یاد گیری برنامه نویسی پایتون در یاد گیری عمیق یا یاد گیری ماشین

سلام ببخشیید من میخواستم وارد حوزه ی هوش مصنوعی در یکی از زیر شاخه های هوش مصنوعی یادگیری عمیق و یا یادگیری ماشین بشم تا اونجایی که تحقیق کردم لازم هستش پیش نیازهایی داشته باشم مثل امار و ریاضی اما حالا یه مشکلی که دارم میخواستم قبل از اینکه یادگیری ماشین را یاد بگیرم پیشنهاد میکنید برای یاد گیری برنامه نویسی پایتون از کدوم کورسها استفاده کنم اینم بگم من تجربه ی هیچ گونه برنامه نویسی ندارم یا بی اطلاع هستم . میخواستم این دو کورس رو ببینید کدومش خوبه من شروع کنم یاد بگیرم یا اینکه اگر موزش ویدئویی دیگه ای به صورت انگلیسی میشناسید که برنامه نویسی پایتون رو از مبتدی تا پیشرفته اموزش بده ممنون میشم معرفی کنید .

دوره ی تخصصی کورسرا :(از مبتدی تا پیشرفته )

https://www.coursera.org/specializations/python

دوره ی دیگه از کورسرا :

مقدماتی :
https://www.coursera.org/learn/learn-to-program

پیشرفته :

https://www.coursera.org/learn/program-code

واقییعتش اینکه من زبان برنامه نویسی  نمیدونم یعنی هیچ کدوم از زبانهایی برنامه نویسی رو بلد نیستم میدونم مثلا چطوری بکار میرن مثلا میدونم حلقه ی for یا while یا .... چطوری تعریف میشه یا چطوری تابع تعریف میشه ولی حالا اگر بخوام یک پروژه یا سوالی رو انجام بدهم می مونم چیکار باید بکنم بعضی از سوالات ساده مثل چاپ اعداد دو رقمی یا .رو انجام میدم ولی وقتی سوال یه خرده سختر میشه نمیتونم یا سوال حالت واقعی پیدا میکنه نمیتونم اون سوال رو حل کنم یا اصلا براش الگوریتم به ذهنم برسه تفکر الگوریتمی خوبی نداره هر چقدر تمرین کردم بازم نتونستم  یاد بگیرم . 

درمورد سایتی که برای اموزش پایتون معرفی کردید و در منابع سایتون هستش دقیقا اون دستورات رو با یکی یا دو تا مثال اموزش داده خوب من تا حدودی میدونم این اصول چطوری تعریف میشه مثلا حلقه ها -تابع ها یا کلاسها یا .. مجموعه یا دیکشنری ها چطوری تعریف میشه  مثلا for به صورت زیر تعریف میشه 
for (i,i<10,i++)   مثلا این کد در زبان سی پلاس هستش میدونم چطوری تعریف میشه اما میخوام پروژه ی یا مثال واقعی رو استارت بزنم دقیقا نمیدونم چطوری باید از این ها استفاده کنم ؟

اگر ممکنه یه سایتی را معرفی کنید درکنار اینکه برنامه نویسی پایتون رو به خوبی یاد میگریم تمریناتی یا پروژه هایی رو به صورت گام به گام انجام بدم مثلا در گیت هاب یا .... بتونم جزو روزمه ی کاری ام بشه چون رزومه ی کاری متاسفانه ندارم اصلا ندارم ممنونم میشم از شما

پاسخ ها

sokanacademy forum
کاربر سکان آکادمی 6 سال پیش

سلام دوست عزیز

سایت Codecademy کنار آموزش‌ های کاربردیش یه سری پروژه‌های واقعی-تمرینی داره که میتونید در طول آموزش ازشون استفاده کنید (من دیروز یه پروژه طراحی وب‌سایت رو تموم کردم)، ففط مشکلش اینه که در حالت Pro وب‌سایت (غیررایگان) است ولی بعضی مواقع (مثل دیروز) برای بعضی کاربرها امکان دسترسی Pro رو فعال می‌کنه که یه جورایی برای اینه که امتحان کنید اگه خوشتون اومد خریداری کنید...

حتی یه بخشی به اسم Path (مسیر) داره که به شما اجازه میده انتخاب کنید که چه مسیری رو می‌خواین ادامه بدین مثلاً من طراحی وب‌سایت رو انتخاب کرده بودم...

امیدوارم مفید بوده باشه

sokanacademy forum
کاربر سکان آکادمی 6 سال پیش

سلام .

من اصلا از آموزش سایت خوده پایتون خوشم نمیاد ولی فکر میکنم بهترین سایت برای یادگیری همونه .(چه چیز بهتر از منبع اصلی !‌)

اما پیشنهاد من به شما !

چون درک خوبی ندارین بهتره یک کتاب انگلیسی آموزش پایتون دانلود کنید چون توضیحاتشون خیلی کامل هست  .

حتما پایتون ۳ باشه . 

در گوگل سرچ کنید :‌دانلود آموزش های یودمی به قسمت پایتون برید .

برای آموزش هوش مصنوعی با پایتون دوتا ویدیو از یودمی پیدا میکنید که یکیش R رو هم پوشش داده . آموزش های خوده پایتون هم هست  .

برنامه نویسی تمرین خیلی زیادی نیاز داره . پس تا میتونید تمرین کنید .

وقتی به مشکلی میخورین به انگلیسی سرچ کنید تا استک اورفلو به کمکتون بیاد .

اگر انگلیسیتون خوبه دور تمام سایت های ایرانی رو خط پهن بکشید که فقط اتلاف فقط هستن  . هر وقت تصمیم داشتین برنامه ای رو کرک شده یا اموزش های غیر رایگان دانلود کنید به کمکتون میان :) .

online-support-icon