بهزاد مرادی

کمک به انتخاب نام برای یک سایت اجتماعی

بهزاد مرادی ۱۳۹۴/۱۰/۱۲ 79 مباحث عمومی اینترنت

سلام یک مشتری دارم که قراره براش یک سایت طراحی کنیم. در انتخاب نام دچار مشکل شده ایم. اگر کسی ایده ای داره کمک کنه لطفا معیارهای انتخاب نام: ۱- کوتاه و تک سیلابی ۲- املای راحت (در واقع فقط یک جور نوشته بشه) ۳- به یاد ماندی باشه ۴- دامین های دات آی آر و دات کامش هم باز باشه لازم به ذکره که این سایت یک نوع شبکه ی اجتماعی که در آن آدم ها قراره با هم در ارتباط باشن و خودشون رو معرفی کنن و ...  در ضمن خیلی هم نام نباید مرتبط با نوع کار باشه. مثلا اسم هایی مثل rahil یا travis با معیارهای فوق یه جورایی همخوانی دارن   ممنون از همفکری شما 

پاسخ‌ها به این تاپیک
نرگس اسدی
نرگس اسدی
۱۳۹۴/۱۰/۱۲
سلام
واژه « تسیار - Tasyar» به معنای محافظ یا نگهبان،در میان واژگان لری و لکی تا چند دهه پیش و به واسطه شرایط و نا امنی های اجتماعی، در امنیت راه ها وگذرگاه های کوهستانی که احتمال بستن راه بوسیله راهزنان ویا راه زنی بود، کار برد داشت و باید از واژه ترس و پسوند یار، شکل گرفته باشد که شغلی رسمی ودولتی به حساب نمی آمد. در نتیجه واژه تسیار باید همان « ترسیار » مانند دیگر واژه هایی چون ، شهریار ،مازیار، بختیار و مانند آن باشد.
شاید اگر این شبکه ی اجتماعی قرار باشه وابستگی به شبکه های اجتماعی خارجی رو کم کنه و شعار محافظت از حریم خصوصی کاربرا رو داشته باشه اسم خوبی باشه.
بهزاد مرادی
بهزاد مرادی
۱۳۹۴/۱۰/۱۲
خانم اسدی ممنون. برای مشتری ارسال کردم تا نظرش رو اعلام کنه

در پاسخ به