اجتماعی به شنونده میدن!
از جالب ترین خصائص جادی میتونم به این اشاره کنم که ایشون فرد مادی‌گرایی نیستن و دانش زیادی رو به صورت رایگان منتشر میکنن و ویژگی خیلی زیبای دیگه ایشون به قول آقای مرادی خاکی بودنشون هست که با مخاطبشون خیلی صمیمی صحبت و رفتار میکنن اینو میتونید تو جواب کامنتهایی که توی وبلاگشون و توییترشون میدن و جواب ایمیل هایی که بهتون میدن ببینید
درباره این پست هم باید بگم جمع بندی خیلی مفیدی بود و اینکه کاش تو مورد پنجم، سولوشن رو یا انگلیسی مینوشتین یا مترادف فارسیش رو ذکر میکردین
بهزاد مرادی
بهزاد مرادی مدرس، کپی‌رایتر و دولوپر
۱۳۹۷/۰۸/۲۹
سلام
جادی با اینکه آدم خیلی معروفی است، اما وقتی که در کنارش می‌نشینی خیلی هم افتاده و خاکی است و این خصیصه‌ رو همه باید از ایشون یاد بگیریم.
یادم هست که شرکتشون ساعت ۷ تعطیل می‌شد و من دوست داشتم کمی بیشتر گپ بزنیم اما دیگه نشد و این اولین پادکستی است که آخرش یک گپ انگلیسی هم با مهمان داشتیم.