چجوری مشکل تداخل بین دانسته هامون در زبان های برنامه نویسی رو حل کنیم ؟

سلام 2 تا سوال داشتم 1- خیلی وقت ها برنامه نویس ها چندین زبان رو یاد دارن میخواستم بدونم چجوری مشکل تداخل بین زبان هارو رو حل میکنید ؟ چون برای من خیلی وقت ها پیش میاد توابع زبانی رو برای زبان دیگه به کار میبرم یا دستورات رو جا به جا ممکنه بنویسم برای شما هم این مشکل پیش میاد ؟ 2 - میشه دوستان طراح وب یه راهکار هم واسه خود من بدن ؟ تو طراحی وب php و js مدام استفاده میشن و من هم دارم باهمدیگه یاد شون میگیرم و شرایطم جوریه که باید باهم دیگه یادشون بگیرم
پاسخ ها

sokanacademy forum
کاربر سکان آکادمی 6 سال پیش
من این سوال رو سال ۹۶ پرسیدم‌ الان که ساله ۹۷ هست اومدم میبینم هیچکی راهنمایی نکرده !!!
sokanacademy forum
من خودم زبان های زیادی کار کردم از انواع مختلف ولی بیشتر اوقات هم زمان نبودند مثلا وقتی داشتم پی اچ پی کار میکردم اصلا وقت نمیشد سی پلاس پلاس رو هم کنارش کار کنم . ولی یه بازه ای بود که داشتم با هم کار میکردم و بیشتر توی زمان یاد گیری یک زبان جدید این مشکل برام پیش میومد مثلا حلقه فور پایتون رو توی سی پلاس پلاس مینوشتم یا برعکس . روش حلی من خودم براش ندارم ولی اگر حرفه ای پیش برید و از فاز یادگیری در بیاید و به فاز استفاده برید کمتر این مشکل پیش میاد ولی باز میگم اگر توی فضای حرفه ای پیش برید بیش از یک زبان نیاز نیست استفاده کنید و قرار نیست همه جای برنامه رو شما بنویسید . شما باید سعی کنید توی همه زمینه ها یه تخصص نصبی به دست بیارید بعد روی یه موضوع و یک زبان عمیق کار کنید . و اگر مجبور هستید هم زمان کار کنید هم راهی بجز گوگل نیست
sokanacademy forum
واقعا ممنون پس این مشکل هنگام کار در 2 زبان مثل php and JS عادی هست . موافقم من بیشتر باید تمرین و استفاده عملی کنم
sokanacademy forum
واقعا ممنون پس این مشکل هنگام کار در 2 زبان مثل php and JS عادی هست . موافقم من بیشتر باید تمرین و استفاده عملی کنم
sokanacademy forum
سلام طبق تجربه شخصی خودم شما هر تعداد زبان رو که واقعا بلد باشید اگر واقعا مسلط به امکانات زبان باشید و در حد حفظیات ازش ندونید مشکل تداخل واستون پیش نمیاد ( یا اگر هم بیاد اینقد کوچیک و جزئیه که باعث میشه بخاطر اشتباهی که کردید لبخند بزنید!) اگر این اشتباه کردن هاتون خیلی زیاده به نظرم باید روش اموزشیتون رو عوض کنید چون قاطی کردن زیاد به این معنیه که عمق مطلب رو درک نکردید و نمیدونید کدوم قابلیت زبان در چه جایی و تحت چ شرایطی باید استفاده بشه موفق باشید.
sokanacademy forum
سلام من هم مشکلی شبیه این داشتم البته کمی تفاوت داشت مجبور بودم بین php,سی شارپ سویچ کنم و دستورات رو قاطی میکردم، این موضوع شاید مربوط‌ بشه به تجربه مثلا بعد چند سال که توی این حوضه فعالیت کنی اوضاع بهتر بشه، فک کنم کسانی که حرفه ای هستن هم کم بیش با این مشکل روبرو هستن ،شاید بهتر باشه جدا جدا یاد بگیری، شاید هم کمی ذهن افراد ربط داشته باشه که چطور موضوعی های که یاد میگیری رو توی ذهنت دسته بندی کنی ،اگه دستورات رو‌ یادداشت کنی توی کاغذ همون نوشتنه خودش کمکت کنه
sokanacademy forum

سلام.این کاملا طبیعی هست. تعجب خواهید کرد که اگر بگم بعضی افراد دو زبانه به دلیل اینکه بیشتر در معرض زبان دوم بودن و با اون زبان حرف میزدن زبان مادری خودشون رو فراموش کردن!(البته نه کاملا)زبان های برنامه نویسی مثل همینه با هر کدوم که بیشتر کار کنید مغز شما دستورات اون ابتدا به ذهن شما میاره.منبع جهت مطالعه بیشتر : https://goo.gl/8rUkZ8

online-support-icon