رودمپ یک دولوپر تنها در میان سیل کدها

سلام خسته نباشید وقت بخیر، ببخشید که تاپیک تکراریه! با توجه به حجم بالای تاپیک ها و جواب های طولانی و حوصله کم - هرچند انصافا نصف وب سایت رو خوندم تا الان - مجاب شدم که ثبت نام کنم و جواب های مختص خودم رو هم بگیرم!

من تجربه کار با HTML و CSS رو در حد مبتدی داشتم قبلا، همون موقع که عاشق کد نویسی بودم متاسفانه کامپیوترم سوخت! و چون خانوادم فکر میکردن من هیچ استفاده مفیدی ازش نمیکنم تا پارسال اصلا سیستم نداشتم D: البته هنوزم همون فکرو میکنن - این دردسر رو هممون نداریم؟ - 

خلاصه اینکه بعد از گذاری به هنر و موسیقی و ادبیات ، دوباره برگشتم سر سیستم و میخوام به این علاقم به عنوان کار و پیشه خودم بپردازم، با تحقیق از اینجا و اونجا یه سری مسائل رو متوجه شدم اما هنوز یه مقدار گپ های اطلاعاتی هست توی ذهنم.

من یه نقشه راه برای خودم درنظر گرفتم، هدفم و چیزی که الان برای خودم متصور شدم برنامه نویسی وب هست اما خب ممکنه چون اول راهم یهو کلا مسیرم عوض بشه، از بحث دور نشیم، من چون میخواستم دانشگاه مهندسی کامپیوتر بخونم -هرچند نشد- پیگیر دروس دانشگاهی بودم که منو به سمت ++C هدایت کرد، با یه سرچ ساده فهمیدم یک زبان از خانواده C رو،هرچند به صورت گذرا، اول یاد بگیرم بعدا کارم راحت تره. اما خب انتخابش یه دلیل دیگه هم داره اونم شباهت به PHP هست. چون میخوام نهایتا به وب اپلیکیشن برسم. اما جدای از PHP، راجع به ASP.NET هم خیلی کنجکاوم، مسلما تلاشم رو میکنم که یادش بگیرم، در این بین فهمیدم #C هم ارتباط نزدیکی با اون داره. یک جایی از ذهنم هم این مطلب هست که "#C همون C هست، ساده تر میشه یادش گرفت" که خب من اصلا هرچی هرجا دنبال اینا گشتم گیج تر و گیج تر شدم. 

هدفم رو روی PHP  و ASP.NET گذاشتم، قصد هم ندارم اون اقیانوس یک سانتی متری بشم، الان هم دارم ذره ذره ++C رو یاد میگیرم ، درحد Hello World بلدم D: با توجه به تجربم میدونم همه چیز روی کاغذ همیشه قشنگ بنظر میاد اما اینم میدونم وقتی که نمیدونم پس دارم اشتباه میزنم، حالا شما که میدانید بیاید به من بگید با توجه به رود مپ من، کجا قراره خودمو الکی سرکار بذارم!

سوال زیاده اما ترجیحا از موضوع اصلی تاپیک دور نمیشم فعلا، ممنون که جواب میدین خیلی با ارزشه برام.

پاسخ ها

sokanacademy forum
کاربر سکان آکادمی 5 سال پیش

سلام دوست عزیز. ببین برای دولوپر شدن یه در کنار یادگیری یه زبون برنامه نویسی نیاز داری یک سری مباحث دیگه رو هم در کنارش بلد باشی(اما نه حرفه ای) مثلا باید شبکه یه مقدار بلد باشی، مخصوصا تو که میخوای دولوپر وب بشی حتما درباره پروتکلهایی که هست باید بدونی. یکی دیگه اینکه دیتابیس در حدی که بتونی دیتا رو بنویسی و بخونی و... بلد باشی. لازم نیست بری تهه دیتابیس رو دربیاری ولی کوئری زدن رو باید یاد بگیری. درباره کنترل نسخه مثل git و اینا هم یکم باید بدونی. هم چنین درباره ی لینوکس. بازم دارم میگم این مباحث رو در حد حرفه ای لازم نیست اصلا. ولی نکته ی اصلی که میمونه درباره زبان برنامه نویسیه.ببین نه C و نه cpp الان به دردت نمیخوره. اگه میخوای وب کار کنی پیشنهادم asp.net هست. مخصوصا الان که مایکروسافت اپن سورس کرده. واسه asp.net  باید زبون سی شارپ رو یادبگیری(ولی حواست باشه خیلی از آموزشایی که واسه سی شارپ هست به طراحی گرافیکی سی شارپ میپردازن که بدردت نمیخوره). سی شارپ یکی از پرکاربرد ترین زبونها داره میشه(البته من چون خودم asp کار میکنم شاید یکم جهت گیری داشته باشه حرفام ولی من راضیم از کارایی که دارم باهاش میکنم). و نکته ی خیلی خیلی مهمه دیگه اینکه اگه زبان انگلیسیت خوب نیست قبل از همه ی اینا زبانتو قوی کن چون سرچ کردن بخش جدانشدنیِ کارِت خواهد شد. موفق باشی

