محمد صادق داراب پور

مشکل در اتصال به مودم های ایرانسل در توزیع های اوبونتو

محمد صادق داراب پور ۱۳۹۷/۰۲/۰۹ لینوکس

سلام و درود چند روز پیش تو گنو لینوکس توزیع اوبونتو به یه مشکل برخوردم ، خوش حال میشم شما هم راهنمایی کنید . چند روز قبل به یه مودم ایرانسل وصل شدم که اتصال و نحوه اتصال خیلی عادی مثل همیشه ولی متاسفانه نت هر چند دقیقه یک بار روی گنو لینوکس قطع میشه ، سیستم به نت وصل هست اما متاسفانه اتصال اون خیر و هرچند دقیقه یه بار اینطور میشه ، البته روی سیستم های دیگه و با سیستم خودم با ویندوز امتحان کردم شد اما لینوکس ویندوز نیست . این هم مدل مودم : https://irancell.ir/portal/home/?310862/%D9%85%D9%88%D8%AF%D9%85-GP2101 خودمم یکم گشتم با چند مورد مواجه شدم اونم مشکل از اینه که لینوکس از IPV6 پشتیبانی نمیکنه متاسفانه و برای استفاده باید اونو غیر فعال کنم . به هر حال خوشحال میشم جواب های کاملی ببینم زیر این تاپیک . موفق باشین .
پاسخ‌ها به این تاپیک
میلاد پاشنه
میلاد پاشنه
۱۳۹۷/۰۲/۱۱
سلام تقریبا تمام توزیع های لینوکس از کرنل 2.2 به بعد، از ipv6 ساپورت میکنند. ابونتو قطعا از ipv6 ساپورت میکنه. یه مقدار جزییات بیشتر در سوال میتونه کمک کنه. مودم رو ریست کنید. این کامند "dmesg | grep eth" رو وارد کنید و output رو در اینجا پست کنید.
kernel
kernel علاقمند به هک و امنیت ، یادگیری ماشین
۱۳۹۷/۰۲/۱۰
درود اینکه لینوکس از IPv6 پشتیبانی میکنه یا نه (که شک دارم نکنه) به نت ایرانسل و کلا زیر ساخت ارتباطی ایران مربوط نمیشه ،چون تمامی IP های روتر ها و اکسس پوینت های ایران IPv4 هستند. دلیل قطعی نت شما به خیلی از عوامل بستگی داره ولی فکر نمیکنم به چیزی که شما اشاره کردین ارتباطی داشته باشه
hanigator361
hanigator361
۱۳۹۷/۰۲/۰۹
سلام من هم همین مشکل قطعی‌های مقطعی رو داشتم ، مثلا بعضی مواقع به صورت کاملا تصادفی اینطوری میشد و تا مودم رو ریست نمیکردم هم درست نمیشد بعدش فرمویر مودم را اپگرید کردم درست شد و اصلا دیگه مشکل قطعی نداره این مدل مودم من هستش: tp link archer mr200 ایرانسل 4g
محمد صادق داراب پور
محمد صادق داراب پور
۱۳۹۷/۰۲/۰۹
سلام دوست عزیز ممنون از پاسخ و ارزشی که قائل شدی بله بنده آپدیت کردم ولی نشد موفق باشی

در پاسخ به

بهنام صباغی
بهنام صباغیتوسعه‌دهنده c++ (دیتا ویژوال و nosql)
۱۳۹۷/۰۲/۰۹
سلام من از نت ایرانسل استفاده میکنم ولی با گوشی هات اسپات میکنم مشکلی هم ندارم و در مورد اون دومی هم فکر میکنم اشتباه گفتند پشتیبانی میکنه حد اقل توی اوبونتو گنوم 16.04 که من دارم پشتیبانی میکنه و گزینه هاشم داره http://s8.picofile.com/file/8324935218/Screenshot_from_2018_04_29_20_20_42.png
محمد صادق داراب پور
محمد صادق داراب پور
۱۳۹۷/۰۲/۰۹
ممنون از جوابت دوست عزیز امروز کوچ کردم به اوبونتو گنوم قبلا هم تو اوبونتو ۱۶.۴ با میز کار یونیتی با هات اسپات گوشی اینکارو میکردم جواب میداد :) موفق باشی

در پاسخ به

محمد صادق داراب پور
محمد صادق داراب پور
۱۳۹۷/۰۲/۰۹
تم زیبایی دارید از flat استفاده میکنید ؟

در پاسخ به

بهنام صباغی
۱۳۹۷/۰۲/۰۹
تم macbuntu هست خودم که خیلی دوستش دارم شما هم اگر خواستید میتونید از لینک زیر روش نصبش رو ببینید : https://www.noobslab.com/2016/04/macbuntu-1604-transformation-pack-for.html

در پاسخ به

بهنام صباغی
۱۳۹۷/۰۲/۰۹
فکر میکنم خود اوبونتو نسخه 18.04 هم که منتشر شده اومده روی گنوم مهلت نکردم تست کنم .

در پاسخ به

محمد صادق داراب پور
محمد صادق داراب پور
۱۳۹۷/۰۲/۰۹
بله ولی به زیبا نسخه اصلی گنوم نیست شرکت کنونیکال اونو تعغیر داده

در پاسخ به