چطور میتونم یک سیستم عامل طراحی گنم و چه قدر زمان نیاز دارم و البته چه زبان هایی؟

چطور میتونم یک سیستم عامل طراحی گنم و چه قدر زمان نیاز دارم و البته چه زبان هایی؟

11 سالمه ولی سی شارپ و پایتون و سی پلاس پلاس و فتوشاپ بلدم لطفا راهنمایی کنید.

پاسخ ها

sokanacademy forum
کاربر سکان آکادمی 5 سال پیش

برای طراحی سیستم عامل معمولا از c استفاده میکنن.

اگر ۱۱ سالتونه بهتره بیخیال بشید.

sokanacademy forum

به نظر من ربطی به سن نداره

sokanacademy forum

ربطی به تجربه و دانش داره که با ۱۱ سال سن نمیشه تجربه و دانش مورد نیاز رو بدست آورد.

sokanacademy forum

کلا میخواستم بدونم وگرنه میدونستم با این سن نمیشه

بیل گیتس با اون همه کارمند چند سال طول میکشه بسازه

sokanacademy forum

اسپمر هم هستید که ماشالا.

sokanacademy forum

سلام

اولین سوالی که باید بهش پاسخ بدی اینه که "چرا میخوای یه سیستم عامل طراحی کنی؟"

در مورد تسلطت به زبان‌های برنامه‌نویسی هم مواردی که گفتی خوبه اما خودت توی همین فوروم بعد از این پرسش یه پرسش دیگه ارسال کردی مبنی بر "درک نمیکنم کلاس یعنی چی"

خب این نشون میده که بهتره ابتدا تسلطت خودتو روی برنامه‌نویسی بالا ببری (ترجیحا یک زبان) سپس با برنامه‌های ساده شروع کنی و بعدش برنامه‌های تجاری و پس از اون دوباره از خودت بپرسی "چرا میخوای یه سیستم عامل طراحی کنی؟"

اون موقع اگر جواب قانع کننده‌ای به خودت بدی، میتونی به طراحی یه سیستم‌عامل بپردازی یا روی توسعه سیستم‌عامل‌های موجود (مثه توزیع‌های مختلف لینوکس) مشارکت کنی.

یه سیستم‌عامل رو با هر زبانی میشه طراحی کرد اما بیشتر از زبان‌های سطح میانی مانند c واسۀ این کار استفاده میشه. مدت زمانش هم به سطح پروژه بستگی داره.

موفق باشی

sokanacademy forum

کلاس رو کامل استاد هام توضیح ندادن برای همین پرسیدم وگرنه ساختشو و... بلدم.

sokanacademy forum

سلام دوست عزیز

۱۱سال و فکر می‌کنم سال۱۳۸۶ (username)

بنده ۱۵ سالم هستش، تعریف از خود نباشه ولی کار برنامه‌نویسی رو یه مدتیه دارم خوب و جدی با پایتون و ابونتو و کار با ترمینال (آموزش های استاد عزیز جادی) دنبال می‌کنم،

واقعاً نمی‌خوام بگم که سن باعث می‌شه محدودیت ذهنی داشته باشی چون نمی‌شناسمت ولی چیزی که هست اینه که الان خود من (که چند سال ازت بزرگتر هستم) حتی به خودم اجازه نمی‌دم پیش یه برنامه نویس قوی و حرفه‌ای یا بین اعضای حرفه‌ای سکان حتی بگم پایتون رو در حد مقدماتی می‌دونم چون شناخت چند تا دستور و نوشتن چند خط کد شاید درصد کمی از دونستن یک زبان برنامه‌نویسی باشه، شما حتی تو این سن با مفاهیم پیشرفته ریاضی هم آشنایی نداری (مثل خودم) که تو پروژه های سنگینی مثل طراحی سیستم عامل استفاده کنی ازش (البته اگه لازم بشه)٬

نظر شخصی من اینه که فعلاً چند تا پروژه ساده کار کن و به صورت آزمایشی برو ببین اصلا میتونی یه سیستم عامل قوی رو طراحی کنی، بعد هم اینکه اعتماد به نفس چیز خوبیه ولی این مقاله رو هم بخون: (مخصوصاً کلام آخر)

https://sokanacademy.com/blog/5484/خود-گیک‌-پنداری-خود‌-خفن‌-پنداری-و-خود-آس‌-پنداری-سندرمی-که-برخی-دولوپرها-به-‌آن‌-دچار-می‌شوند

sokanacademy forum

۳ تا مسئله

۱. جو شروع و سن و ...

آدم تو یه سن پایینی میخواد کارای بزرگی بکنه. تغییرات بزرگی ایجاد کنه. نکه نشه ها، بجز چند نفر (شاید ۲۰-۳۰ نفر تو کل زمینه های ورزشی و تکنولوژی و ...) تو جهان که استعداد خاص دارن، بقیه باید از تغییرات و کارای کوچیک شروع کنن و کم کم تغییرات رو بالا ببرن. حتی اگه هدفت پوله، یادت باشه اونی که درب نوشابه رو هم میسازعه فوق پول داره

۲. زبان زیاد تسلط کم

حتی تو خود سکان آکادمی هم مطلب هست، پره از برنامه نویسایی که ۱۵ تا زبان لیست میکنن تو رزومه. که آدم وارد میدونه در نتیجه تو هیچکدوم وارد نیست. فقط یه زبان باید فول باشی (فریمورکا و همه متدا و ...) 

۳. سن کم درک کم

من ۱۱ سالگی طراحی وب فرانت اند نسبی بلد بودم، ۲ سال ول کردم، بعد ۲ سال بدون تمرین یهو شروع کردم و با همون اطلاعات قبلی، طراحی خیلی بهتری کردم بع نسبت ۲ سال پیش. یا مثلاً چند ساله میخاستم کسب و کار شروع کنم، ۱۶.۵ سالگی کاملا میکردم یطور دیگه فکر میکنم و بهتر میتونم ایده برای بیزنس بدم

online-support-icon