معرفی کتاب برای طراحی ظاهر و استایل سایت

سلام خدمت دوستان و استادان گرامی

اگه میشه چند تا کتاب برای طراحی ظاهر سایت معرفی کنین 

کتاب آموزش html ، css وjs نمی خوام کتابایی می خوام که بیشتر راجب زیبایی،رنگبدی،چینش و ... باشن

زبان کتاب یا فارسی یا انگلیسی ولی اگه بشه بطور فیزیکی تو ایران تهیه کرد خیلی بهتره

پاسخ ها

sokanacademy forum
کاربر سکان آکادمی 6 سال پیش

سلام. نظر شخصیم اینه که بیشترین چیزی که میتونه کمکتون کنه ایده گرفتن از طرح ها و تجربه کاری خودتون هستش. با گشتن توی سایت های مثل dribbble , behance , uplabs میتونید از طرح های بقیه ایده بگیرید(کپی کردن نه، ایده). ولی این نکته رو هم بهتون بگم تا تو چالش های ui/ux و پروژه های مختلف قرار نگیرید نمیتونید خیلی حرفه ای عمل کنید. چون برای طراحی رابط کاربری یه اپلیکیشن به خیلی از مسائل باید توجه داشته باشید که شاید تو هیچ کتابی اصن اون شرایط مخصوص به خودتون رو در نظر نگرفته باشه. 

تو سایت goodui.org هم میتونید یه طرح های ux رو ببینید که برای شروع خوبه. همچنین مقالات ui/ux تو سایت medium.

موفق باشید. 

sokanacademy forum

با احترام به نظره دوستان ، به نظره من اگر میخواهید با فناوری روز جلو بروید از یادگیری بوسیله کتاب جلوگیری کنید ، به عنوان مثالی خیلی ساده کتابی با عنوان Bootstrap 3 بود خیلی هم به فروش رسید ، شاید الان هم در حال فروش باشه ، ولی بعد از اون ورژن 4 لایبری Bootstrap عرضه شد ، خیلی از امکاناتی که 3 نداشت رو در برگرفت که کانتینرها نمونش بود ، حال فرض کنید شما چندین مدت از این کتاب استفاده کرده بودید ، با عرضه شدن نسخه 4 آیا بروز باقی می ماندید یا مجبور به خرید کتابی دیگر می شدید ؟!

راه حل آسان ، یادگیری آنلاین برنامه نویسی است ، زیرا شما خیلی سریع و راحت از بروز رسانی های لایبری ها و متدها و ... دیگر زبان ها مطلع خواهید شد و سریعا میتوانید علم خود را بروز کنید وبروز نگه دارید.

sokanacademy forum

سلام

به نظرم پادکست رادیو فول استک (هخامنش مشایخی- طراح ارشد تجربه) را حتما گوش کنید. در این پادکست چند سایت و کتاب خوب هم در زمینه‌ی کلی طراحی، استفاده از رنگ‌ها و... معرفی می‌شود. 

https://sokanacademy.com/podcast/6868/هخامنش-مشایخی-طراح-ارشد-تجربه

sokanacademy forum

سلام

من یک کتاب دارم و از اون استفاده میکنم که کتاب بسیار کامله البته ناگفته نماند مال سال 95 هست :

نام کتاب: راهنمای سریع ویژوال Css,xHTML,HTML

ناشر:انتشارات ناقوس

ناظر چاپ:مهدی کیایی نژاد

مترجم:میر محمد جواد معتمد هاشمی

چاپ چهارم:1392

تیراژ:300 جلد

لیتوگرافی:گنج شایان

چاپ و صحافی:گنج شایان

حروف چین:مریم رضایی

شابک: 

978-964-377-255-0

ISBN:978-964-377-255-0 

شما برای خرید آنلاین میتونین به آدرس زیر مراجعه کنید:

www.naghoospress.ir

از نظر من که کتاب خوبیه

این کتاب دارای 579 صفحه و 25 فصل هست

چکيده : 
در اين كتاب مي آموزيد... * راهنماي سريع ويژوال - روش سريع و آسان يادگيري! * اجزاي تشكيل دهنده صفحه وب * ساختار ابتدايي (X)HTML * قالب دهي ابتدايي با (X)HTML * كار با تصاوير و ايجاد پيوندها * اصول ابتدايي CSS * قالب دهي توسط صفحات سبك CSS * ايجاد جلوه هاي ديناميك توسط صفحات سبك CSS * فهرست ها، جدول ها، و فرم ها * كاربرد چندرسانه اي ها در صفحات وب * اسكريپت ها و جاوا اسكريپت * رفع اشكال صفحات وب و انتشار وب سايت * سنديكا شدن و Podcasting 

sokanacademy forum

سلام

با توجه به خواسته‌ای که دارین باید دنبال کتاب‌های مربوط به طراحی UI و UX باشین. (طراحی رابط کاربری و تجربه کاربری) که البته چند جلد کتاب به زبان فارسی در این زمینه وجود داره که بنده توصیه نمیکنم.

اما مقالات زیادی در این زمینه توی وبلاگ‌ها وجود داره که اگر جستجو کنید، به راحتی میتونید پیدا میکنید.

online-support-icon