برطرف کردن مشکل زود شدن ترافیک اینترنت در کمتر از یک ساعت

سلام من هر بار ترافیک اینترنت میخرم ولی زود تموم میشه مثلا امروز 3 گیگ خریدم یک ساعت نشده سریعا تموم شدش  این مورد الان چندین باره یا ماه اتفاق میفته هربار باید ترافیک بخرم نمیدونم مشکل چیه ممنون میشم کمک کنید . کسی هم از وای فای یا غیره من استفاده نمیکنه اینو مطمئنم میخواستم بدونم راهی وجود داره ابتدا ببینم که ترافیکم چرا هی زود تموم میشه ایا برای اپدیت ویندوز (ویندوز 10 روی سیتمم نصب ) هستش یا نه ؟ اگر هستش روش غیر فعال سازی اش به چه صورتی هستش  و یا عوامل دیگه ای داره مثلا ویروس یا غیره اگر هر کدوم بودش بهم بگید چطوری میتونم برطرفش کنم یا حذفش کنم 

پاسخ ها

sokanacademy forum
کاربر سکان آکادمی 5 سال پیش

سلام دوست عزیز 

احتمالا از آپدیت ویندوز باشه من اینطور حدس میزنم و احتمالش هم زیاده

خب چند نکته بهت میگم اینارو رو بکار بگیر :

1- آپدیت ویندز رو در رجستری غیر فعال کن (دقت کن دوتا روش وجود دارد هر دو رو انجام بده که روش ریجستری از اهمیت ویژه ای برخوردار است )

2-   خیلی راحت  یه  نرم افزار مدیریت ترافیک نصب کن ببین چی ترافیکتو بیشتر مصرف میکنه (نرم افزار زیاده ی سرچ  بزنی کافیه مانند NetTraffic  و  ...)

3- در مروگر افزونه ی که خود کروم ساخته بنام Data Saver  حتما این رو نصب کن حجم وبگری رو واقعا کاهش میده طوری که میشه تغییر رو به راحتی حس کنی 

موفق باشید

sokanacademy forum

ممنونم از پاسخ شما  چطوری باید اپدیت ویندوزم رو باید غیرفعال کنم همون طور که گفتید دو روش وجود داره و تا اونجایی که میدونم باید هر بار کامپیوتر روشن میشه باید غیر فعال کنم چون هر بار فعال میشه نمیدونم از چه روشی پیش برم که همیشه غیر فعال بشه و دیگه اپدیت نکنه اگر ممکنه با شکل یا با دستورات بهم بگید ممنون میشم

sokanacademy forum

این اطلاعات شما و بقیه خیلی عالی بود. ممنون ازتون.

sokanacademy forum

سلام. یک برنامه ای به اسم netblancer هستش که قشنگ میتونی ذره ذره اینترنتتو ببینی کجا داره میره و محدود یا قطعش کنی. من خودم از اون استفاده میکنم.

فقط حواست باشه اینترنت کل سیستم رو باهاش قطع نکنی 😁

sokanacademy forum

سلام، احتمال زیاد همون آپدیت های ویندوز باشه  لیست سرویس های ویندوز رو باز کن و BITSیا همون Background Intelligent Transfer Service متوقف کن  دومین چیزی که باید غیر فعال کنی wuauservیا همون windows Update 

هر دوشون رو disable کن 

اگه تونستی یه فایل bat داخل دسکتاپ ایجاد کن و این چهار خطو  کپی کن داخلش:

sc stop BITS

sc config BITS start=disabled

sc stop wuauserv

sc config wuauserv start=disabled

برای مشاهده ترافیک مصرفی هم networx رو دانلود و نصب کن سادس وهم سبک.

sokanacademy forum

سلام ممنونم از پاسخ شما . ممکنه بهم بگی چطوری این  BITSیا Background Intelligent Transfer Service رو متوقف کنم اگر با شکل توضیح بدهی خیلی ممنون میشم  چون هیچی بلد نیستم روش کار باهاش رو بلد نیستم نمیدونم کجا قرار داره وغیره 

