ایا میشه جایگزینی برای جاوا اسکریپت پیدا کرد؟

سلام

دربحث طراحی وبرنامه نویسی بااستفاده از لایبرری این زبان میشه بدون استفاده از جاوا اسکریپت کارهامونو هندل کنیم؟

بطوریکه مثلا اگر جی کوئری و ویو جی اس رو بلد باشیم دیگه نیازی به جاوا اسکریپت نباشه

پاسخ ها

sokanacademy forum
کاربر سکان آکادمی 5 سال پیش

از سبک سوال پرسیدنتون مشخصه که میخواین از جاوااسکریپت در برین. حالا من برای شما توضیح میدم : 

1- قبل از یادگیری لایبرری یا فریمورک هر زبانی اول حتما و حتما باید به اون زبان مسلط شد. چون باید با مفاهیم بنیادی اون زبان و ساختارش آشنا باشیم. یک مثال میزنم. ما فریمورک بوت استرپ 4 رو در فرانت اند داریم که براساس flex ریفکتور شده. آیا اگر ما درمورد flex ها در css ندونیم کار با کیفیت میتونیم بدیم بیرون یا میتونیم فریمورک رو شخصی سازی کنیم؟ هرگز نمیتونیم.

2- متاسفانه یا خوشبختانه پیش میاد مواردی که توسط لایبرری ها و یا فریمورک ها پیاده سازی نشده و شما باید اون ها رو خودتون پیاده سازی کنید.

sokanacademy forum

بله دقیقا چون از جاوااسکریپت متنفرم برعکس اون علاقه خیلی زیادی  به ویو جی اس وسایر لایبرری ها دارم

انگار نمیشه ازدستش در رفت!!

sokanacademy forum

با عرض سلام و احترام 

باید بگم که بعید میدونم چیزی بشه جاشو گرفت 

چون آینده برنامه نویسی یه جورایی وابسته به جاوااسکریپت هستش 

واقعا زبان اسکریپت نویسی عالی هستش چطوری ازش بدتون میاد 😅😅

sokanacademy forum

سلام

عرض کردم از خود جاوا اسکریپت خوشم نمیادبخصوص نسخه اولیه اش ,شما مثلابا جی کوئری مقایسه کنید ببینید چقدر از کدهای طولانی  نجات پیدا میکنید لایبرری های بعدی هم که باز ساده ترند وهم کدهای کمتر مینویسی

امیدوارم با فراگرفتن لایبرری ها تاحدزیادی ازجاوا اسکریپت نجات پیدا کنم واونهایی رو نمیتونم هندل کنم بیام جاوا اسکریپت فقط اون تکه شو یاد بگیرم

خیلی عجیبه شاید مشکل من باشه همان طور که از جاوا اسکریپت خوشم نمیاد عاشق ویو جی اس وریئکت هستم یا  phpولاراول در این زمینه باز صدق میکنه

مگه میشه انقدر تفاوت بین فریمورک ها وزبان هاباشه, زبان خودش برات منفور باشه ولی با کدزدن بافریمورک همون زبان لذت ببری

sokanacademy forum

سلام

قطعا دونستن جاوا اسکریپت در استفاده از کتابخونه‌ها و فریم‌ورک‌های اون خیلی میتونه به درک و بهبود کدتون کمک کنه اما حتما الزامی هم وجود نداره که جاوا اسکریپت رو بلد باشین و جی‌کوئری و دیگر موارد رو یاد بگیرید.

خیلیا بدون دونستن جاوا اسکریپت دارن از این موارد استفاده می‌کنن.

هرچند بازم میگم که تسلط به جاوا اسکریپت در این زمینه مزیت بزرگی محسوب میشه.

موفق باشید

sokanacademy forum

بله گزینه های زیادی هست که میشه بجای جاوا اسکریپت استفاده بشه نمونم کلوژور اسکریپت یا کاتلین و بعلاوه اینا جاوااسکریپت درحد متوسط بدونین کفایت میکنه ولی اگه میخوایین فرانت اند رو تخصصی پیگیر باشین جاوا اسکریپت یک اصل مهم است و همچنین برای یادگیری جاوا اسکریپت لطفا از منابع فارسی استفاده نکنین

درسته جاوااسکریپت خیلی مشکلات داره ولی توی بحث فرانت اند تخصصی یک اجبار است

sokanacademy forum

حالا اگه اومدیم و اون خواسته شما توی فریمورک ها نبود چی؟؟

sokanacademy forum

سلام دارم یاد میگیرم 😂😩

هرکاری کردم نمیشه بخصوص سمت فرانت اند

online-support-icon