قصد دارم برای ادامه تحصیل برم خارج از کشور ادامه بدم، چه گرایشی رو انتخاب کنم اینده روشن داشته باشه؟

سلام لیسانس نرم افزاز دارم. قصد دارم برای ارشد برم خارج از کشور ادامه تحصیل بدم. چه گرایش های اینده شون روشنه و کار زیاده واسشون ؟ و اینکه خودم نرم افزار رو دوست دارم ادامه بدم. از اونجایی که سیستم اموزشی ما خیلی ضعیفه ، بار علمی گیرم اومد از این دوره کارشناسی. قصد دارم قبل از اینکه برم ، یه سری مباحث که مربوط به نرم افزار هست رو بخونم، که توی ارشد به مشکل برنخورم اونم کجا خارج از کشور حالا چه مباحثی مهم و کلیدی هستن رو نمیدونم ، اگر بتونید کمکم کنید راه و چاه رو بهم نشوند بدین مباحث رو چی هستن و چه کتاب های خوبه بگیرم بخونم اگر ممکنه بهم پیشنهاد بدید .
پاسخ ها

sokanacademy forum
کاربر سکان آکادمی 6 سال پیش
سلام ، وقت بخیر بسته به کشوری که قصد مهاجرت دارد داره ، چون برخی کشور ها به تولید علم توجه بیشتری دارند و برخی دیگر به پیاده سازی. اما در هر حال برخی از فیلد ها همیشه در حال پیشرفت و علاقه ی کشور ها هستند از جمله هوش مصنوعی ، بازی سازی ، واقعیت مجازی و افزوده و... علاقه شما در درجه اول مهم هست و اینکه قبلا در چه فیلد هایی فعالیت داشتین. برای اپلای گرفتن داشتن معدل بالا و مدرک زبان (تافل یا آیلتس بنا به کشور) ضروری هست. داشتن مقاله در مجلات معتبر و پروژه های مفید و مورد استقبال در گیت هاب و سایر مکان ها هم امتیاز محسوب میشه.
sokanacademy forum
من کشور های مثل انگلیس ، سوئیس ، سوئد رو انتخاب کردم چون که در زمینه علوم کامپیوتر بهترین هارو دارن . من رشته ام نرم افزار بوده و طراح وب هستم کلای توی حوزه وب قصد دارم کار کنم یا کار افرینی کنم . نظر شما اینه که مهندسی نرم افزار رو ادامه ندم ؟
sokanacademy forum
کشور هایی که فرمودین بیشتر دنبال رشته پیاده سازی هستند و دنبال افرادی مانند شما ، همون طور که عرض کردم اگر قصدتون ادامه تحصیل هست به موارد بالا احتیاج دارید ، ولی اگر قصدتون وارد شدن به بازار کار در کشور مقصد هست بیشتر روی معقوله پروژه موفق و زبانتون بیشتر کار کنید. بهترین رزومه شما لینک لینکدین و گیت هاب شماست دوست عزیز
sokanacademy forum
اگر فقط دنبال این موضوع هستید که در بهترین دانشگاه های جهان در علوم کامپیوتر تحصیل کنید ، دانشگاه های ایالات متحده درجهان پیشتازترین , و بهترین دانشگاه ها هستند اما هزینه تحصیل بالایی نیز دارند ، اما در عوض تحصیل در اروپا خصوصا یک سری از دانشگاه های آلمان ، سوئد و.. رایگان هست و شما باید خرج اقامت و زندگی را پرداخت کنید ، در اروپا مقطع PHD یک شغل حساب میشه و بابت تحصیل در این مقطع به دانشجو حقوق پرداخت میشه ، در آمریکای شمالی هم در بیشتر موارد افرادی که واجد شرایط هستند فاند تحصیلی دریافت میکنند.
sokanacademy forum
من فکر میکنم مسائل آکادمیک خیلی اهمیت دارن. مثلا اینکه واقعا بدونی مهندسی نرم افزار چیه. چه پروسه هایی باید طی بشه و... . در کل Base موضوعات مربوط به نرم افزار رو بدونید. مسائل داغ این روزها هم اینترنت اشیا، هوش مصنوعی، امنیت و... هستش. امنیت به قدری مهم هستش که یکی از چالش های پیش روی IoT محسوب میشه.