وهمچیین چطوری ویندوز اپدیت رو باید غیرفعال کنم ا اونجایی که میدونم باید هر بار کامپیوتر روشن میشه باید غیر فعال کنم چون هر بار فعال میشه نمیدونم از چه روشی پیش برم که همیشه غیر فعال بشه و دیگه اپدیت نکنه انم اگر ممکنه با شکل یا با دستورات بهم بگید ممنون میشم

نحوه ی ساخت بات یا BOT در دستکتاپ چطوریه؟ چطوری من باید یه بات بنویسم و اون دستورات را بنویسم ؟

sokanacademy forum

سلام مجدد، ببخشید باید اصلاح کنم فایل bat 
یه ویدیوی سه دقیقه ای ضبط کردم برای کار های که گفته بودم انجام بدی

سعی کردم حجمش کم باشه که شد 30 مگ معذرت بابت کیفیتش 
نحوه ساخت bat هم داخلشه
من از همین روش جلوی دانلود های ویندوز روگرفتم، سرچ کنی شاید روش های دیگه ای هم پیدا کنی
لینک ویدیو: 

yon.ir/AhXBU

sokanacademy forum

سلام خیلی ممنونم . همین روشی که گفتید رو انجام داد ولی هر باری که کامپیوتر روخاموش میکنم و بعد روشن میکنم میبینم که گزینه های که غیر فعال کردم باز دوباره فعال میشه نمیدونم مشکلش چیه ممنون میشم راهنمایی کنید

sokanacademy forum

سلام مجدد

در RUN ویندوز عبارت gpedit.msc  تایپ کن و اینتر رو بزن

وقتی پنجره Local Group Policy Editor باز شد ترتیب مراحل زیر رو برو

Administrative Templates

Windows Components
 Windows Update

گزینه 
Configure Automatic Updates
پیدا کن و روی Disabled قرار بده 

اگه نتیجه نگرفتی کل گزینه های پوشه Windows Update رو Disabled  کن.

sokanacademy forum

از ادمین سکان درخواست اضافه کردن گزینه ،حذف کامنت(پاسخ های تالار گفتگو) رو در کنار ویرایش کامنت دارم 

گاهی اوقات پاسخ ها دو بار درج میشه نمیشه حذف کرد مجبور تغییر متن به این شکل میشم😀😀

با تشکر

sokanacademy forum

جناب آقای نظری سلام،

ضمن تشکر، به عرض می‌رسانیم که این قابلیت افزوده شد مضاف بر اینکه از آدرس https://sokanacademy.com/dashboard/forum/replies به کلیهٔ پاسخ‌هایی که تاکنون به سایر تاپیک‌ها داده‌اید دسترسی خواهید داشت.

با تشکر

ارادتمند

تیم سکان آکادمی

sokanacademy forum

جا داره تشکر کنم♥♥♥ غافلگیر شدم چقدر سریع اضافه شد، انتظارش رو نداشتم توی این زمان کم 

حرف ندارید عاااااااااااااااالی 

sokanacademy forum

سلام

با نصب یه فایروال قدرتمند با قابلیت تعاملی میتونید رصد کنین که چه برنامه‌هایی به اینترنت متصل میشن و در صورت نیاز جلوی اتصال آنها رو بگیرید. (مانند InternetSecurity)

همچنین میتونید یه برنامه جهت بررسی اطلاعات رد و بدل شده نصب کنید تا ببینید چه میزان اطلاعات داره دانلود میشه.

معمولا آپدیت شدن ویندوز باعث از بین رفتن حجم اینترنت میشه. برای غیرفعال کردن آپدیت خودکار ویندوز هم کافیه سرویس windows update رو از قسمت services ویندوز، غیرفعال و stop بکنید.

موفق باشید

sokanacademy forum

سلام. سوال منم بود. ممنون از همه

online-support-icon