تشخیص یک عکس مورد نظر و نمایش ان در فضای سه بعدی در اندروید

سلام

من میخوام یه برنامه اندروید بنویسم که  وقتی دوربین رو روی یه عکس میگیرم عکس رو تشخیص بده و وارد یه فضای سه بعدی بشه که روی هر بعد از اون فضا عکس نمایش داده بشه. و نکته اش هم اینه که باید عکس رو تشخیص بده اگه همون عکس مورد نظر ما بود وارد فضای سه بعدی بشه در غیر اینصورت نمایش نده.

شما می تونید من رو راهنمایی کنید؟

متشکرم

پاسخ ها

sokanacademy forum
کاربر سکان آکادمی 8 سال پیش

سلام،برای تشخیص یک عکس خاص با دوربین در حیطه بینایی ماشین قرار می گیرد،اپن سی وی با سی پلاس پلاس وجاوا برای همین کارا ساخته شده است...

روند کار هم به این گونه می باشد،که شما یک مقدار عکس از شی مورد نظر که اصطلاحا به ان positive جمع اوری کرده،و یک مقدار خیلی بیشتر حدود 30 برابر تقریبا از عکس های غیر شی که اصطلاحا به آن ها negative گفته می شود .....

الگوریتم خیلی معروف برای تشخیص اشیا ویولا جونز است که براساس همین عکس ها یک فایل xmlمی سازه،این فایل xml مدل شی شما خواهد بود بعد از همین فایل ای اکس ام ال داخل برنامه جاوای اندرویدی خود می یارید به  یک شرط که اپن سی وی برای اندروید یک لایبرری  اماده داخل پروژه تون کانفیگ کرده باشید اون وقت قادرید شی مورد نظر خود را تشخیص دهید....

من مدل های ماشین از بغل،صورت،بینی،چشم،..را اماده دارم،اگر شی جدیدی می خواید بسازید خبرم کنید بگم چکار کنید تا خیلی وقت تلف نکنید

sokanacademy forum

سلام

خیلی ممنون از راهنماییتون

میشه رنگ تک تک پیکسل ها رو با هم مقایسه کرد تا تشخیص بده که دو تا عکس مثل هم هستند؟ لطفا بیشتر راهنماییم کنید.

متشکرم

sokanacademy forum

سلام،نه کلا با پیکسل بخوای کار کنی مثل چرخ اختراع کردن است...

الگوریتم های زیادی معرفی شده حدود فکرکنم سال 2003 بود که الگوریتم ویولاجونز معرفی شد که خیلی قوی بود اساس تشخصیص ان هم براساس feature ها است.

بحث مفصلی است که برای اینکه بیشتر بدونی می تونی این پروژه را دانلود کنی و راهنمای ان را بخونی

برای دیدن عکس ها هم با قند شکن به لینک زیر بروید بعداستفاده از پروژه هم یک شرط داره مدل جدیدی را که ساختید برای بنده ایمیل کنید تا با نام خودتون اشتراک بگذارم.

https://github.com/stackprogramer/ObjectDetectorProject.github.io

online-support-icon