محمد

ai + iot می‌تونه فوتبال رو هیجان انگیزتر کنه

محمد

این محتوا بدون نظارت تیم سکان آکادمی تولید شده و صرفاً نظرات شخصی محمد می‌باشد.

سکان آکادمی خواسته بود تا دیدگاهمون رو در مورد آیندهٔ فوتبال با هوش مصنوعی بگیم اما همان طور که در عنوان پستم مشخص هست، به نظرم به غیر از هوش مصنوعی، اینترنت اشیاء هم به پیشرفت ورزش‌ها کمک می‌کنه ولی سؤال اینجاست که چه‌طور؟

خب در جام جهانی 2018 روسیه دیدیم که وقتی داور پنالتی می‌گرفت، روی صفحه تلویزیون نشون می‌داد که مثلاً کسی که پشت توپ هست پنالتی های اخیریش رو به کدوم سمت زده. این یعنی اینکه دروازه‌بان خوب می‌دونه که حریفش احتمال 50 درصد توپ رو کجا خواهد زد و اگر هم ندونه به صورت در لحظه توسط کادر فنی بهش میگن.

خب کشف کردن چنین چیزی اصلاً کار سختی نیست چرا که یک تعداد اپراتور نشوندن و بهشون گفت بازی ها رو ببنید و مشخص کنید که هر کسی چه‌طور بازی کرده اما به نظرم اگر IoT باید، شاید یک چیپ داخل گوش دروازه‌بان بکارن و با سیستمی که داره با هوش مصنوعی بازی رو رصد میکنه در ارتباط باشه و به صورت REAL TIME نه تنها به دوازه بان بلکه به تک تک بازیکنان میگه که حریف قرار الان چه کار کنه!

اگر این اتفاق بیوفته مسلماً‌ بحث هک هم پیش می‌یاد مثلا دولوپرهای تیم حریف API سرویس هوش مصنوعی تیم مقابل رو هک کنن و دیتای اشتباه به بازیکنانشون بده هاهاها ...

ایدهٔ خود را در سکان‌پلاس بنویسید!

لیست نظرات
کاربر میهمان
دیدگاه شما چیست؟
کاربر میهمان
حسین قربانی
حسین قربانی
۱۳۹۷/۰۵/۰۹
آقای تفرشی عزیز
سلام
مطلب جالبی بود برادر، نگاه جالب‌تری هم بود، مخصوصاً وقتی در مورد هک گفتی. هر چند که فکر می‌کنم نقش اصلی (حتی همین الان) با هوش مصنوعی خواهد بود و iot تنها در حد ابزار آن مورد استفاده قرار خواهد گرفت. البته چون فوتبال و در کل ورزش یک عمل طبیعی هست، استفاده از این ابزار بیشتر در پشت صحنه خواهد بود و البته ایجاد هیجانات اضافی برای اون.
دور نیست که جام جهانی فوتبال روبات‌ها یا المپیک اونها رو هم تجربه کنیم.
موفق باشید
mahdijalali313
mahdijalali313
۱۳۹۷/۰۴/۲۳
سلام پست بسیار خوبی بود
ما برنامه نویسا چه کار که نمی کنیم 😉