sokanacademy forum
درود دوست عزیز اولا به یاد داشته باشید که هرجای دنیا که باشید، محیط آکادمیک رو تجربه خواهید کرد. یعنی توقع محیطی کاملا تکنیکال رو از هیچ دانشگاهی نداشته باشید. اما در این بین برخی کشورها و برخی دانشگاه‌ها بیشتر تکنیکال نگاه می‌کنند تا بقیه‌شون. اگر حوزه مهندسی نرم‌افزار رو انتخاب کردید، مشخصه که باید به سری درس‌های ریاضیات گسسته، برنامه‌نویسی پایه و پیشرفته، ساختمان داده، الگوریتم و مهندسی نرم‌افزار یک و دو نگاه بندازید حتما. سعی کنید کتاب‌های مرجع انگلیسی این درس‌هارو بخونید اینبار. برای درک بهتر مباحث پیشنهاد میکنم تک تک دروسی که اسم بردم رو از کورسا و یا ای دی ایکس جستجو کنید و ویدیوهای مربوط به کلاس درس دانشگاه‌های مطرح آمریکا رو نگاه کنید. در مورد کشور و دانشگاه‌ها هم بسیار زیاد تحقیق کنید و سعی کنید با دانشجویان دانشگاه‌ها از طریق ایمیل مکاتبه کنید. اگر میخواهید متخصص شوید، به این معنی که تو یه حوزه کوچیک ریز بشید، پیشنهادم کشورهای حوزه اسکاندیناوی و مخصولا فنلاند هستش، چون اعتقاد دارم دود از کنده بلند میشه و البته اگر به عناوین رشته‌هاشون نگاه کنید، منظورمو متوجه می‌شید.
sokanacademy forum
اتفاقا من اسکاندیناوی رو زیر نظر دارم و هدف اصلی منه.
sokanacademy forum
سلام ، گرایش های خوب رو که دوستان بهتون معرفی کردند ، به نظرم بعد از اینکه گرایشتون رو انتخاب کردید ، وب سایت دانشکده های کامپیوتر دانشگاه های مختلف رو سرچ کنید و ببنید که چه دروسی در گرایش شما در اونها تدریس میشه و از چه منابعی استفاده میکنند ، بعد از اون شروع کنید به قوی کردن پیشنیاز اون دروس ، مثلا اگر قراره درسی به نام طراحی کامپایلر پیشرفته رو پاس کنید حتما باید طراحی کامپایلر دوره کارشناسی رو خوب یادگرفته باشید، ولی در حالت کلی دروسی مثل طراحی الگوریتم ، ساختمان داده ، گسسته،دیتابیس و چند تا درس دیگه رو خوب بلد باشید، این لینک دانشکده علوم کامپیوتر دانشگاه واترلو کانادا هستش که در باره کورس های ارشد علوم کامپیوتر توضیحاتی رو ارائه کرده. https://cs.uwaterloo.ca/current-graduate-students/courses/course-calendar/600-level-courses
sokanacademy forum
من یه رمانی میخواستم برم. بابام یه کلام گفت " اگر مردی همین جا بمون و همین جا بخون " موندم و خوندم زندگیمو هم با مهندسی نرم افزار - برنامه نویسی موبایل و ویندوز ساختم. شاد باش و بمون و ایران رو محکم بساز. #حامی ایران باشیم
sokanacademy forum
بحث ساختن یا نساختن نیستش ، شما اگر خارج از کشور هم درس بخونید ، بعد از برگشتن خیلی بیشتر میتونید خدمت کنید ، چون دانشگاه های غربی از همه لحاظ خیلی جلوترن از دانشگاه های ایران هستن و فارغ التحصیلان میتونن بعد از برگشتشون علم روز و همچنین تجربه و تخصصشون رو در اختیار سایرین بگزارن ، مثل پروفسور کارلوکس ، دکتر محمدقدسی دانشگاه شریف ، دکتر مجیدصمیعی و.....،قطعا شخصی که توی آمریکا درس خونده و سابقه کار هم توی بزرگترین شرکتها رو داره ، خیلی بیشتر میتونه موثر باشه ، ضمن اینکه تحصیل ، زندگی و... در خارج کشور باعث میشه انسان، فرد دنیادیده تر و باتجربه تری بشه
sokanacademy forum
البته هر کی دیدگاه خودش رو داره ، ولی من بعد از هدف درست خوندن و کار کردن هدف‌م اینه که از طریق تحصیلی مهاجرت کنم.
