نوعی از تست است که ایجاد تغییرات در یک نرم افزار را برای افزودن یک یا چند ویژگی جدید یا ایجاد تغییراتی در ویژگی های موجود بررسی می کند.

بیشتر

این تست یکی از انواعBlack Box Testing است. در طبقه بندی تست ها این تست در دسته ای قرار میگیرد که با توجه به اهداف تست درکنار هم قرار گرفته اند.

بیشتر

در صنعت توسعهٔ نرم‌افزار، Framework (چارچوب نرم‌افزاری) برای این طراحی شده‌ تا به دولوپرها این امکان را بدهد تا بیش از آنکه روی بدیهیات زمان خود را صرف کنند، به نیازمندی‌های اختصاصی پروژه بپردازند.

بیشتر

Forward Compatible سیستمی را توصیف می‌کند که به طوری طراحی شده است تا با ورژن‌های برنامه‌ریزی شده بعدی خود سازگاری داشته باشد.

بیشتر

Free Software (نرم‌افزار آزاد)، نرم‌افزاری است که می‌تواند به‌طور آزادانه مورد استفاده، اصلاح و توزیع مجدد قرار بگیرد و آن هم فقط با یک محدودیت: هر ورژن توزیع مجدد شدهٔ نرم‌افزار باید تحت شرایط اصلی و اولیهٔ استفاده، اصلاح و توزیع آزادانه (که Copyleft نامیده می‌شود) توزیع گردد.

بیشتر

FORTRAN که از ترکیب ۲ کلمهٔ FORmula (فرمول) و TRANslation (ترجمه) تشکیل شده، نام یک زبان برنامه‌نویسی نسل سوم است که در دههٔ ۱۹۵۰ در شرکت IBM و اساساً به منظور استفادهٔ مهندسان، ریاضی‌دانان و سایر کاربرانی که عمدتاً با فرمول‌ها و محاسبات سر و کار داشته و یا نیاز به ایجاد الگوریتم‌های علمی جدید داشتند طراحی و ایجاد شد.

بیشتر

First In, First Out یا به اختصار FIFO مکانیسمی در مدیریت داده‌ها بر اساس ترتیب زمانی است که از آن طریق ریکوئست‌های مرتبط با دیتا استراکچرهای Queue و Stack مدیریت می‌شوند بدین صورت که اولین درخواستی ارسالی اول از همه هندل خواهد شد.

بیشتر

5GL یا Fifth Generation Language (زبان برنامه‌نویسی نسل پنجم) به گروهی از زبان‌های برنامه‌نویسی گفته می‌شود که از یک GUI یا Graphical User Interface (رابط گرافیکی کاربری) برای کدنویسی استفاده می‌کنند که درنهایت سورس‌کد نوشته شده با این زبان‌ها، با کامپایلر یک زبان 3GL یا 4GL کامپایل می‌شود.

بیشتر

4GL یا Fourth Generation Language (زبان برنامه‌نویسی نسل چهارم) به زبان‌هایی گفته می شود که هدف از طراحی آن‌ها این بوده تا به نسبت یک زبان برنامه‌نویسی نسل سوم، به‌مراتب نزدیک‌تر به زبان محاوره‌ای انسان‌ها باشد.

بیشتر

در صنعت کامپیوتر، 1GL یا First Generation Language به Machine Language (زبان ماشین) یا همان صفر و یک اشاره دارد. در زبان ماشین -که یک زبان سطح پایین است- به‌جای آن‌که از دستورات انگلیسی استفاده شده باشد، از اعداد ۰ و ۱ برای نوشتن دستورات استفاده شده است.

بیشتر