روش آپلود کردن سایت بر روی هاست و مدیریت محتوای سایت...

سلام به همگی ...یه چندتا سوال داشتم تو حوزه طراحی وب سایت...که بدجور درگیرشون شدم.با توجه به اینکه این اولین سایتیه که دارم میسازم البته از پایه...نه با word press یا چیزای دیگه...و اینطور شده که درگیر قضیه cms ,DBMS اگه درست نوشته باشم... شدم و بدجور موندم تو کفشون...و حالا به غیر از اونا این سوالا :1- وقتی سایتو ساختم و هاست و دامنه هم خریدم چطور باید سایتمو آپلود کنم؟آیا برنامه خاصی نیاز داره؟یا روش خاصی؟2-فرضا این سایت برای یه مشتریه و نیاز هست که مشتری این سایتو خودش بتونه بروز رسانی کنه ومحتواشو تغییر بده و صفحات جدیدی بتونه بسازه؟ چطور باید یه همچین قابلیتیو برای مشتری فراهم کنم؟3-اگه مشتری سایت داشته باشه و بخواییم سایت جدیدو جایگزین سایت قدیمی کنیم اینکار چطوری صورت میگیره؟و اینکه اگه ندونه سرورش چیه اونوقت قضیه چجور میشه؟اگه یکم ساده توضیح بدید واقعا ممنون میشم.با تشکر فراوان.

پاسخ ها

sokanacademy forum
کاربر سکان آکادمی 8 سال پیش

سلام شما وفتی  هاست را تهیه کردید،یوز پس داره مگه نه ... خوب برو داخل اکانتت چون زبان برنامه نویسی php است سرور شما لینوکس است،یک محیط داره به نام cpanel که با پرل نوشته شده است:)

خیلی ابزار داخلش است یکی از اونها Filemanager است که از طریق اون با مرورگر سورس سایت خودت را اپلود می کنی روش ،

یک راه دیگه از طریق پروتکل FTP و نرم افزار filezilla که برای شروع روش بالا توصیه می شه

خوب اینکه مشتری بتونه صفحه بسازه شما باید کد بزنی همچین قابلیتی ایجاد کنید اگه حوصله نداشتی از وردپرس استفاده کنید

شرکت هاستینگ مشتری برو داخل پنل کاربری می فهمی لینوکس است یا نه و ...

سایت قدیمی یک سری دیتا داره نباید از بین بره کارش اینه دیتابیس را باید بیاری داخل دیتابیس  جدیدت و....یک فرایند پیچیده داره....ولی ممکنه، ولی سورسش ممهم نیست چندان می شه سورس جدید نوشت

sokanacademy forum
کاربر سکان آکادمی 6 سال پیش

درود

برای آپلود سایت میتونید از نرم افزار های آپلود تحت وب که اراپه دهنده های هاستینگ ارائه میدن استفاده کنید و یا از نرم افزار های مدیریت  فایل

برای اینجا صفحه ای که مدیر سایت بتونه مطالب رو تغیر و یا اضافه کنه شما حداقل نیاز به یک ادیتور متن دارید که پس از نوشته شدن متن جدید و زدن دکمه داخل دیتابیس شما ذخیره بشه و در صورت انتخاب به کاربر نمایش داده بشه

sokanacademy forum
کاربر سکان آکادمی 6 سال پیش

لطفا توضیح میدید که این ادیتور را چطور باید ایجاد کرد و به کدهای html وب سایت خود افزود ؟ تا بتوان در آن ادیتور مطلب نوشت و به دیتابیس ارسال کرد!

online-support-icon