sokanacademy forum
سلام اگه کمی بیشتر تحقیق کنید داخل آگهی های کار سابقه کار بیشتر مدرک تحصیلی به چشم میخوره هستند کسانی که فوق لیسانس دارند و بیکارند، معمولا اگه مدرک تحصیلی شما رو بپرسند فقط اینو میپرسن که تا چه مقطع تحصیل کردید اینو از شما نمیخوان که در دانشگاه ازاد تهران بودید یا علمی کاربردی اصفحان یا دولتی شیراز اگه مدرک از دانشگاه MITهم داشته باشید اما مهارت نداشته باشید بیکار میمونید اگه به پادکست(yon.ir/FeYJJ) اقای اردلان نقشینه(http://ardalan.me/fa) گوش کنید میبیند که ایشون اصلا هیچ مدرکی توی حوضه برنامه نویسی و کامپیوتر ندارن و اصلا رشته تحصیلیشون هم کاملا متفاوته با شغل الانشون ولی خیلی حرفه ای دارند کار میکنند شاید بهتر باشه تحصیلات رو تمام کنید بعد به فکر کار در کشورهای دیگه باشید چون زندگی خرج داره بهتره یک دقدقه داشته باشد و اونم شغل باشه در مورد کدام گرایش بهتره حقیقتش باید اینو بگم: گشتم نبود نگرد نیست چون به هر شاخه ای که علاقه داشته باشی و سخت کار کنی مطمئنن جای خودت رو پیدا میکنی توی یه شرکت خوب پس ببین دلت چی میگه اگه نمیدونی علاقت چیه تنها نیستی خیلیا هستن که نمیدونن، بهتر مدتی رو حوزه های مختلف کار کنی ببینی کدومشون رو بهتر درک می کنی حتما وقت بزار و پادکست های سکان رو گوش بده خیلی خیلی خیلی ارزشمندن و در انتخاب مسیر کمکت میکنن موفق باشی.
sokanacademy forum
دوست عزیز اگر شخصی تحصیلات نداشته باشه ، نمیتونه بره در کشورهای دیگه کار کنه ، خصوصا کانادا روش اکسپرس انتری بیشترین امتیاز مهاجرتی رو برای داشتن فوق لیسانس و مدرک آیلتس بالای 7 در نظر گرفته و استرالیا هم تقریبا همینطور، برای رفتن به آمریکا هم از بهترین راه ها ادامه تحصیلات هستش ، چون دریافت ویزای کاریش انقدر سخت و پیچیده هستش بعضی اشخاص تا 5 سال باید توی صف بمونن ، شما اگه بهترین هم باشی ، ولی اگر مدرک آکادمیک حداقل لیسانس رو نداشته باشی خیلی سخت ویزای مهاجرتی و کار میدن، افرادی مثل اردلان نقشینه هم از طریق خانوادگی مهاجرت کردند نه از طریق حرفه و تخصص، در ضمن برای ویزای کاری آلمان ، دانشگاه های سراسری هیچ مانعی برای ارزشیابی ندارن ولی دانشگاه های غیردولتی و... حتما باید در لیست این سایت باشن http://anabin.kmk.org/anabin.html و همچنین باید تایید شده باشن و بعد از اون حدود 200 یورو شخص متقاضی ویزای کارموقت باید پرداخت کنه تا مدرکشون تایید و ارزشابی شه ، خواهشا خواستید کسی رو راهنمایی کنید مطالعه و تحقیق کنید و کسی رو اشتباه راهنمایی نکنید
sokanacademy forum
دوست عزیز من نگفتم شخصی تحصیلات نداشته باشه، گفتم مهارت نداشته باشه دقت کنید مهارت و من اصلا چیزی در مورد ویزای Express Entry نگفتم و اسم کشور خاصی هم نیاوردم که کی بهتره چی بهتره و نگفتم اردلان نقشینه از روش تخصص رفتن یا خانواده توضیحی که دادم از اهمیت تجربه و مهارت در حوزه مورد علاقه بود خود شما یه مدرک از یکی از دانشگاه های معتبر ایران هم داشته باشی تا وقتی کار بلد نباشی نمیتونی شغل خوبی پیدا کنی مگه اینکه با پارتی جای استخدامت کنن که براشون توی ورد جدول بکشی (تازه اگه ورد بلد باشید) من نگفتم مدرک نگیرید