چطوری چند کار را به طور همزمان انجام بدهم ؟ برنامه ریزی چیه ؟

سلام من میخواهم مثلا برنامه نویسی و زبان انگلیسی یاد بگیریم ولی متاسفانه از این شاخه به اون شاخه می پرم نمیدونم چیکار باید کنم تا این را برطرف کنم مثلا من یه هفته یا دو هفته میرم سراغ برنامه نویسی پایتون جادی رو می بینم ویدئوها ش رو کامل متوجه میشم ولی وقتی میرم سراغ حل تمرینات یا مثالها دچار اشکال میشه تمرینایی مثل اعداد اول - حدس عدد و..... بعدش دو هفته دوباره میرم منابع دیگه مثلا ویدئوهای سایت کورسرا یا .کتابهای در مورد پایتون و....باز وقتی تمرین بهم میدن نمیتونم حل کنم کلا بیخیال میشم بعد از دو هفته یا هفته کلا قید برنامه نویسی پایتون را میزنم وغیره به همین روال تکرار میشه

در مورد زبان انگلیسی همینطور ابتدا کتاب خریدم دو درسش را با اشتیاق خوندم ولی رفته رفته دیدم تموم مطالبی که در طی این دو درس خوندم فراموش کردم بیخیال شدم باز رفتم سراغ ویدوهایی اموزشی مثلا در یوتیوب وجود داره مثلا باز یکی یا دو تاش رو دیدم ولی باز هم مثل برنامه نویسی همین روال تکرار میشه
به صورت همزمان چندتا کار رو هم انجام میدم مثلا یادگیری برنامه نویسی - انگلیسی - خوندن کتابهای درسی - تماشی فیلم یا سریال و خوندن مقالات فارسی از سایتهای خبرگزاریها ترجمه میکنند و همچنین شبکه های اجتماعی واقعا نمیدنم چطوری باید این همه کار را مدیریت کنم احتمالا میگید برنامه ریزی کنم ؟ ولی نحوه ی برنامه ریزی رو بلد نیستم ؟ همچنین اصلا نمیدونم چطوری باید جلوی از این شاخه به اون شاخه پریدن هام رو بگیرم ؟

ممنون میشم راه حلی میشناسید بگید

پاسخ ها

sokanacademy forum
کاربر سکان آکادمی 5 سال پیش

سلام. 

اولا هرگز سعی نکن چن کار رو با هم انجام بدی. بعد اینکه می گی نمی تونم مسائل برنامه نویسی رو حل کنم دلیلش اینه که شما سینتکس زبان ها رو یاد می گیری به جای مفاهیم پایه برنامه نویسی . من هم همین مشکل رو داشتم ولی با دیدن فیلم های مهندس ایرانی ( استاد دانشگاه بناب) راهم رو پیدا کردم.

https://maktabkhooneh.org/course/296/مبانی-برنامه-نویسی-کامپیوتر/

sokanacademy forum
کاربر سکان آکادمی 5 سال پیش

سلام.به هیچ عنوان از چندتا دوره همزمان استفاده نکنین.و حتماا حتما مفاهیم برنامه نویسی رو یاد بگیرین.و حتما روزی ۵ تا ۶ ساعت کد بزنین در کنار یاد گیری.کد زدن خیلی مهمه.حتما کد بنویسین.مسیر مشخص کنین واسه خودتون.یه دوره رو تموم کنین اگر دیدین چیزی کم داشته یا سطح a روگذروندین و سطح b باید برین که سخت تره اون موقع برید.صبر داشته باشید ولی وقت هم بذارید.

شروع هر کاری سخته ولی وقتی مفهومی یاد گرفتین اون وقت یه جوری کد مینوسین و level up میکنین که فکرشم نمیکردین.

موفق باشی.

online-support-icon