برای برنامه نویسی جاوا از کدام IDE بهتر است؟ eclipse یا NetBeans؟

با سلام و خسته نباشید. می خواستم بپرسم که برای برنامه نویسی جاوا از کدام IDE استفاده کنم؟ ویژگی های هر کدام چیست؟ همین طور معایب.
پاسخ ها

sokanacademy forum
کاربر سکان آکادمی 6 سال پیش
نت بینز خیلی دیگه قدیمی شده و برای برنامه نویسی swing خیلی خوب هستش ، من برای اسپرینگ اوایل از STS که یکی از پیاده سازی های اکلیپس برای اسپرینگ بود استفاده میکردم که خیلی کند عمل میکرد و همیشه هنگ بود علی رغم اینکه سخت افزار خوبی داشتم ، پیشنهاد من intellij idea هستش برای جاوا ، چون هم طراحی خیلی قشنگی داره و نسبت به اکلیپس قدیمی و بی روح نیست ، وهم اینکه امکانات خیلی زیادی داره و هوشمندتره نسبت به سایر ide ها ، مثلا شما زمانی که توی spring mvc داخل یک کنترلر یک view رو فرخانی میکنید ، علی رغم اینکه اسم view رو به صورت string برمیگردونید خودش تشخیص میده که یک view هستش و فقط یک استرینگ خالی نیست مثلا اگر کلید control رو نگه دارید میتونید وارد اون صفحه jsp بشید ، قابلیت های ریفکتورینگ خیلی خوب و قوی داره ، به صورت دیفالت یک سری از پروژهای maven مثل هایبرنیت ، jsf ,... رو میتونید با چند تا کلیک نصب کنید و خودش اتومات اون فریم ورکها رو واستون دانلود میکنه بدون اینکه درگیر جزئیات نصب jar file ها و معرفی اونها در Gradle یا maven بشید ، کانفیگ های XML پایه اون پروژها رو خودش بعد از دانلود انجام میده که در گام های اول یادگیری javaEE برای کسایی که maven و کانفیگهای عجیب و غریب جاوا خیلی سخته میتونه کمک خوبی باشه، کدنویسی باهاش سریعتره و کلی میانبر خوب داره ، میتونید اون رو به vcs های مختلف مثل گیت وصل کنید که در این صورت کامیت ها رو اتومات میتونه انجام بده و کلی امکانات خوب دیگه
sokanacademy forum
یعنی می گین netbeans بدرد میخوره؟ نسبت به اکلیپس
sokanacademy forum
دوست عزیزمون توضیحات خوبی دادن اما به نظرم Eclipse رو هم در نظر داشته باشید در Eclipse شما امکاناتی دارید که متاسفانه در intellij نمی تونید از اون ها بهره ببرید و این مشکل بزرگی در پروژه‌ های بزرگ براتون ایجاد میکنه. در Eclipse شما می تونید از پلاگین های بسیار خوبی استفاده کنید که در intellij وجود ندارند مثل modeler camunda اگر براتون قوانین کپی رایت هم مهم باشه Eclipse مناسب تره مواردی هم از استفاده maven وجود داره که متاسفانه intellij این مشکلات رو حل نکرده در intellij شما نمی تونید چند پروژه با هم باز کنید که این برای پروژه های وابسته به هم کمی کار رو سخت میکنه در یک نگاه کلی از نظر بنده intellij برای شروع خیلی خوبه و کمک های زیادی به شما میکنه اما با پیشرفت شما شما نیاز دار
sokanacademy forum
دارید به سمت Eclipse برید
sokanacademy forum
من مدتها از eclipse استفاده میکردم ولی الان چند وقتیه با NetBeans کار میکنم و با سلیقه من جورتره. طراحی GUI با نت بینز خیلی راحت تره
sokanacademy forum
سلام هر کدام از دو نوع IDE بالا یک مزیت هایی نیسبت به همدیگردارند ؛ مثلا شما در محیط نت بینز میتوانید محیط فرم جاوا را همانند محیط فرم سی شارپ در ویژال استادیو کنترل کنید ولی این چنین امکانی برای در محیط اکلیپس وجود ندارد در مورد جاوای اندروید این حرف ها صادق نیست چون در اکلیپس برای اندروید نویسان محیط فرم هم فراهم شده است ؛
sokanacademy forum
هر کدوم یه سری خوبی و بدی هایی داره ولی به نظرم بهتر از این دوتا intellij IDEA هست خیلی توی کد زدن بهت کمک میکنه قدرت بالایی داره به روز و پویاست تم های مختلف داره و ... ولی عیبش اینه که برای نوشتن برانامه دسکتاپ یکم ضعیفه. برای این کار بهت Netbeans رو پیشنهاد میکنم برای برنامه نویسی شبکه eclipse بهتره (اینو فقط شنیدم مطمئن نیستم) ولی درکل اگه بخوام رتبه بندی کنم intellij IDEA بهتر از این دوتاست بعدش Netbeans بعدش eclipse در ضمن اندروید استودیو محیطش مثل intellij IDEA هست (هردو رو شرکت JetBrains ساخته) پس اگه میخوای اندروید رو راحت تر شروع کنی بعد جاوا intellij IDEA بهترینه امیدوارم کمکی کرده باشم ( : .
sokanacademy forum
پیشنهاد من intellij idea از شرکت jetbrainsهستش میتونید با ارسال یک عکس از کارت دانشجوییتون در قسمت دریافت اکانت برای استادان و دانشجویان اکانت یک ساله رایگان دریافت کنید! من خودم دانشجوی نرم افزار هستم و از این طریق اکانت رایگان گرفتم دیگه مشکل کرک و غیره رو هم ندارم و به صورت رسمی هم اپدیت میکنمش!--در ضمن تمامی ide های این شرکت از طریق این راه در اختیارتون خواهد بود!
online-support-icon