سوال انتخاب ide و text editor مناسب برای برنامه نویسی php

با سلام خدمت دوستان سکان آکادمی ... میخواستم ببینم برای برنامه نویسی php از text editor استفاده کنم یا ازide وهمینطور میخواستم بدونم شرکت های نرم افزاری از کدام استفاده میکنند ؟

ممنون 

پاسخ ها

sokanacademy forum
کاربر سکان آکادمی 6 سال پیش

سلام

راستش تعریف من از IDE بیشتر یک ادیتوری است که حاوی یکسری Built-in Tools برای بیلد کردن و کامپایل کردن و ... داره. یک چیزی مثل Eclipse یا NetBeans یا IntelliJ IDEA.

خب برای زبانی همچون جاوا مسلماً به چنین نرم‌افزاری نیاز دارم که در غیر این صورت برای ران کردن یک برنامه نابود می‌شویم اگر بخواهیم به صورت دستی برنامه رو کامپایل کنیم و ...

انتظارات شما از نرم‌افزاری برای کدنویسی PHP
شما بایستی ببینید که چه انتظاراتی از نرم‌افزار مد نظر خود برای کدنویسی با این زبان دارید. تا جایی که ذهنم یاری می‌کند، برخی از اصلی‌ترین رو ذکر می‌کنم:

- هایلایت سینتکس
- کامل کردن خودکار کد
- با کلیک کردن روی یک فانکشن، بپریم بریم روی جایی که اون فانکشن تعریف شده
- سرچ در سورس‌کد
- فایند و ریپلیس
- کدنویسی با سی‌اس‌اس و اچ‌تی‌ام‌ال و جی‌اس علاوه بر پی‌اچ‌پی
- و کارهای ساده‌‌ٔ دیگری از این دست

شما بهتر از بنده می‌دانید که PHP یک زبان اسکریپتینگ است که نیاز به کامپایل نداره. یکسری کد می‌زنیم و مفسر هم از بالا به پایین خط به خط شروع می‌کنه به تفسر و اجرا و این می‌شه که کاربر یک چیزی رو روی صفحه مرورگر می‌بینه.

با این تفاسیر، پس به نظر می‌رسه که برای کدنویسی با این زبان نیاز به نرم‌افزار پیچیده‌ و در عین حال سنگینی همچون یک IDE نداشته باشیم و یک ادیتور ساده هم کار ما را راه بیندازد.

من مدتی با اکلیپس (IDE) کار می‌کردم بعد سوئیچ کردم به سابلایم (Editor) و الان هم دارم با اتم (Editor) کار می‌کنم و راضی هم هستم.

ارادت

sokanacademy forum

بسیار متشکرم از راهنماییتون 

برقرار باشید

sokanacademy forum

سلام و عرض ارادت به همه کاربران و جناب مرادی

فکر کنم php storm از استودیو jetbrains (خالق اینتلیج آیدیا) از همه بهتر باشه

یا علی

sokanacademy forum

سلام

درسته ولی چون پولی هست بنده امکان تهیه‌اش رو نداشتم و لذا اشاره‌ای هم بهش نکردم ولی اون‌هایی که باهش کار کردن می‌گن خیلی قوی هست.

sokanacademy forum

سلام 

بله کاملا درست می فرمائید

امّا به خاطر اینکه ما به خاطر تحریم و ... امکان تهیه اش رو اصلا نداریم از نظر شرعی و قانونی کرک کردنش مشکلی نداره???

sokanacademy forum

سلام مجدد

اول از همه یک دیسلایک دادم به خاطر این طرز تفکر که از دید بنده بسیار خطرناک هست! اما هر دولوپری صلاح کار خود را بهتر داند

سپاس

sokanacademy forum

مفید و مختصر

Atom , Visual Code

( =

online-support-icon