سرکار میرید منظورم این بود در کنار مدرک کار یاد بگیرید در حوزه مورد علاقه و به مهارت بالا برسید میتونید موفق بشید پیشنهادم هم این بود تحصیلات رو تمام کنن در مقطع مورد نظرشون نگفتم درس دانشگاه رو رها کنند و بدون مدرک تحصیلی مهاجرت کنند، در مورد روش های مهاجرت و ارزشیابی و اسم کدوم دانشگاه توی کدوم لیست باشه هم چیزی نگفتم که چند یورو بده که تایید بشه شما هم اگه قصد داشتید توضیحی در مورد روش های مهاجرتی بدید میتونید در زیر تاپیک مطرح شده مستطیل به رنگ بنفش هست که داخلش نوشته (پاسخ به این تاپیک) و از این روش نظر خودتون درباره روش مهاجرت بیان کنید و بهتره یاد آور بشم سکان سایت کمک و مشاوره مهاجرتی نیست پاسخ شما با توضیحی که من دادم مرتبط نبود، اگه ممکن بود دوباره بخونید شاید اشتباه متوجه شده باشید یا شاید هم من منظورم رو در قالب کلمات خوب پیاده سازی نکردم، ضمناً نظر شخصی من بود اگه واقعا جای اشتباه کردم، ذکر کنید اصلاح کنم و هیچوقت این اجازه رو به خودم نمیدم کسی رو به اشتباه بکشونم، نظر شخصیمو میگم خواننده برا اساس تحقیق های که کرده و بقیه نظرات دوستان تصمیم میگیره در هر صورت اگه اشتباهی بوده عذر خواهی مرا پذیرا باشید.
sokanacademy forum
ممنونم بابت توضیحت . اتفاقا من خودم امار همه کشور هارو دارم . ولی اروپا رو دوست دارم مخصوصا حوزه اسکاندیناوی چون که اعتقاد دارم کشور هاشون ز غوغاي جهان فارغ هستن خیلی اروم ان امینت دارن ارامش برقراره و دلیل دومم برای اروپا فامیل های درجه یک دارم از جمله پسر خاله دختر خاله پسر عمو و الا اخر که کمک زیادی میتونن بهم بکنن.
sokanacademy forum
مهاجرت کاری یخورده سخته واسم چون که هنوز با استاندارد های کشور های دیگه اشنایی ندارم . فرهنگ کاری و الا اخر .... کلا مهاجرت کاری سخته من قصد ام از تحصیل در واقع مهاجرته البته شوق و انگیزه و علاقه زیادی به رشته ام دارم (مهندسی نرم افزار ) هدف شخصی خودم اینه که تا دکتری ادامه بدم ولی نظر شما خیلی روی من تاثیر گزاشت عالی بود یعنی. به فکر کار هم هستم .
sokanacademy forum
من با شرکت cadstar اتریش همکاری داشتم و از کارم خیلی راضی بودند بعد عنوان کردند که اگر برام مقدور هست کلا برم اتریش برای کار و زندگی بهم گفتند هزینه وصیغه سربازیم رو میدند که سه ماه برم بعد اگر خوشم اومد برگردم درس و سربازیم رو تموم کنم و دوباره برم مشغول بشم برای همیشه . بعد داشتم باهاشون صحبت میکردم اصلا روی این که من چقدر درس خوندم تمرکزی نداشتند و حتی مدیر تیم که یک ایرانی بود بهم گفت اگرم نمیخوای درست رو اونجا بخونی راه داره که بیای اینجا مشغول بشی بخونی ولی بهتره لیسانست رو بگیری و تاکید کرد این شرکت رو هم اگر نخوای بری چون سابقه همکاری با همچین شرکتی رو داری الان شرکت های اینجا روی هوا میزننت برای کار . خلاصه میخوام بگم اگر باهاشون کار کرده باشی و بشناسنت براشون خیلی مدرک مهم نیست البته اتریش که اینطوریه چون من باهاشون کار کردم حالا بقیه کشور ها رو نمیدونم . اینم بگم من دوست نداشتم برم ولی یکی از دوستان رو معرفی کردم شروع کرد به همکاری و فکر میکنم در کمتر از یک ماه دیگه داره میره برای همیشه اتریش .
