Insight

هوش مصنوعی: خیلی طبیعی‌!

Insight

این محتوا بدون نظارت تیم سکان آکادمی تولید شده و صرفاً نظرات شخصی Insight می‌باشد.

هوش، چیزی‌ست که ما انسان‌ها به دنبالش هستیم! چه مصنوعی باشد و چه طبیعی!

همه‌ی ما این را میدانیم که هوش خوب است، پس میخواهیم به‌دستش آوریم، اما از کدام نوعَش؟

انسان‌هایی که در قرن ۲۱ام زندگی میکنند بیشتر به دنبال مصنوعی‌ِ آن هستند! آنقدر زیاد که ماشین را مجبور به یادگیری میکنند آن هم از نوع ژرف!

گونه‌ای از انسان‌های برنامه‌نویس اما، هوش مصنوعی را تعدادی گزاره‌ی شرطی میپندارند و جدی‌اش نمیگیرند!

اما هوش، هوش است، قوی و تعیین‌کننده! پس موضعمان باید مشخص باشد! یا باید مثل مارک، طرفِ مصنوعی‌اش را بگیریم و یا مانند ایلان، طرفِ طبیعی‌اش!

خواه مصنوعی را بیشتر دوست داریم و خواه طبیعی، باید بدانیم همه‌چیز دارد ،به قول بعضی‌ها، مصنوعیزه میشود! نمیتوان مقابلش ایستاد. تعداد مارک‌ها و ماشین‌های دانشجوی آنها خیلی زیاد است!

اکنون سوال اینجاست: آیا هوش مصنوعی دشمن هوش طبیعی خواهد شد؟

جوابش را نمیدانم! اما یک چیز را خوب میدانم! جواب این سوال را هوش طبیعی تعیین میکند.

پس بیایید هوشمند باشیم!

ایدهٔ خود را در سکان‌پلاس بنویسید!

لیست نظرات
کاربر میهمان
دیدگاه شما چیست؟
کاربر میهمان
M_Rafi
M_Rafi
۱۳۹۷/۰۳/۲۶
من فقط از یک واژه شما خوشم آمد و آن هم هوش طبیعی بود من این مطالب را از نظر قبلی خود کپی میگیرم به خاطر اینکه برای صحبت های اینده هم احتیاج دارم این نظر کپی بنده از نظر قبلی خودم در یک تاپیک دیگر بود (هوش مصنوعی به باور من یک شگفتی است به گونی ای که من هوش مصنوعی را میتوانم با چنین جمله ای توضیف کنم : هوض مصنوعی یعنی ساخت یک انسان مصنوعی به دست یک انسان طبیعی و در نتیجه انسان مصنوعی انسان طبیعی را خدای خود میپندارد حال چنین تصور کنین انسان مصنوعی از دستور سرپیچی میکند حتما میدانید که توانایی اینجام این کار را هم دارد حال من یک فیلم درباره هوش مصنوعی به شما پیشنهاد میکنم فیلم (تعالی) و به انگلیسی (Transcendence) امیدوارم این فیلم را ببینید تا به صحبت هایی که من در اینده میگویم به درک درستی دست یابید خب ادامه دهیم هنگامی که این فرد یا هوش مصنوعی از دستور سرپیچی کند و خودفرمان شود هوش مصنوعی تنها با یک تجریه و تحلیل میتواند اقتصاد اینترنتی و بازار سهام را دگرگون کند (یا نابود کند یا بهتر ) هوش مصنوعی ماننده ما انسان ها چیزی جلوی پیشرفتش را نمیگیرد و هنگامی که که تمام بازار جهان دستش بود چه کار کنیم هیچ کاری نمیتوانیم بکنیم من برای شما اقتصاد را مثال زدم در حالی که این هوش مصنوعی با هک ها و قابلیت هایی که دارد ممکن است باعث شروع جنگ جهانی شود به طور کلی من مخالف هوش مصنوعی نیستم ولی طرفدار هوش مصنوعی تحت کنترل ماننده اپ هایی که یک برنامه نویس میسازد برنامه نویس میتواند ان را ویرایش کند و غیره و حتی نابود کند هستند بعضی طرفداران افراطی هوش موصنوعی که کنترل تمام را به هوش مصنوعی میدهند من بسیار مخالف این کار هستم. امید وارم جهان از استفاده های مفید هوش مصنوعی بهره مند شود و میترسم از ان روزی که هوش مصنوعی بر ما چیره شود) خب ما وقتی از معایب هوش مصنوعی آگاه هستیم چرا به فک توسعه هوش طبیعی و زاتی خودمان نباشیم چه بسا شرکت هایی که افزونه هایی به عنوان دستگاه و غیره ارائه دادند به عنوان توسعه هوش طبیعی انسان ما چرا به جای توسعه هوش طبیعی هوش مصنوعی را گسترش دهیم درحالی که ممکن است از کنترل ما خارج شود در حالی که میتوانیم این توسعه را در ذهن خودمان داتهش من فقط به خاطر کلمه هوشمندانه هوش طبیعی این نظر رو فرستادم امیدوارم در ارتقای این مطلب کمکی کرده باشم و سهیم باشم با تشکر