sokanacademy forum

سلام ممنون از وقتی که گذاشتین، کم و بیش میدونم راجع به چی صحبت میکنین، من خودم آدمی ام که تهِ یه چیزی رو در نیارم ول نمیکنم. حقیقتش رو بخواید قبلا یه نفر بهم گفته بود .net رو یاد بگیرم و من همونو ملکه ذهن خودم کردم، هدف از سوییچ بین زبان های برنامه نویسی هم اینکه همه رو یاد بگیرم نیست، اینه که ممکنه یهو یکیشون منو بگیره و حس کنم مسیر من اینه -چون عشق یه اتفاقه، یهو میفته- ، اگر امکان داشت 6 تا زبان رو یاد میگرفتم خودمو راحت میکردم، -البته نه اینکه نشه- اما خب گستردگی این حوزه این اجازه رو نمیده. نگران اینکه بالاخره سمت php باشم یا asp نیستم الان، اتفاقا از شما هم نمیخوام مقایسه کنید بین این دوتا، میخوام ببینم اگه اشتباه میرم اصراری به اشتباه کردن نداشته باشم.

به هرحال ممنون از شما، چشم من زبانمو قوی میکنم. وری وری مخلصیم.

sokanacademy forum

اگه درست متوجه شده باشم شما یک رودمپ از صفر کیلومتر میخوایین

اگه در مباحث برنامه نویسی خیلی مبتدی هستین توصیه میکنم اول از همه زبان ساده ای مثل پایتون رو یاد بگیرین این زبان ساده است نه راحت شمارو مستقیما با بحث های اصلی برنامه نویسی درگیر میکند ، زبان C++ هم برای شروع خوب است ولی شما رو با بحث های جانبی و غیر مهم سینتکسی و... مشغول میکند و شما باید با مباحث اصلی برنامه نویسی آشنا بشین پس پایتون بنظر من بهترین گزینه هست.

(درمورد سوئیچ بین زبان ها نگران نباشین فقط تمرکزتون روی اصل برنامه نویسی باشد وگرنه زبان های برنامه نویسی صرفا یک ابزار برای شما هستن)

خب، بعد از این مباحث اولیه بازم علاقمند هستید که به حوزه وب وارد بشین و ادامش بدین توصیه من روبی هست وسلام.

اگه زبان انگلیسیتون خوب است راه باز و جاده خیلیی دراز😅

وگرنه،

زبان پایتون رو با آموزش سایت پراوید شروع کنید و موازی با آن زبان یاد بگیرید و 70% وقتتون رو برای زبان اختصاص بدین

sokanacademy forum

آقا شما که با ++C شروع کردین دیگه چرا D:

من نگران درگیر شدن با مسائل جانبی غیر مهم نیستم، به نوعی ++C و #C رو بالاخره درگیرشون میشم و همینه که انتخاب کردم، به عنوان مقدمه ای برای PHP  و asp.net ازشون کمک میگیرم و زیاد درگیرشون نمیشم.

اما ممنون، پایتون رو لحاظ میکنم، زبانمم بد نیست! گلیم خودمو از آب میکشم بیرون فقط دایره واژگانم محدوده.

sokanacademy forum

خودم با C++ شروع کردم که میگم باهاش شروع نکن ولی توصیه میکنم روی انتخاب هات بازنگری بکن

online-support-icon