موضوع سوال من برنامه نویسی هست لطفا راهنمایی بفرمایید ممنون از راهنمایی

باسلام من دوره ی مقدماتی برنامه نویسی را به تازگی تموم کردم ...برای اینکه با شرکت یا احیانا کسانی که خواستار همکاری بایک برنامه نویس هستند کدام دوره ی برنامه نویسی کارکرد بیشتری دارد لطفا راهنمایی کنید باوجود تعدد زیاد زبان های برنامه نویسی من و راهنمایی کنید برای اشتغال به کار کدام یک از زبان های برنامه نویسی را اقدام به یادگیری کنم ؟ درضمن میزان دستمزد یک برنامه نویس به حالت کل چقدر هست ؟ ممنون میشم راهنمایی کنید 

پاسخ ها

sokanacademy forum
کاربر سکان آکادمی 6 سال پیش

دوست عزیز اگر شما تازه کار هستید و تازه پا به دنیای برنامه نویسی میگذارید پایتون بهترین گزینه است چون خیلی ساده است ولی اگر به دنبال زبانی هستید که بازار کارش خیلی در ایران داغ باشد زبان سی شارپ را یاد بگیرید.

sokanacademy forum

سلام پیشنهاد من اینه که به قول رابرت کیوساکی تا ده سال اول کاریتون به پول فکر نکنین و به فکر کسب مهارت باشین .. 

sokanacademy forum

سلاماین که خودمون رو تو یه مرز زمانی قرار بدیم خیلی اشتباهه مثلا اگه سه سال کار کنیم رو ایده مون و یه پیشنهاد خیلی خوب بهمون شد دست رد به سینه طرف بزنیم چون هنوز ده سال نشده؟بنظرم به جای اینکه از این کتاب یاد بگیریم ده سال به فکر پول نباشیم یاد بگیریم کار کرددن رو مهارت ها خیلی مهمه.

sokanacademy forum

دقیقا من نظر شما رو تحسین میکنم همینطور که شما گفتین ذهن یک برنامه نویس باید ۵۰ درصد کسب مهارت باشه و ۵۰ درصد کسب پول چون فقط کسب مهارت مهم نیست اجرا اون هم مهمه وقتی شمار پیشنهاد ها رو رد میکنین در واقع فرصت اجرای اون ها رو دارین رد میکنین ممکنه اولاش شکست بخورین ولی انسان با شکست خوردن یاد میگیره ( ولی پیشنهاد ها بزرگ که خارج از توان شماست قبول نکنبن ها اگه در توانتون باشه قبول کنین چون در غیر اینصورت ضرر بزرگی میبینین

sokanacademy forum

سلام .نه اشتباه قضیه رو برداشت کردین . منظور اینه که پول دغدغه ی اصلیتون نباشه . اصطلاحا از همون اول دنبال پول همش ندوین مثه همه . نه که کلا پول در نیارین . منظور اینه که خیلی دغدغه نداشته باشین که کلی پول دربیارین و میلیاردر بشین یهو . حداقل تو ده سال اول پیگیر تجربه کردن و یاد گرفتن باشن . منظور اینه .

sokanacademy forum

با سلام دوست عزیز

با توجه به این که تازه کارید بهتون پیشنهاد میکنم عجله نکنید و با آرامش حوزه های مختلف برنامه نویسی رو بررسی کنید پادکست های همین سایت خیلی میتونه کمک کنه وبلاگ jadi.net هم مقاله های خوبی داره

وقتی حوزه ی مورد علاقتون رو پیدا کردید سعی کنید با زبان مورد استفاده تو اون حوزه روی حل مسائل واقعی کد بزنید

میانگین حقوق یه برنامه نویس هم به طور معمول بین یک و دویست تا 4 تومن متغییره که عواملی مثل سابقه کار و خلاقیت تعیین کنندس. برای شروع حقوق زیر یک ملیون هم مشاهده شده

موفق باشید

sokanacademy forum

درود

علاقه علاقه علاقه!

سه بار گفتم ، صدبار دیگه هم میگم! شما اول از همه باید مشخص کنید به چه حوزه ای علاقه دارید

و این تعیین علاقه بنظر من اصلا کار ساده ای نیست! حتی یک سال هم طول بکشه این پروسه مشکلی نیست چرا که قرار هست زندگی و آینده شما رو تعیین کنه

اینکه راه درست رو انتخاب کنید 50 درصد راه هست چرا که دیگه دچاره این شاخه به اون شاخه شدن شما نمیشه و هدفمند کار میکنید.

درخصوص کسب درآمد هم صرفا تخصص و مهارت شما مهم هست نه زبان برنامه نویسی

رابطه مستقیمی بین زمان پروژه و میزان درآمد وجود داره که تقریبا درآمد رو در زمینه های مختلف یکسان میکنه

online-support-icon