به نظر شما بدون یاد گرفتن جاوا اسکریپت میشه طراح سایت شد؟

سلام

به نظر شما بدون یاد گرفتن جاوااسکریپت میشه طراح سایت شد؟

من وقتی کدهای جاوااسکریپت را میبینم واقعا وحشت میکنم به نظرتون طبیعیه یا نه؟

من یک خط هم کد جاوا اسکریپت ننوشتم تا حالا و فکر میکنم استفاده کردن از جاوااسکریپت یا حتی جی کوئری برای انجام پروژه های طراحی سایت سخته، منظورم خود جاوااسکریپت نیست به صورت کلی فکر میکنم برنامه نویسی، طراحی یک راه حل برای مشکل و تبدیل کردن راه حل به کد کار سختیه

اما نکته مثبتش اینکه نه تنها با html/css مشکل ندارم بلکه خیلی هم دوست دارم با این دوتا زبان کار کنم

این را هم بگم که میدونم یک طراح سایت فرانت اند باید به جاوااسکریپت مسلط باشه.

با این شرایط آیا میتونم یک طراح وب بشم یا نه؟

پاسخ ها

sokanacademy forum
کاربر سکان آکادمی 6 سال پیش

سلام

بدون js هم میشه طراحی سایت کرد ولی بستگی داره سایت مد نظر شما چی باشه!

اگه یک سایت تر و تمیز و reactive مد نظرتون باشه همچین چیزی بدون js امکان پذیر نیست. (توی دنیای امروز تقریبا سایت خوب داشتن بدون js غیر ممکنه)

من وقتی کدهای جاوااسکریپت را میبینم واقعا وحشت میکنم به نظرتون طبیعیه یا نه؟

کاملا طبیعیه :)

البته این موضوع بر میگرده به نسخه های قدیمی جاوااسکریپت که خیلی پیچیده میشدند و سورس های زیادی که در حال حاظر کار میکنن با نسخه های قدیمی هستند.

اما در نسخه های جدید این پیچیدگی ها خیلی خیلی کم تر شدند و به نظرم شروع به یادگیری نسخه ES6 کنید و همچنین تفاوتش رو با نسخه های قدیمی ببینید.

زبان های html , css زبان برنامه نویسی نیستند بلکه زبان های نشانه گذاری و استایل دهی هستند برای همین تفاوت هایی بین این زبون ها با زبون های برنامه نویسی دیده میشه.

همچنین بعد از مدتی کار با جاوااسکریپت میتونید از typescript استفاده کنید که به مراتب امکانات خیلی جالب تری در اختیارتون قرار میده و در نهایت به کد جاوااسکریپت کامپایل میشه و میتونید ازش استفاده کنید.

sokanacademy forum

"البته این موضوع بر میگرده به نسخه های قدیمی جاوااسکریپت که خیلی پیچیده میشدند و سورس های زیادی که در حال حاظر کار میکنن با نسخه های قدیمی هستند.اما در نسخه های جدید این پیچیدگی ها خیلی خیلی کم تر شدند و به نظرم شروع به یادگیری نسخه ES6 کنید و همچنین تفاوتش رو با نسخه های قدیمی ببینید."

مشکل اینجاست که من با برنامه نویسی مشکل دارم نه یک زبان خاص :(

به نظرتون چاره کار چیه؟

sokanacademy forum

این که مشکلتون با برنامه نویسی در چه موردی هست رو بنده نمیدونم و برای همین نمیتونم بگم که آیا قابل حل هست یا نه... اما طراحی وب سایت خوب بدون js غیر ممکنه و احتمالا باید با مشکل کنار بیاید :)

sokanacademy forum

سلام 

دوست عزیز منم همین مشکلو دارم البته میدونم که بدون جاوا اسکریپ تقریبا هیچ کار نمیشه کرد.

ولی جاوا اسکریپت واقعا سخته و پیچیدست من که خودم بیشتر جاهاش هنگ میکنم.

بنظرتون اکما اسکریپت ECMA این مشکلو حل میکنه ؟ چند جا خوندم که گفتن یادگیری اکما اسکریپت خیلی راحت تر و ساده تره ، ایا درسته ؟

sokanacademy forum

سلام

ECMA یک سازمان اروپایی هستش که یک سری استاندارد هارو تعریف کرده.

یکی از اونها ECMAScript هستش که جاوااسکریپت از این استاندارد تبعیت میکنه.

حروف ES مخفف ECMAScript هست و عددی هم که بعد از اون میاد نشان دهنده نسخه اون استاندارد هستش.

نسخه ES5 در سال ۲۰۰۹ منتشر شد و تقریبا همه browser ها از این نسخه ساپورت میکنند. ولی این نسخه پیچیدگی هایی رو داشت که توی نسخه ES6 که به ES2015 هم شناخته میشه برطرف شد و برنامه نویسی js رو خیلی راحت تر کرد.

ابزارهای خیلی زیادی وجود دارند که نسخه جدید جاوااسکریپت (یا typescript)  رو به نسخه ES5 تبدیل میکنن تا بتونید روی مرورگرهای قدیمی تر از کدی که نوشتید استفاده کنید.

babel همراه با webpack معروف ترین ابزاری هستند که برای انجام این کار استفاده میشوند.

sokanacademy forum

چه جالب شد 
ولی خواستم بدونم یادگیری اکما اسکریپت(ES6) راحتتره برای ما تازه کار ها؟

sokanacademy forum

بله و صد در صد وقتی که بهبود داشته به این معنی هست که یادگیریش هم راحت تر شده.

sokanacademy forum

سلام دوست عزیز

قبل از هر چیز بگم که بدون js هم میشه سایت طراحی کرد ولی سایتتون اون موقع خیلی خشکه اگه از js میترسید پیشنهاد میکنم سری به انتشارات علوم رایانه بزنید و کتاب آموزش گام به گام js رو بخونید من قبلا با برنامه نویسی وب آشنایی نداشتم خوندمش و خیلی چیز ها یاد گرفتم!بعد از مطالعه این کتاب که از پایه شروع کرده میتونید برید به سایت های انگلیسی و کد هاشون رو مطالعه کنید که خیلی تو بهتون کمک میکنه اگرم انگلیسیتون خوبه، خیلی هم خوب پیشنهاد میکنم کتاب های انگلیسی بخونید البته من نخوندم ولی از افراد با تجربه پرسیدم گفت آموزش های انگلیسی خیلی بهتر و کاملتر ان.

sokanacademy forum
کاربر سکان آکادمی 3 سال پیش

چه جالب مشکل من html,css هستن بلد نیستم و وحشت میکنم ازشون دوره جاوا اسکریپتو میخوام شرو کنم ولی html,css بلد نیستم 😐😂

اگه دوره html,css رایگان میشناسین که خیلی خوب آموزش میده و حجم و تایمش مناسب باشه لطفا معرفی کنین

خیلی ممنون میشم

online-support-icon