درخواست راهنمایی برای شروع ساخت یک اپلیکیشن اندروید . .

با سلام میخواستم مشکلم رو در میون بذارم و امیدوارم کسی بتونه در این زمینه بهم کمک کنه من دانشجوی نرم افزارم و ترم دیگه فارغ التحصیل میشم چندین زبان از جمله اندروید رو در سطح مقدماتی یاد گرفتم ولی تا به حال هیچ برنامه کاربردی ننوشتم. مدتیه میخوام برای یادگیری بیشتر ساخت یه اپلیکیشن اندروید رو شروع کنم ولی هیچ ایده ای که ساده و کاربردی باشه به ذهنم نمیرسه از طرف دیگه اصلا نمیدونم باید از کجا شروع کنم (برای مثال اول باید دیتابیس برنامه رو آماده کنم، یا اول گرافیکش رو درست کنم یا کد ها رو اول بنویسم) البته الان مدتیه سمت برنامه نویسی نرفتم و تا حدودی یادم رفته. دیگه خسته و نا امید شدم و فکر میکنم هیچ وقت نمیتونم یه برنامه واقعی بنویسم در صورتی که به برنامه نویسی خیلی علاقه دارم. ممنون میشم اگر راهنماییم کنید.
پاسخ ها

sokanacademy forum
کاربر سکان آکادمی 6 سال پیش
سلام عزیز من یه پیشنهاد دارم که شاید یه کم بزرگ باشه ولی به نظرم فکر خوبیه و پولساز . شما می تونید یه اپلیکیشن مثل اسنپ یا اسپات ولی برای سوپر مارکت ها یا میوه فروشی ها یا کسب و کار دیگه ای و . . . راه اندازی کنید .معمولا یه سری اجناس هستند که مصرف روزانه در خانه دارند شما میتونید با راه اندازی یه اپلیکیشن نزدیکترین مغازه جنس رو به مشتری برسونه البته شما دوست عزیز می تونید یه کم خلاقیت این ایده رو بهتر انجام بدی . موفق باشید . بی مزد بود و منت هر خدمتی که کردم یارب مباد کس را مخدوم بی عنایت
sokanacademy forum
سلام. اول از همه ورودت رو بدنیای عجیب و بسیار زیبای اندروید خوشامد میگم. 1 : ایده: در مرحله اول لازم نیست کار خیلی بزرگی کنی.اگرنیاز داری به مراحل پشت سر هم.بنظرم با ساخت یک دفترچه شروع کن(چون مقدماتی بلدی اینو عرض میکنم).چون با اون میتونی 4 عمل اصلی دیتابیس رو بخوبی فرابگیری این برنامه میتونه شامل این قسمت های فنی باشه: (local database,list,json*) بعدش سعی کن این دیتابیس رو ببری رو هاست یا هاست مجازی (wamp,xamp)نمونه برنامه های کاربردی برای این بخش هستش. 2 شروع : من آموزش های خوبی تو youtube دیدم وحتی سطح بالا ترین آموزش ها هم اول ui یا همون رابط کاربری رو درست میکنن بعد میرن سر کد (جاوا یا کاتلین*) 3: خیلیا اینجورین که نا امید میشن اما وقتی روی ی پروژ] جدی برای خودت کار میکنی کلا امیدوار میشی و به خودت این جرئتو میدی که حتی بری و از دیگران پروژ] بگیری و کسب درامد کنی. کلا برنامه نویسی اولاش خیلی نا امید کنندس.(دوستان و اساتید ببخشید که زیاد حرف زدم. قطعا شما بهتر میتونید راهنمایی کنید) حرف آخر : بعد از هر سختی آسانی هست ♥
sokanacademy forum
سلام دوست عزیز اول اینکه اندروید زبان برنامه نویسی نیست دوم اینکه خیلیا مثل شما خودشونو گم میکنن و دلیلش هم این میتونه باشه که فقط به یادگیری از طریق آموزش تکیه کردین و خودتون باید شروع کنین از یه جایی شروع کنین و اینم در نظر داشته باشین که زیادی حساس نباشین و هر برنامه ای که بتونه یه کار هرچند ساده رو انجام بده یه نرم افزاره و لازم نیس حتما در حد نرم افزارای بزرگ باشه با انجام برنامه های کوچیک هربار یه چیز جدید رو یاد میگیرین و چیزایی که قبلا بلد بودین هم تقویت میشه سوم اینکه سعی کنین قبل از هر کاری ایده رو روی کاغذ بکشین یا بنویسین بعد شروع به طراحی محیط نرم افزار و ارتباط اشیاء از طریق دیتابیس کینین و بعد در آخر ظاهرش اینا نظر شخصی من بودن با آرزوی موفقیت
sokanacademy forum
سلام به خاطر تصمیمی که در یادگیری یک شیوه تفکر (برنامه‌نویسی) گرفته‌اید تبریک میگم، شما باید با برنامه های کوچک شروع کنید و کم کم اون برنامه‌ها رو گسترش بدید یا برنامه‌های سخت‌تری بنویسید، می‌توانید مشکلات‌تان را در طی پروژه‌هاتون در تالار گفتگو سکان آکادمی مطرح بفرمایید. ارتباط و کار با بخش‌های مختلف مانند دیتابیس یا خواندن فایل‌ها سختی نیست، کلیت در اغلب موارد به صورت ایجاد ارتباط، اجرای دستورات و بستن ارتباط است. خودتون رو در ابتدا اصلا درگیر گرافیک نکنید، شما قرار یک محصول تحویل بدید (و ابدا هم محصولی رو قبول نکنید که بهش مسلط نباشید، منظورم سطح بالاتری از مهارت شماست) درباره ترتیب یادگیری هم اول سینتکس رو بیاموزید، سپس شروع کنید با اون سینتکس برنامه بنویسید و با دیتابیس کار کنید و ... برای شما آینده شما زاییده تفکر فعلی شما است، هیچ وقت مایوس نباشید. هیچ‌وقت اینجوری فکر نکنید که هیچ‌وقت نمی‌تونم، ژاپنی‌ها میگن یا یه کار رو کسی قبل من انجام نداده پس من اولین نفرم، یا قبلا انجام شده پس منم می‌تونم انجامش بدم. فراموش نکنید که اجرای پروژه های بزرگ کار تیمی نیاز داره، در یک تیم هر کاری توسط یک متخصص (یا گروهی از متخصصین) انجام می‌شود. پس سعی نکنید به محض اینکه سینتکس یک زبان رو آموختید، پروژه های سنگین و بزرگ شروع کنید. موفق باشید.
sokanacademy forum
سلام به شما دوست عزیز. بزارین اول خیالتون رو راحت کنم. چالشی که شما با اون موجه هستید تقریبا برای تمام کسانی که میخوان شروع به کدزنی کنن پیش میاد. اینکه از کجا شروع کنم! خوب راه حل چیه؟‌ از نظر من این یه علامت مثبت هست. چرا مثبت؟‌ این نشون میده که موضوع کدنویسی برای شما اهمیت پیدا کرده و شما شدیدا دنبال مسیر راه حل هستین. اما این همه راه نیست. شما ابتدای راه هستین. اصلا حرف نا امیدی رو نزنین. این حالت بارها و بارها برای شما پیش خواهد آمد. پس پیشنهاد میکنم با جدیت برید دنبالش. اگر مردد هستین که از کجا شروع کنین پیشنهاد میکنم یه دوره آموزشی رو دنبال کنین. چه کلاس های واقعی یا چه مجازی. سکان هم یه دوره اندروید داره. میتونی یه سر بزنی: https://sokanacademy.com/courses/android/%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D8%A7%D9%86%D8%AF%D8%B1%D9%88%DB%8C%D8%AF یه نکته مهم ای هست که قدم به قدم بری جلو. انتظار نداشته باش یه ماهه برنامه نویس اندروید بشی. اگر صبور باشی مطمئنا نتیجه بهتری میگیری. و یه راهنمایی کلی راجع به اینکه از کجا شروع کنی. طراحی/ دیتابیس/ کد !!! تا حدی این موضوع سلیقه ایه. تا حدی هم به نوع برنامه بر میگرده. در کل موضوعی هست که کم کم میاد دستت. اما به شخصا اول رابط کاربری برنامه رو کاغذ میارم تا فیلدها و سناریو برنامه برام روشن بشه. بعد میشینم بانک رو با توجه به فیلدها طراحی میکنم. بعد کد میزنم و دست آخر هم یه دستی به سرو روی برنامم میکشم که مرتب به نظر بیاد. از یه جایی شروع کن/ صبور باش و پشتکار به خرج بده. من تضمین میکنم به نتایج خوبی برسی.
sokanacademy forum

