توزیع لینوکس مناسب: مهاجرت از ویندوز (برای یک برنامه نویس PHP)

من میخام کمکم از ویندوز به لینوکس مهاجرت کنم. به نظر شما بهتره از کدام توزیع لینوکس استفاده کنم؟ من برنامه نویسی PHP انجام میدم: پیشنهاد شما استفاده از چه ابزارها و نرم افزارهایی هست؟ متشکرم.
پاسخ ها

sokanacademy forum
کاربر سکان آکادمی 7 سال پیش
سلام من از اوبونتو استفاده می‌کنم و راضی هم هستم. برای کدنویسی PHP ادیتورهای مختلفی من‌ جمله اکلیپس، سابلایم، اتم و ... رو می‌شه روش نصب کرد. سابلایم خیلی خوبه اما اگر شما از فریمورک خاصی استفاده کنید، مثلاً لاراول، این قابلیت که مثلاً روی فلان کلاس استفاده کلیک کنی و بره توش رو نداره (حداقل تا این اواخر که این‌جوری بوده) ولی خب سرعت فو‌ق‌العاده بالایی داره. من از اتم استفاده می‌کنم و ادیتور خوبی هست البته برای اینکه تبدیل به یک IDE کامل برای PHP بشه، بایستی یکسری پکیج رو روش نصب کنید. از دیگر ابزارهایی که به کارتون ممکنه بیاد، Filezilla است که برای ارسال فایل‌هاتوی روی سرور کاربرد داره و Git رو هم که می‌تونید برای ورژن کنترل استفاده کنید. اگر هم کاملاً در مورد لینوکس مبتدی هستید، می‌تونید به دورهٔ‌ زیر مراجعه نمایید: https://sokanacademy.com/courses/linux مسلماً از تصمیمتون پشیمون نخواهید شد! ارادت
sokanacademy forum
متشکرم از پاسختون. آره من از فریمورک لاراول استفاده میکنم. سابلایم اگر این یه امکان رو داشت و میشد روی کلاس کلیک کنید عالی میشد. تا حالا چندین بار اوبونتو نصب کردم و گفتم از این به بعد با لینوکس کار میکنم. ولی مشکلاتی برام پیش اومده و به دلیل عدم آشنایی نتونستم با توجه به کمبود وقت حلش کنم و دوباره برگشتم سمت ویندوز. ببینیم این دفعه چی میشه!
sokanacademy forum
ایشالا که این دفعه موفق می‌شید. راستی خبردار شدیم که اتم به IDE تبدیل شده. این هم روش نصبش: https://sokanacademy.com/blog/4559/post ارادت
sokanacademy forum
انشالله. خیلی عالیه. تو چند روز آینده تستش میکنم. ممنونم.
sokanacademy forum
خب سلام دوست عزیز! شما میتونید از توزیع های اوبونتو و یا مینت استفاده کنید! از اونجایی که در لینوکس میخواد برنامه نویسی php انجام بدید نیاز به چند چیزی دارید ! ۱- Lamp یا شبیه ساز سرور ۲- محیط کدنویسی (IDE) 3- مرورگر که خود توزیع فایرفاکس داره! خب میتونی شما php, apache و mysql رو به صورت دستی نصب و کانفیگ کنید ولی شاید یکمی برای شما سخت باشه پس میتونید از نسخه ی لینوکس xampp استفاده کنید! (https://www.apachefriends.org/download.html ) حالا میرسیم به قسمت IDE که توی لینوکس کلی IDE هستش از جمله Sublime , atom , eclips , vim , gedit و انتخاب IDE بستگی به خودتون داره من شخصا از Sublime استفاده میکنم! به دنیای متن باز خوش اومدی!
sokanacademy forum
بعد از مدتها ubuntu رو نصب کردم. اما حس میکنم در مقایسه با ویندوز خیلی کند عمل میکنه در صورتی که نباید اینطوری باشه طبق تعریفی که از لینوکس شنیدیم. حتی اینترنت هم خیلی کند میشه. قبلا روی pc نصب کرده بودم این مشکل رو داشت الانم روی لپتاپ نصب کردم بازم این مشکل رو داره. دلیلش چیه؟ لینوکس با سخت افزار سیستم من خوب کار نمیکنه؟
sokanacademy forum
معمولا نصب ایزو ۶۴بیتی از RAM بیشتری استفاده می‌کنه و همین باعث میشه سیستم کند بشه.
sokanacademy forum
راه حل چیه میشه توضیح بدهید؟
sokanacademy forum
اگه سخت افزار قابل قبولی دارید و کنده احتمالا مشکل از گرافیک هست، گنو/لینوکس تقریبا همه سخت افزار ها رو به راحتی میشناسه به جز گرافیک، و از اونجایی که شرکت های سخت افزاری همکاری لازم رو نمیکنن این مشکل همچنان پابرجاست!
sokanacademy forum
تو اینترنت در این باره تاپیک های زیادی وجود داره و بر اساس مدل لپ تاپ ویا کارت گرافیک جست و جو کنید به راه حل های خوبی می رسید.
sokanacademy forum
دوست عزیز بهت پیشنهاد میکنم xubuntu نصب کنی که از دسکتاپ xfce استفاده میکنه و خیلی خیلی سبک تر از رابط گرافیکی ابونته و قابلیت شخصی سازی بالاتری داره اگه یذره وقت بذاری یه دسکتاپ مدرن خوب میشه برات . من خودمم همین مشکلو داشتم نصب کن تفاوت رو حتما میبینی
sokanacademy forum
کاربر سکان آکادمی 6 سال پیش
سلام توزیع های لینوکس برای ابتدای کار زیاد فرقی نمیکنن ولی چون از ویبندوز مهاجرت میکنین به نظذم ubuntu , mate عالی هستن هم سریعن هم امن برای دولوپ هم عالی هستند موفق باشید
sokanacademy forum
کاربر سکان آکادمی 6 سال پیش
درود ، اولین پیشنهاد برای ورود به لینوکس معمولا اوبونتو خواهد بود ، چرا که محیطی نسبتا آشنا و ویژوال داشته و در ابتدا کاربر نیاز به دانش کد نویسی در ترمنیال نیست!
online-support-icon