رشته مدیریت it گرایش کسب و کارهای الکترونیکی یا mba گرایش فناوری اطلاعات؟؟ دو راهی بسیار بزرگ!

سلام دوستان امیدوارم حال همگی خوب باشه

یه سوالی وجود داره که پاسخ بهش نیاز به تجربه هایی داره که متاسفانه سن من این امکان تجربه رو نمیده 

من کارشناسی متالورژی ام و شیفته  حوزهIT بنابراین تصمیم دارم ارشدم رو ی رشته ای بخونم ک با ایده آل هام هم راستا باشه. 

من بعد کلی تحقیق نتیجه شد برم مدیریت فناوری اطلاعات گرایش کسب و کار های الکترونیکی (استارتاپ ها ک بشدت علاقمندم ) 

ولیکن بطور کاملا اتفاقی با رشته MBA آشنا شدم که گرایش موردعلاقه منو هم داره ینی فناوری اطلاعات در قالب کسب و کار .

بااینحال از دوستان هستن که منو باز راهنمایی کنن در این مورد؟ معایب و محاسن هر رشته نسبت بهم و اینکه در آینده ،داشتن مدرک کدوم رشته (یا بنوعی مهارتش) در خارج از کشور، بیشتر امتیاز محسوب میشه؟  

پیشاپیش از دوستان متشکرم 

پاسخ ها

sokanacademy forum
کاربر سکان آکادمی 5 سال پیش

سلام

بنده در این زمینه اطلاعات کاملی ندارم اما تا جایی که میدونم MBA گرایش‌های مختلفی داره (از جمله فناوری اطلاعات) که هر کدوم رو بیشتر از جنبۀ مدیریتی مورد بحث قرار میده.

پس در واقع یه جورایی این تفکر رو به شما می‌آموزه که کسب و کار خودتون رو چجوری به بهترین شکل مدیریت کنین.

ضمنا با توجه به رشته کارشناسی شما که با بحث IT متفاوت هست پیش از تغییر جهت به IT به نظر من باید چندتا سوال از خوتون بپرسید. مثلا اینکه هدفتون از انتخاب این رشته چیه؟ چه چیزی در این رشته واسۀ شما جذابیت داره؟ آیا صرفا می‌خواین یه استارتاپ راه‌اندازی کنین یا می‌خواین خودتون در ساخت پروژه‌های اون استارتاپ نقش داشته باشید؟ در کل میخواید یه نیروی فنی باشید یا مدیریتی؟

بعد از اون بهترین تصمیم رو بگیرید. چون انتخاب بین این دو راه تا حدی زیادی به تمایلات خودتون برمی‌گرده.

موفق باشید

online-support-icon