sokanacademy forum
چقدر خوب انشالله موفق باشن .
sokanacademy forum
درود بر شما اقای صباغی من رشتم تجربی هستش و همیشه به برنامه نویسی فکر می کردم تا اینکه دیگه امسال تصمیمم رو گرفتم و گفتم یک سال می مونم و یه دانشگاه معتبر توی رشته ی ریاضی برای کامپیوتر اگه خدا خواست شریف تهران قبول بشم. من خودم هدفم این هستش که لیسانسم رو اینجا بگیرم و به احتمال خیلی زیاد برم آلمان برای ادامه تحصیل می خواستم بدونم به نظر شما برنامه نویسی رو با چه زبانی شروع کنم و توش حرفه ای بشم؟ البته می دونم به این کار به اسونی نیست ولی من حاضرم برای این کار چون علاقه ی از بچگیم بوده براش همه ی تلاشم رو بکنم. ممنون می شم یک راهنمایی بکنید که از چه زبانی به نظر شما شروع کنم یا چه کارهایی در ابتدا انجام بدم که می تونه بذام مفید باشه.(ممنون از شما که همش همه رو راهنمایی می کنید و من همش نظرات شما رو می خونم چون خیلی مفیده،همچنین از این سایت هم تشکر می کنم چون خیلی قشنگ و حرفه ای کار کرده و واقعا بعد مدت ها گشتن یه سایتی به این خوبی پیدا کردم.)
sokanacademy forum
با سلام دوباره خیلی کاری که میکنید به درسی که میخونید مرتبط نیست ولی اینو من به مرور درک کردم میگم شاید به کار شما هم بیاد البته با توجه به زمینه ای که من توش پیش رفتم به این رسیدم ممکنه یکی توی یه زمینه دیگه پیش بره و اصلا به این قضایا بر نخوره . من در مرحله اول سعی داشتم برنامه نویسی یاد بگیرم خیلی هم تلاش کردم خیلی هم زبان های مختلف رو تست کردم و توی سی پلاس پلاس بیشتر از بقیه عمیق شدم ولی اخر کار دیدم که با این که سی پلاس پلاس بلدم ولی هنوز نمیتونم کار گیر بیارم یعنی هر پروژه ای کار با یه کتابخونه خاص رو میخواست منم چون کار نکرده بودم نمیگرفتم بعدها فهمیدم خود زبان به تنهایی مهم نیست و یک سری تجربیات دیگه که چند وقتی هست تصمیم گرفته بودم منتشر کنم ولی فرصتش پیش نمیاومد .لی الان جدی هستم که حداقل یک مقدارش رو منتشر کنم میتونید در صورتی که علاقمند هستید این سری مقالات رو از این لینک دنبال کنید http://moderncpp.ir/post/98 البته این فعلا مقدمه هست ولی لینک بقیه قسمت ها هم توی همین پست قرار میدم و احتمالا تا یکی دو ساعت دیگه قسمت دوم که مروری بر شروع برنامه نویسی من هست رو منتشر میکنم امیدوارم برای شما و بقیه دوستان مفید باشه اگر خوشتون اومد به بقیه دوستانتون هم معرفی کنید چون میدونم این مشکل خیلی از دوستان هست که نمیدونند چطور و از کجا شروع کنند .
