یه سیستم گنولینوکسی برای یک طراح وب؟! (لیست قطعات pc پیشنهاد بدید)

سلام به یاری خدا اگر دلار یه کم بیاد پایین تر می خواهم یه سیستم بردارم من یه فرانت اند دولوپر ام و دستی هم توی بک اند دارم همیشه pc داشتم ولی الان یه دو سالیه به خاطر کارم مجبورم همش با خودم لپتاب این ور و اون ور ببرم و واقعا رو اعصابمه (هر بار باید از تو کیف درش بیارم و بگذارم رو میز و روشن کنم و ... نه این که بد باشه ها ولی pc یه چیز دیگست) لپتابم لنووz510 هست و الان هم ‌او اس ام اوبونتو هستش و باهاش راحتم پس لطفا یه سیستم پیشنهاد بدید که با لینوکس کاملا سازگار باشه پردازش خاصی انجام نمی دم ولی یه چیزی باشه که تا سه سال دیگه هم جوابمو بده بازی هم که نمی کنم، ولی رنگ ها برام مهم هستن، پس یه گرافیک خوب و مانیتور ترجیحا بیشتر از 23 اینچ پیشنهاد بدید اسپیکر هم فکر کنم سه تیکه با یه ساب کافی باشه بوجه هم در حد 2.5 الی 3 فکر کنم کافی باشه ?
پاسخ ها

sokanacademy forum
کاربر سکان آکادمی 6 سال پیش
سلام میتونی با این بودجه ی مادر برد با cpu core i5 و رم 8 و گرافیک geforce 950 gtx و همچنین یک هارد ssd برای نصب و بوت os و یک هارد hdd برای storage بگیری عالیه سرعتش خیلی خوب میشه و جوابگوی همه نیازهاتم میشه
sokanacademy forum
مرسی، ولی با توجه به تجربه ای که با Nvidia داشتم و تجربه دیگر دوستان لاگ، خیلی ها پیشنهاد AMD رو دادن و گفتن CPU و گرافیکت رو از این شرکت بگیر یه سرچی هم خودم زدم، میگن AMD با لینوکس کاملا سازگاره ولی اگر بیش از حد روشن باشه (یک الی دو روز) داغ می کنه و مشکل به هم می زنه به خاطر همین تجربه عملی کار با سخت افزار های AMD رو هم می خواهم
sokanacademy forum
سلام اول از همه من 100 درصد سیستم اینتل با گرافیک انویدیا(اگه کار گرافیکی سنگینی نداری انبرد عالیه) پیشنهاد میکنم بخواطر اینکه ثابت شده هستش تا الان اصلا نبوده موردی که پردازنده های اینتل براشون مشکلی پیش بیاد و از نظر دما هم خیلی خوبتر هستند پردازنده بر اساس نظر خودت بین این دو تا i3 7100-دو هسته فیزیکی و پردازش چهار رشته ای (هر هسته دو رشته پردازشی) i5-7500 چهار هسته فیزیکی و پردازش چهار رشته ای(هر هسته یک رشته پردازشی) برای مدل i5 اگه یه فن هم بگیری خیلی خوبه وی فن استوک هم جوابگو هست مادربرد من تعریف گیگا بایت رو شنیدم خودمم گیگابایت دارم و کاملا راضیم(ایسوس بعضی مدل هاش راه انداز UEFIشون با لینوکس مشکل داره ولی مدل گیگابایتی که من استفاده میکنم H110هست و ابونتو 17.10 تست کردم و مشکلی نداشته) مدل پیشنهادیم فقط Gigabyte b250-HD3P رم هم هشت گیگ Team Group Vulcan DDR4-2400-XMP-CL14 پیشنهاد میکنم البته مدل های دیگه هم هستند سیلیکون پاور و کینگستون هم خوبن هارد HDDهم اگه داری که خوبه اگه نداری WD Blue 1T البته بسته به نیازت میتونی دو ترابایت هم بخری SSDسامسونگ EVO850 مدل های خوبی هستن با ظرفیت های 250 و البته بسته به نیازت EVO 860هست اونا هم خوبن گرافیک هم انبرد کاملا جوابگو هست میتونی مدتی استفاده کنی اگه راضی نبودی کارت گرافیک اضافه کنی (گرافیک انبردی که i5 داره فک کنم در حد یه گرافیک 600 یا 700 تومنی باشه) پاور هم گرین بگیر خیال خودتو راحت کن 500 به بالا بگیر که کم نیاره مثل مدل Green530A-ESیاGreen580A-ES درایو نوری هم تا 60 70 تومن ال جی و ایسوس خوبن کیس هم تسکو بگیر که از کالای ایرانی هم حمایت کنی دوست داشتی موس کیبرد هم همین برند بگیر (البته سلیقه ایه) مانیتور من تحقیق کردم دو مدل Samsung C24F390(منحنی) LG 24MP59G خوب بودن التبه 24 اینچن اسپیکر هم سلیقه باشه فک کنم ولی من دو مدل معرفی میکنم تسکو TS2108 مارشال ME6053 البته شاید مدل های بیشتر و بهتری هم پیدا کنی اگه یه سرچ بکنی ودر آخر هم فک کنم با توجه به حوزه کارت پردازنده i3 کاملا جوابگوی کارت باشه و بیشتر از اون خرج اضافی باشه قیمت ها رو جمع نزدم دقیق نمیدونم چقدر میشه ولی فک کنم حدود همون بودجه ای که گفتی در بیاد انشالله فنش خوب برات بچرخه موفق باشی.
online-support-icon