جاوا ، زامارین، ریکت نیتیو یا زامارین کدوم برای اندروید بهتره و اینده دارتره؟؟

سلام دوستان من تازه سمت برنامه نویسی اندروید اومدم میخواستم بدونم زبان جاوا بخام یاد بگیرم خوبه یا که زامارین و react native یاد بگیرم بهتره. ؟؟؟ممنون میشم راهنماییم کنید
پاسخ ها

sokanacademy forum
کاربر سکان آکادمی 6 سال پیش
نظر شخصی بنده که الان دوساله اندروید کار میکنم روی جاوا هستش چون زبان رسمی اندرویده البته ریکت نیتیو هم خیلی پیشرفت چشم گیری داشته تو این چند سال ولی زامارین به نظرم زیاد جالب نیست موفق باشین
sokanacademy forum
خیلی ممنون از راهنماییتون
sokanacademy forum
سلام ، من فکر می کنم اول جاوااسکریپت (آخرین ورژن) و بعد از اون React و بعد از اون React Native می تونه انتخاب هوشمندانه تری باشه هم فرایند یادگیریش ساده ترِ و هم سریع تر می تونید به مرحله ی انجام پروژه های واقعی و کسب درآمد برسید و در کنار اون به واسطه ی قدرت ، انعطاف پذیری و کاربردهای متنوع جاوااسکریپت افق های جدید کاری هم براتون باز میشه (از توسعه ی وب گرفته تا IoT، واقعیت مجازی و افزوده و ... و ...) ؛ بعدها اگر برای اپ های خیلی خیلی خاص نیاز به جاوا پیدا کردید می تونید جاوا رو هم یاد بگیرید. ولی در نظر داشته باشید که تقریبا 98 درصد از برنامه های موجود روی مارکت های سراسر دنیا رو میشه بدون هیچ مشکل و گرفتاری با تکنولوژی React Native پیاده سازی کرد. موفق باشید
sokanacademy forum
سلام ؛ زبان جاوا زبان بیس و پایه اندروید است ؛ درست است الان سولوشن های مختلفی برای اندروید ارایه شده اند ولی هیچ چیز جای زبان رسمی و ارایه شده توسط کمپانی نمیشه ؛ مثلا شما با استفاده از فون گپ میتوانید یک نمایی از وب سایت را بر روی دیوایس پیاده سازی کنید ولی همین کار با استفاده از جاوا و ایجاد API توسط برنامه نویس شدنی است ولی با تفاوت بسیار زیاد و سطح دسترسی بسیار بالا در دیوایس کاربر.
sokanacademy forum
سلام جاوا چون زبانی هستش که به عنوان زبان برنامه نویسی پایه در اندروید معرفی شده مو مطمئنا از روش های هیبریدی سریع تر و قدرتمند تر هست البته به تازگی کوتلین هم معرفی شده ولی من در موردش زیاد اطلاعات ندارم برای همین نظری نمیدم در موردش. به نظرم همون جاوا رو شروع کن و پیش برو وقتی یاد بگیری دیگه نیازی پیدا نمیکنی به بقیه چون نیتو رو بلدی دوره های اموزش سکان هم خیلی خوبه برای شروع حتما پیشنهاد میکنم https://goo.gl/19BmU2 و اگه سوالی هم داری میتونی تا قبل انتشار پادکست اقای محسن میرحسینی بپرسی از ایشون https://goo.gl/J5MkKr
sokanacademy forum
سلام توصیه می‌کنم به این دو مقاله هم مراجعه نمایید: https://sokanacademy.com/blog/5727/post و https://sokanacademy.com/blog/1123/post
sokanacademy forum
امروزه برای توسعه‌ی اپلیکیشن های موبایل چندین انتخاب پیش روی برنامه نویسان هست. شاید به‌طور کلی بشه گفت سه روش وجود داره: - Hybrid Development - Native Development - Bridge to Native Development (این روش اسم مشخصی نداره فعلا. شخصا اینطوری تعبیر کردم) در روش اول، معروفترین فریمورک Apache Cordova (یا نسخه ی شرکت ادوبی به نام PhoneGap) هست. ابزارهایی مثل Ionic و Onsen UI هم برای بهبود رابطه کاربری وجود دارن. در این روش یک WebView ایجاد میشه و در واقع یک صفحه‌ی وب رو رندر میکنه. برای ساخت بازی های یکم پیشرفته و یا برنامه های سنگین، این روش مناسب نیست اما در سایر سناریوها میتونه خیلی راحت استفاده بشه و جوابگو هست. روش دوم که قدیمی ترین راه ایجاد اپلیکیشن‌های موبایل هست، از زبان های Java و Kotlin برای سیستم‌عامل اندروید و از Objective-C و Swift برای سیستم‌عامل ‌iOS استفاده میشه. سرعت اجرای برنامه ها و بازی‌های بسیار مناسب و مخصوص موبایل‌هاست. اما کدی که نوشته میشه برای پلفترم‌های مختلف کاملا متفاوته و یادگیری اونها هم مشکل‌تر از سایر روش‌هاست. و اما روش سوم که به نوعی جدیدترین روش به حساب میاد، ایده‌ش اینه که ما با استفاده از یک زبان برنامه نویسی دیگه مثل JavaScript و یا #C کدی رو بنویسیم که بعدا تبدیل بشه به همون کامپوننت‌های Native هر سیستم‌عامل. یعنی در این روش WebViewای در کار نیست و برنامه هیبریدی محسوب نمیشه. فقط ایجاد کدهای نیتیو یکم انتزاعی‌تر شده و یک واسط وجود داره. سرعت اجرای اپلیکیشن‌های توسعه‌داده شده با این روش تقریبا مشابه روش نیتیو هست و معروفترین فریمورک های موجود هم React Native و Xamarin هستن که خب بدلیل پراستفاده و پرطرفدارتر بودن جاوااسکریپت، RN محبوبتر از زامارین هست.
sokanacademy forum
درود بهتر بود زبان کاتلین رو هم جزو انتخاب هاتون قرار میدادین چون از هر نظر نسبت به بقیه زبان های مد نظرتون برتری داره.
online-support-icon