sokanacademy forum
سلام دوست عزيز من در كشور سوئد مشغول تحصيل در رشته مهندسي نرم افزار هستم چند نكته: كجا رو براي ادمه تحصيل مي خوايد انتخاب كنيد كشور هاي انگليسي زبان مثل كانادا امريكا استراليا انگليس پروسه ي ويزا گرفتن مشكل هست و هزينه هاي تحصيل واقعا بالا همنطور كه گفتم تازه اگه بشه ويزاي تحصيلي از اين كشورها گرفت. كشورهاي كه انگليسي زبان نيستن ولي ميشه در دانشگاهشون انگليسي ادامه تحصيل بدين يكي از اونها سوئد هست كه اينجا هم دانشگاهشون پولي شده متاسفانه از سال ٢٠١١ به بعد. اتريش معمولا به زبان آلماني هست و شما بايد يك سالي زبان آلماني بخونيد در ان كشور و بعد وارد دانشگاه بشيد دانشگاهاي خصوصي هم داره كه به زبان انگليسي و با هزينه هاي بالاآلمان هم مثل اتريش ولي با اين اوصاف كه شما بايد مدرك آلماني رو از ايران دريافت كنيد و بعد پذيزش از دانشگاه و مراحل ويزا ولي خوب دانشگاهاي آلمان و اتريش (به جز خصوصي كه گفتم) مجاني هست تقريبا يا هزينه هاي خيلي كم نسبت به كشورهاي كه گفتم نروژ به زبان انگليسي هست ولي پذيرش گرفتن از دانشگاها ي اين كشور ي مقدار سخته و بايد بك گراند تحصيلي خوبي داشته باشيد نروژ هم دانشگاهش مجاني هستش. بعد از فارغ شدن از دانشگاهاي اين كشورها اگر در مقطع ليسانس فارغ شيد حتما مي تونيد جذب بازار كار شد در مقطع ارشد بعد فارغ شدن مي تونيد وارد بازار كار بشيد ولي احتمال موفق شدنتون با ليسانس بيشتره.
sokanacademy forum
در کدوم دانشگاه تحصیل میکنید ؟ وضعیت درس دادن اونجا چجوریه ؟ ایا اطلاعاتی که طی این چند سال توی لیسانس بدست اوردم ، اونجا برای کارشناسی بدرد بخور واقع شده ؟
sokanacademy forum
سلام زبان انگليسي انگليسي انگليسي انگليسي انگليسي!!!! اين اولين و مهترين توصيه من است سطح زبان خوب به درد بخور نيست!!!! سطح خيلي خوب حداقل ٦.٥ آيلتس اكادميك تو تمام مهارتها و حتي ٧ در زمينه رايتينگ كه رايتينگ از نون شب هم واجب تره! حتي براي رشته ي مثل برنامه نويسي اينجا بيشتر از اينكه كد بزني رايتينگ داري. سطح اموزشي اصلا قابل مقايسه نيست من ليسانس عمران از دانشگاه دولتي دارم. پس خوب مي تونم بگم كسي كه ليسانس از دانشگهاي سوئد بگيره قطعا سطح سواد خوبي داره دليلش اينه كه شما نمي توني فارغ التحصيل بشي تا درسا رو پاس كني و درسها رو نمي توني پاس كني تا اسايمنتهاي سنگينشو بگذروني و زماني اين تكاليف پاس ميشه كه شما هفته ي ٤٠ ساعت مطالعه داشته باشي. درسهاي ليسانس كه تو ايران خوندي قطعا مي تونه كمك كنه ولي خوب در چه سطحي اون درس مطالعه شده چطور پاس شدن كيفيتشون چطور بوده همه اينها هست ولي حتي اگر سطح خيلي معمولي هم باشيد ولي سطح زبان خيلي خوبي داشته باشيد و علاقه قابل حله. اينجا معمولا سوئديا خيلي دنبال مستر نمي رن اگه برن بيشتر مديريتي يا چيزي شبيه به اين مي خونن هندي پاكستاني و ايرانيها تو اين مقاطع زياد هست كه متاسفانه ايرانيها با اينكه سطح دانش خوبي دارن (البته نه همه خيليا وسط كار يا ابتداي كار ول مي كنن) ولي تو بحث زبان مشكل داريم و اين واقعا اذيت كننده هست. در كل اگه تصميم به مهاجرت برا تحصيل داريد زبان انگليسي تو الويت قرار بدين بعدش مسائل مالي بعدش درس خوندن اينجا براتون راحتره البته اگه علاقه داشته باشيد چون خيلي از موارد درسي با علاقه و پشت كار در كوتاه مدت حله و زبان انگليسي با ي ماه و دوماه قابل حل نيست سطحي كه براي اموزش اينجا نياز هست منظورمه نه رفع احتياجات روزمره. و در اخر رشته ي مهندسي كامپيوتر يا سافت ور تكنولوژي و نت ورك سكيورتي به گفته ي استايد در مقطع كارشناسي جز سختربن رشته ها هست و معمولا بيشترين ورودي و كمترين فارغ التحصيلي داره( خيلي از افراد وسط كار ترك تحصيل يا تغيير رشته مي دن) و براي همين به شدت كمبود نيرو هست.
online-support-icon