شروع به یادگیری برنامه نویسی (چجوری و چه زبانی و از کجا)؟؟

خب من کیاوش هستم.

15 ساله ساکن فردیس کرج که به برنامه نویسی(دسکتاپ یا تحت وب فرقی نداره)علاقه بسیار وخاصی دارم ولی نمی دونم از کجا شروع کنم.

یعنی نمی دونم چی یاد بگیرم.

یکم( سی++) یاد گرقتم یکم (پایتون)یکم (پی اچ پی) کلا نمی دونم می خوام چی کار کنم...

اگر ممکنه کمی راهنمایم کنید که چه زبانی یاد بگیرم و اینکه مطالب آموزشیش رو از کجا تهیه کنم؟؟

پاسخ ها

sokanacademy forum
کاربر سکان آکادمی 6 سال پیش

سلام دوست عزیز،

منم تا یه مدت پیش مشکل شما رو داشتم و به این نتیجه رسیدم بازار اندروید خیلی خوبه و برای شروع بیسیک فور اندروید پیشنهاد میکنم.

sokanacademy forum

سلام ، راستش دور دسکتاپ رو خط بکشید چون رونق و بازارکار گذشته رو اصلا نداره، اگه دوست دارید وب کار کنید در حوضه بک اند php,python,java,ruby خیلی پرکاربرد هستن و بازار کار خوبی دارن ، البته جاوا بیشتر در حوضه های ERP و انترپرایز استفاده میشه، فرانت هم این سه فریم ورک جاوااسکریپت(vue.js,AngulrJs,reactJs) خیلی پرکاربرد هستن ، اگر هم به اندروید علاقه مند هستی جاوا و کاتلین رو یادبگیر،اگر به بک اند علاقه مند هستی سعی کن مباحث مربوط به دیتابیس رو هم خوب یاد بگیری ، مثل مباحث ترنزکشن ، نوشتن query های بهینه و... و همچنین دیتابیس های noSql مثل ردیس ، مانگو  و... ، وهمچنین تکنولوژی جدید مربوط به DevOps مثل کوبرنتیس ، داکر و...

sokanacademy forum

سلام . به نظر مجموعه کتاب های *برنامه نویسی پایتون * از انتشارات *علامه حلی * رو تهیه کن و با اونا خیلی راحت تبدیل به یه برنامه نویس ماهر میشی . من خودم فعلا تو پایتون ۱ هستم و خیلی دارم از محیط اون لذت می برم . راستی بستگی به سنت هم داره ! من ۱۴ سالمه ، عالیه .... خیلی خوب متوجه اون میشم    :)

sokanacademy forum

ممنون از کمکتون

من یک ایده دارم که اگر عملی بشه ممکنه یه تحول عظیم تو صنعت کسب و کار اینترنتی ایجاد کنه...

ممکنه با هم کمی در ارتباط باشیم.

mr.kiawvash@yahoo.com

TEL: @kiawdw

sokanacademy forum

سلام دوست عزیز.

منم تا مدتی مشکلی همانند شما داشتم.بهترین راه حل مشکل اینه که اول تعیین کنی که میخواهیی تو چه زمینه ای فعالیت کنی؟

من این حوزه ها و زبان های مورد نیاز برای هر کدوم رو برات دسته بندی کردم:

وب:

دو بخشه: بک اند: php

فرانت اند: html,css,js,bootstrap

دسکتاپ(ساخت نرم افزار):

python,c#

و برای ساخت اپ اندروید جاوا و کاتلین و   ios  هم سوییفت .

خب الان ببین به کدوم علاقه داری و زبانت رو انتخاب کن در ضمن به سن هم اهمیت نده من خودم ۱۱ سالمه

موفق باشی

sokanacademy forum

سلام 

وقت بخیر بهتره اول هدفتون مشخص بشه تا بتونید بهتر انتخاب کنید

میتونید با دوره های سکان شروع کنید

اولین دوره ی پیشنهادی به شما هم دوره زیر هست.

موفق باشید 

https://sokanacademy.com/courses/coding/%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%86%D9%88%DB%8C%D8%B3%DB%8C

online-support-icon