سلام.اشتباهی که شما مرتکب شدید این بوده که رفتید برنامه نویسی یاد گرفتید و دوره دیدید ولی به صورت عملی کار نکردید.هر قسمتی که یاد گرفتید رو باید تمرین کنید و پروژه بنویسید. پروژه هم نمیخواد خیلی چیز خفن و بزرگی باشه.مثلا وقتی شما یکم گرافیک یاد گرفتید و جمع و تفریق و ضرب و ... رو تونستید بفهمید چطوری باید انجام بدید بیایید یک ماشین حساب ساده بنویسید.همین کار رو برای مباحث دیگه ای که یاد میگیرید انجام بدید که هم باعث پرورش خلاقیت شما میشه هم اینکه اون زبان رو بهتر یاد میگیرید.

با توجه به این که گفتید دیگه درست برنامه نویسی بلد نیستید و احساس میکنید یادتون رفته بیایید دوباره یادگیری رو شروع کنید و از روش بالا استفاده کنید و در میانه راه هیچ وقت ناامید نشید.

sokanacademy forum

خیلی ممنون از پاسخ و راهنماییتون درست میگید من باید در حین یادگیری عملی کار می کردم و پروژه های کوچکی برای خودم تعریف می کردم ولی یکی از مشکلاتم همین نداشتن ایده برای ساخت پروژه های کوچک و تمرین هر مبحث بود.

باز هم از راهنماییتون تشکر میکنم چون پاسختون به من انگیزه دوباره ای برای شروع داد. به خصوص الان که در آستانه فارغ التحصیلی هستم.

online-support-icon