معرفی ویژگی های یک لپتاپ مناسب برای دانشجوی مهندسی نرم افزار

سلام 

به امید خدا قراره بعد کنکور قراره دانشجوی مهندسی نرم افزار باشم

و خب دانشجوی نرم افزار بدون لپتاپ نمیشه 

موندم پول بدم و یه لپتاپ مخصوص بازی بگیرم که شنیدم شدیدا زود باطریشون خالی میشه و سنگین هستن اما سخت افزارشون قوی هست و اذیت نمیکنه

از اون طرف لبتاب هایی هستن که سخت افزارضعیف تری دارن اما وزن کمتر وشارژدهی بهتری دارن

بیشتر دوستان داخل این سایت رشته تحصیلشون مرتبط بوده لطفا راهنمایی کنن که اون برای زمان دانشجویی چه لپتاپی مناسب تره 

و توی اون دوران با لپتابشون چه مشکلاتی داشتن 

×حداکثر بودجه ام شش تومنه

پاسخ ها

sokanacademy forum
کاربر سکان آکادمی 6 سال پیش

سلام. توی قیمتی که شما قصد خرید لپتاپ رو دارید٬ بجز اپل و مایکروسافت تقریبا بهترین لپ‌تاپ های شرکت‌های دیگه رو میتونید خریداری کنید. من خودم خواستم وارد گرافیک و ساخت موشن‌گرافیک و ... بشم٬ یه لپتاپ قوی با باتری تقریبا ضعیف خریدم که الان تقریبا پشیمونم. با اینکه لپتاپه شکرخدا خیلی خوبه و کم نمیاره ولی الان که طراحی سایت کار میکنم٬ به سخت افزار بالایی نیاز ندارم و بیشتر برام باتری مهمه. البته توی حوزه موبایل چون نیاز به خروجی گرفتن هست٬ سخت افزار کارایی خودش رو نشون میده.

البته این رو هم درنظر داشته باشید که توی انتخاب لپ‌تاپ خصوصیاتی مثل کیفیت مانیتور یا حافظه ssd هم چه سخت‌افزار خیلی بالا باشه (سری HQ سی‌پی‌یو) یا چه باتری خیلی خوب باشه (سری U سی‌پی‌یو) خیلی حائز اهمیت هستن.

امیدوارم توضیحات مفید بوده باشه.

موفق باشید.

sokanacademy forum

ممنون از توضحیات مفیدتون 

من خیلی کار گرافیگی ندارم ولی حداقل انتظارم اینه بازی های روز رو تنظیمات متوسط و پایین اجرا کنه 

سری HQ نسبت به سری U مصرفش خیلی بالاتره ؟؟

sokanacademy forum

بله سری HQ مصرف خیلی بالاتری داره.

sokanacademy forum

بستگی داره میخوان چیکار کنین. برای کارای دانشگاه که یه لپ تاپ معمولی هم خوبه . چون عملا تو دانشگاه کار خاصی نمیکنین با لپ تاپ . بعضی ترما اصن نیازی به دست به کد شدن نیست . فقط در حد مایکروسافت ورد استفادش میکنین .

sokanacademy forum

میخوام یه چیزی بگیرم که بتونم تا بعد دانشگاه هم ازش استفاده کنم واسه همین نگرانم اگه سخت افزار ضعیف بگیرم بعدا دیگه کلا جواب نده اگه قوی بگیرم باطری و سنگینی اذیت میکنه موندم بین این دوتا 

sokanacademy forum

حقیقتش اینه که الان امکانات لپ تاپ ها از کارایی که باهاشون انجام میدیم جلو زدن. من یه asus x556ub دارم. 

cpu : corei7

graphic: 2GB

Ram: 8GB

تقریبا همه چیزش استاندارده. نه بیشتر از چیزیه که لازم دارم و نه کمتر. این جور لپ تاپی هم فکر کنم با سه تومن پیدا بشه.

یک چیزی هم هست اینه که لپ تاپ دانشگاهی یا کاری باید لپ تاپ سبک و خوش دستی باشه. من تو شرکت لپ تاپم همیشه دستمه . اگه بخواد یه لپ تاپ گیمینگ سنگین باشه صدبار میفته و میشکنه . تو دانشگاه هم همینطوره.

به همه ی جوانبش نگاه کنین. پیشنهاد من یه لپ تاپ با همین سخت افزار لپ تاپ منه که خدمتتون گفتم

sokanacademy forum

درسته ولی لپتاپ سبکی که بتونه دوتا بازی هم اجرا کنه قیمتش خداد تومنه

و گرنه برای برنامه نویسی فکر میکنم یه نوت پد++ کافی باشه

sokanacademy forum

میصرفه یه لپتاپ قوی بگیرم و برای مشکل باطریش از پاوربانک استفاده کنم مثل پاور بانک RP-PB058

sokanacademy forum

بستگی به نیازت داره ولی با این اوضاع بازار بهت پیشنهاد میکنم اگه سیستم داری فعلا دست نگه داری

اگه برای گیمینگ میخوای کنسول بگیر راحت تری در غیر اینصورت یه لپتاپ سبک i5 با ssd و یه صفحه نمایش با dpi بالا کارت رو راه میندازه 

خودم لپتاپ گیمینگ دارم از نظر وزنی باهاهش مشکلی ندارم ولی باطریش خیلی سریع خالی میکنه و این محدود به لپتاپ من نیست مشکل همه ی لپتاپ های کانفیگ بالاست

sokanacademy forum

ببینیند به نظر من اگه برای کار های دانشگاهی میخواین که عمدتا خروجی نرم افزار و غیره است و کار های سنگینی داره به نظر من باطری مهم براتون مهم نباشه بهتره چون اگه باطری نباشه هم باوصل کردن شارژر و بدون باطری هم میتونین لپ تاپ رو روشن کنین بهترین مشخصات هم به نظر من cpu intel core i7 و ram بالاتر از ۸ گیگابایت هست حتی همین رم های ۸ گیگابایت هم به نظر من دارن از رده خارج میشن حالا رم های ۴ گیگابات بماند که هیچ کاری نمیشه باهاشون کرد به نظر من بهتره به مشخصات نگاه کنین و لپ تاپ خودتون رو انتخاب کنین و همینطور قیمت ها رو از سایت های اینترنتی نگاه نکنین اینم حرفم طبق تجربه خودم میگم مطمئنن مغازه ها قیمت های نسبتا پایینی نسب به فروشگاه های اینترنتی دارن ولی بهترین جا برای مقایسه مشخصات همین فروشگاه های اینترنتی هستن الان شما با بودجتون میتونین لپ تاپی طبق مشخصاتی که گفتم پیدا کنین البته توی اینترنت فک نکنم پیدا بشه ولی توی بازار فک کنم بتونین ولی اگه از صحت اصلی بودن و اورجینال بودن کالا مطمئن نیستین در بازار اونو دیگه من نمیتونم تظمین کنم الان من خودم لپ تاپ ۴ گیگ رم دارم و core i5 باطریش خراب شد و دارم با شارژر و مستقیم و بدون باطری میام هر چیزی بگیرید باطری خب بلاخره مشکلاتی براش پیش میاد پس به مشخصات نگاه کنین

sokanacademy forum

ممنون خودمم و نت میگردم که راحت انخاب کنم بعد از بازار یه جای مطمعن میگم بیارن برام

فعلا این دوتا مدل مد نظرمه 

لپ تاپ 15 اینچی ایسوس مدل VivoBook Pro 15 N580VD - B

لپ تاپ 15 اینچی ایسوس مدل FX553VD - C

online-support-icon