آیا وردپرس در حال بلعیدن همه چیز است؟ راه حل چیست؟

متاسفانه به هر سایتی نگاه می کنم از سایت فلان برنامه نویس معروف تا استارت آپ ها و وبلاگ های پربازدید تا سایت هایی که پیش خودم می گم دیگه این این وردپرسی نیست که هست و یک موضوع قابل توجه اینکه یک بار من برای دوستی وردپرس نصب کردم و در کمال تعجب دیدم دو ماه بعد در دیوار تبلیغ گذاشته در حد اینکه هر نوعی سایتی رو طراحی می کنم . اون هم با کمترین دانشی که از من یاد گرفته . اما در مورد خودم با اینکه شش سال پیش با وردپرس آشنا شدم اما کل سایتهایی که با وردپرس ساختم به تعداد انگشتان دست نیست چون واقعا فکر می کنم این موضوع ربطی به برنامه نویسی نداره اما همین موضوع بی ربط در زمین بی رمق ایران در حال از بین بردن برنامه نویسی است. می دونم بعضی ها یا خیلی ها موافق این حرف نباشند اما وردپرس اون هم با قالب های و پلاگین های آلوده از تمام جهات باخت است . در دنیا وردپرس و سی ام اس های از این دست جایگاه خودشون رو دارند وبرنامه نویس از طریق طراحی قالب یا پلاگین نویسی و شخصی سازی به کسب درآمد میرسه اما در ایران چون این موارد وجود نداره ما شاهد طراحی سایت با پنجاه تومن هستیم . در این شرایط فرصت های زیادی از بین میره و خیلی از انگیزه ها نابود می شه. 

دوست دارم نظر دوستان صاحب نظر رو بدونم . چند وقت پیش یک نوشته ای رو می خوندم یک برنامه نویس پاکستانی با طراحی قالب وردپرسی جالب صاحب درآمد بسیار بالایی شده بود که بی شک تاثیر زیادی در تشویق سایر برنامه نویسان داره اما ایران انگار میشه گفت که جهنم برنامه نویسان باشه. نبود کپی رایت . پایین آورده قیمت ها برای فروش بیشتر . تخریب همکاران و بدتر از همه به نظر من همین وردپرس با قالب و پلاگین های دزدی. 

پاسخ ها

sokanacademy forum
کاربر سکان آکادمی 6 سال پیش

من خودمم به شدت این کارا و مسخره بازی های طراحی 50 تومنی مخالفم . یعنی مثلا نظر من اینه میشه از هسته قالب استفاده کرد و چایلد تم های تمیز و حرفه ای بالا آورد . ولی اینکه با 50 تومن فقط بردارن محتوا طرف رو بزنن توش مخالفم. ولی خب راستش پروژه های خوب وردپرس هم کم نیست. با این جمع 50 تومنیا کاری نداشته باشیم من فکر میکنم به مرور حذف میشن خودشون ...

sokanacademy forum

واقعیت اینه که بیشتر کسب و کارهای موجود کارشون با یک cms خوب کانفیگ شده راه می افته و اصلا نیازی به صرف هزینه های بالا ندارند وعموما بودجه ی کافی رو هم ندارند ، همچنین من فکر می کنم در آینده هوش مصنوعی و cms های پیشرفته (ابر cms ها) ، توسعه ی وب ، موبایل و بازی رو به شدت دگرگون می کنند چون انواع دستگاه های پوشیدنی ، عینک های واقعیت افزوده و ... جاشون رو به تجهیزات امروز می دن همه چی عوض میشه و دیگه وب به شکل امروزی اصلا وجود نخواهد داشت که تازه ما بخواییم توسعشم بدیم 

sokanacademy forum

همانطور که من در نظر های قبلی خود گفتم فایل های اماده و نرم افزار های اماده بسیار ضرر دارند برای یادگیری زیرا ما به لقمه اماده عادت میکنیم و هیچوقت دنبال یادگیری ان مبحث نمیرویم برای چه ما به جای استفاده از ودرپرس طراحی سایت یاد نگیریم؟

sokanacademy forum

سلام.وردپرس واقعا کاربردی و مفید اما نمیشه با وردپرس هر سایتی زد.کسانی هم که میان با قیمت پایین برای دیگران سایت میزنن غیر از این که شان خودشون رو کم کردن باعث میشه که به برنامه نویس های دیگه هم متاسفانه پیشنهاد های با قیمت خیلی کم بشه. مثلا اگه شما برید سایت پونیشا میبینید که نوشته"ساخت دیجیکالا با 2 میلیون تومان" یا اسنپ و ... در این باره پیشنهاد میکنم مقاله آقای علی آبادی در این باره رو بخونید:

http://yon.ir/9ikRJ

sokanacademy forum

سلام منم با نظر شما موافقم ولی مخاطت خیلی مهمه اگه کسب کار شما طوری باشه که با کاربر عامی سر و کار داشته باشید فقط یک موضوع مطرحه : تنوع و سرعت در تحویل سایت با کمترین هزینه !! برای کاربر عمومی که امنیت و تکنولوژی مهم نیست و کار عجیبی هم لازم نیست تو سایتش انجام بشه وردپرس گزینه ی بدی نیست مخصوصا برای افراد تازه کار. اگه با این دید ببینیم وردپرس فقط یه ابزاره که نیاز خاص رو نشونه رفته نه یه مهارت برنامه نویسی

sokanacademy forum

از این آدما زیاد دیدم که متاسفانه اعتماد به نفس کاذب بالا و دانش اندکی در این زمینه دارن و بسیار بسیار مدعی هم هستند و با همین سطح دانش میان افراد تازه وارد هم گمراه میکنن که منم یکی از گمراه شوندگان بودم اون موقع‌ها که هیچی سرم نمیشد گول اینا رو خوردم و با وردپرس پروژه خودم رو استارت زدم ولی بازدید بالا رفت و کارم گسترش پیدا کرد و به امکانات بیشتری نیاز داشتم و دانش برنامه نویسی زیادی نداشتم باید چند cms رو مدیریت میکردم و بروز نگه میداشتم وسط کار متوجه شدم چه کلاهی سرم رفته... خیلی ناراحت شدم و دل و دماغ دست به سایت شدن هم نداشتم لذا کم کم سرد شدم و بعد از چندسال خودم شروع کردم و روی پای خودم ایستادم

اون موقع توی سطح نت گول همچین حرفهایی رو میخوردم:

تعداد سایت‌های وردپرسی چندین برابر cmsهای دیگه است !

وردپرس به این بزرگی رو با چی داری مقایسه میکنی !

الان همه سایت های بزرگ مدیریت محتواشون وردپرسه !

وردپرس رو 90% وبمستران اینترنتی تایید میکنند !

وردپرس با بهترین زبان برنامه نویسی طراحی شده!

بهترین سئو رو وردپرس داره !

وردپرس هم از لحاظ امنیت و قدرت و سرعت در درجه بالایی قرار داره !

وردپرس سیستمش جوریه که یک بچه هم میتونه کار کنه روش !

از هر 10 سایت بزرگ و معروف 9 تای آنها با وردپرس است !

وردپرس در اکثر زمینه ها بهترین گزینه است !

نیازی به تعصب نیست ، وردپرس بهتر است !

وردپرس همه نيازها را برطرف مي كنه !

قالب هایی که وردپرس داره تک هستند !

وردپرس به روز رسانی های مداوم و رایگان دارد !

و و و ...

sokanacademy forum

درود، 

بله به همین صورتی هست که میفرمائید

ولی باید در نظر داشت که وردپرس یک انقلابی در زمینه وب بود خیلی از کار ها رو ساده کرد.

شما وب رو بدون ورد پرس فرض کنید! باور کنید که تعداد سایت ها به نصف کاهش پیدا میکرد ، خیلی از نویسندگان بزرگ دیگه وجود نداشتن و ....

همیشه نیاز نیست چرخ رو از اول خودمون اختراع کنیم ولی افراط در طرح های تکراری هم جالب نیست

در خصوص قانون کپی رایت و قیمت ها هم چیزی نگم بهتره!

online-support-icon